Jump to content
weron

496t mutlak kontrol

Önerilen İletiler

Günaydın 496t modeli ile mutlak kontrol yapmaya çalışıyorum manuel ileri ve geri motora hareket veriyorum.ama home komutunun kontagini kapattigim zaman değişen bir şey olmuyor forumdaki mutlak kontrol dokümanını ve eğitim videolarindaki Suite4 videolarını detayli şekilde izledim.Yaptigim örnek uygulama yi ekliyorum yardımcı olurmusunuz

STEPDENEME2.zip

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gmtsuite versiyonunu 1.0.0.2 den 1.0.0.4 yükledim problem düzeldi.Ama şöyle bir şeyle karşılaştım suite programı üzerinde 1.0.0.3 yazıyordu program filesta 1.0.0.2 gözüküyordu kaldırıp programı tekrar kurdum aynı yazdım dosyayı direk açtım home komutu çalıştı.Eksen poz kalibrasyon yaptım.Yalniz şöyle bir sıkıntı örnek olarak motoru tam bir tur attırdım 30 defa işlem olarak dur kalk yaptım pozisyon her turda sıfırlayıp tekrar 0 pozisyondan baslattim girdim motorda sapma var şapmayi nasıl giderebilirim yapacağım uygulamada mekanige bağlı enkodermi kullanmalayim.

İşlemi pozisyon set komutundan değer girerek yaptım direk herhangi bir bölme çarpma işlemi yapmadım.

tarihinde weron tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş