Jump to content
AhmetOzturk

Enda plc şifre problemi

Recommended Posts

Merhaba 

2014 yılında bir makina yapmış ve plc olarak enda ELC 188T plc ve birçok modül kullanmıştım. Makina müşteriye teslim edildi ve aradan 5 yıl geçti makinede sigortalardan biri arızalanmiş. Bir elektrikçi çağırmışlar ve elektrikci kısa devre yaparak bir şekilde loadcell modülünü yakmış. Enda artık olmadığından aynı loadcell modülünün gmt sini aldım ve taktım. Ama uyumlu olmadığın dan çalışmadı neyse tamamen gmt yaptım. Gmt soft 4.9.9.3 ile denedim ama karşıma upload şifresi çıktı. Ben şifre koyamadığım dan eminim ama standart şifreleri denedim (1234 1111 0000 88888888) ama hep hatalı şifre diyor. Acaba ENDA soft olmadığından mı yada kısa devre ile içindeki program da mı gitti ondan mıdır yada başka bir problem mi çözemedim. Programı sıfırdan yazmam baya zamanımı alır. Böyle bir durumla hiç karşılaştınız mı bir çözüm önerebilirmisiniz.

Şimdiden Teşekkürler. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hatalı şifre diyorsa, cihazdaki şifre değiştirilmiştir. Bunu bilmek gerekir. Eğer upload sırasında başka bir hata veriyorsa, upload pasif yapıldığından çekemiyor olabilirsiniz. Versiyon farkından kaynaklanan bir problem olma ihtimali öngörülmez ama en son versiyon 5.0.1.8 ile deneyebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HI ,

I am solved simular problems with me old project with ENDA plc .Do you have old ENDA version software ?If not while send to you .And DO NOT UPLOADE firmware .

Also i am have a new  PLC and module from ENDA .Me email mitko@virlios.net 

Mitko 

Macedonia 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...