Jump to content
AhmetOzturk

Enda plc şifre problemi

Önerilen İletiler

Merhaba 

2014 yılında bir makina yapmış ve plc olarak enda ELC 188T plc ve birçok modül kullanmıştım. Makina müşteriye teslim edildi ve aradan 5 yıl geçti makinede sigortalardan biri arızalanmiş. Bir elektrikçi çağırmışlar ve elektrikci kısa devre yaparak bir şekilde loadcell modülünü yakmış. Enda artık olmadığından aynı loadcell modülünün gmt sini aldım ve taktım. Ama uyumlu olmadığın dan çalışmadı neyse tamamen gmt yaptım. Gmt soft 4.9.9.3 ile denedim ama karşıma upload şifresi çıktı. Ben şifre koyamadığım dan eminim ama standart şifreleri denedim (1234 1111 0000 88888888) ama hep hatalı şifre diyor. Acaba ENDA soft olmadığından mı yada kısa devre ile içindeki program da mı gitti ondan mıdır yada başka bir problem mi çözemedim. Programı sıfırdan yazmam baya zamanımı alır. Böyle bir durumla hiç karşılaştınız mı bir çözüm önerebilirmisiniz.

Şimdiden Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hatalı şifre diyorsa, cihazdaki şifre değiştirilmiştir. Bunu bilmek gerekir. Eğer upload sırasında başka bir hata veriyorsa, upload pasif yapıldığından çekemiyor olabilirsiniz. Versiyon farkından kaynaklanan bir problem olma ihtimali öngörülmez ama en son versiyon 5.0.1.8 ile deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş