Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Merhaba GOP 43-101CTE monitora PDesignerle proram yüklemeyi denedim hmi desteklemiyor yazıyor
 3. Yesterday
 4. İyi günler; P Designer Manager programını kullanmaktayız. Montserrat yazı karakteri bilgisayarımıza yüklü fakat program'da görememekteyiz bu yazı karakterini program'a entegre edebilir miyiz?.
 5. Programınızda kullandığınız registerları kalıcı formatında seçerseniz enerji gidip-geldiğinde en son konumunu koruyacaktır.
 6. Last week
 7. Merhabalar , Yaptığım bir plc kontrol sisteminde elektrik kesintisi olduğu taktirde elektrikler geldiği zaman sistemin kaldığı yerden devam etmesini istiyorum tekrar başa dönmesini yada resetlenmesini istemiyorum . Bu sorunu GMTSuite komutlarıyla nasıl çözebilirim ? Yardımlarınız için teşekkürler.
 8. Görsel kardeş istediğinizi yapabildiniz mi aynısını benimde yapmam gerekiyor da.
 9. Ağır şart olarak değerlendirin.
 10. https://www.elektronikesigara.com/ Bende bilmiyorm yardım edin.
 11. Peki toplam akımı ağır şart olarak mı yoksa normal şart mi olarak degerlendirmeliyim? Ağır ve normal şarttan kasıt nedir ?
 12. GMTCNT PLC ler Modbus TCP ve Modbus RTU haberleşme protokollerini destekler. Factory IO bir çalışma ortamı olduğundan standart protokol desteği olmalıdır. Direk GMT marka olarak olmasa bile standart driver üzerinden çalışmalıdır.
 13. Gmtplc ile factory io haberleştirebiliyormuyuz
 14. Merhaba Ben servo sürücü ile gmt396t nin puls çıkışını haberleştirdim ve çalıştırdım fakat puls adetimin çok olmasına rağmen konumu az değişmekte ve yavaş dönmektedir. Bunun için hangi ayarları yapmam gerekmektedir?
 15. Earlier
 16. En ideal uygulama her bir motoru ayrı sürücülerle sürmektir. Ancak ekonomik şartlar göz önüne alınarak bahsettiğiniz uygulama kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bir sürücü ile birden fazla motor sürülmek istendiğinde şunlara dikkat edilmelidir. - Motorlar aynı güçte olmalı - Motorların akım toplamları sürücünün çıkış akımından küçük olmalı - Her motora ayrı ayrı termik röle takılmalı. - invertörler V/F nodunda olmalı Sizin uygulamada 4 Adet 7,5 kW motorun akım toplamları 30kW ın kapasitesinin üstünde olabilir.
 17. Merhaba tek bir micno 30kw lık av surucu ile 7.5kw lik 4 motoru sürmek istiyorum. Bu motorlar aynı yerde çalışan fan motorları bu nedenle aynı devirde hassasiyetsiz olarak çalışabilirler. Problem oluşur mu?
 18. Merhaba, Örneği inceleyebilirsiniz. İyi günler. WORD_ALANIN_BIT_DURUMUNU_IZLEME.rar
 19. Hansem

  HMI VNC Client

  Evet HMI ları Server ve Client olarak olarak kullanılabilinir.
 20. Temelde yapmak istediğim şu . Elimde bir word var 16 bit . bunun 3. bitini alıp bit state lamp ile göstereceğim. adres 4x li bir adres. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
 21. Merhaba Emre Bey, Benim bildiğim HMI VNC Server olarak çalışıyor normalde, HMI'ları VNC Viewer/Client olarak'da kullanabiliyor muyuz? Yani başka bir VNC Server'a HMI VNC Client olarak bağlanıp server'daki arayüzü gösterebiliyor mu?
 22. Merhaba, ModbusPoll için Double BADCFEHG seçerseniz sorununuz çözülecektir. K30008 ismi verdiğiniz yerler veri durumunu gösterir. Veri okundu mu, timeout hatası ya da crc hatası olup olmadığını yani kısacası veri düzgün bir şekilde okundu mu okunmadı mı size bunu söyler. PLC adresi ise o verilerin yani 30008 olarak eklediğiniz registerın PLC'deki adress etiketidir. yani pv2_4 isimli etiketi kullanmanız lazım, eğer gene integer sorunu yaşıyorsanız ki yaşayacaksınız, Double Word olarak aldığınız değeri kendi oluşturduğunuz Real bir registera atarsanız otomatik 4 bytelık ondalıklı sayı
 23. Merhaba, Okumak istediğim adresler 30002 , 30008 , 30012. 30008 i okumak için double word seçtim fakat integer olarak görünüyor. (Sorunum bu olabilir) Aldığım değerler sayaç değerlerini karşılamıyor. örneğin 4824.539 gibi bir değere ulaşmam gerekiyor. Teşekkürler
 24. jimmybohm

  HMI VNC Client

  Thank you very much.
 25. Emre

  HMI VNC Client

  Hi; 1. İf you use the TSG-07E, VNC will work. TSG-070E -> YES 2. GOP43-070ET is not support VNC GOP43-070ET -> NO
 26. Merhaba, Değer mi okuyamıyorsunuz yoksa hatalı değer mi okuyorsunuz?
 27. jimmybohm

  HMI VNC Client

  Gday, I would like HMI's to be a client, and my RPi to be server. I have two GMT CNT HMI's TSG-070E GOP43-070ET Will this work on both of these devices? yes/no
 28. Faydalı bir örnek olmuş. Emeğinize sağlık, hayırlı işler.
 29. Çok teşekkür ederim telefonla destek alarak hallettim QP2 den micno D1 e QP4 ten D2 ye GND den COM ucuna Micno da +24V - PLC Köprüsünü COM - PLC Yapıyoruz sorunsuz çalıştırıyorum.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...