Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. https://ileanafilio.com/cong-ty-co-phan-dau-tu-lien-doanh-viet-anh/ https://ileanafilio.com/tu-dong-viet-hoa-dau-dong-trong-excel-2007/ https://ileanafilio.com/tai-bai-hat-yeu-lai-tu-dau/ https://ileanafilio.com/phan-ky-dau-tu-du-an/ https://ileanafilio.com/su-lua-chon-so-phan-tap-62/ https://ileanafilio.com/cong-ty-co-phan-thuong-mai-dau-tu-va-phat-trien-cong-nghe-sctt/ https://ileanafilio.com/karate-co-nguon-goc-tu-dau/ https://ileanafilio.com/tap-doan-co-khi-xay-dung-thuong-mai-dai-dung/ https://ileanafilio.com/cach-tinh-dau-tu-tai-san-co-dinh/
 3. Yesterday
 4. Linear servo pozisyonlaması için Homing yapıp ResetPulsCounter Pozisyonu sıfırladıktan sonra Pozisyon Set komutu ile hedef pozisyona gidip tekrar sıfır pozisyona gelindiğinde hiçbir sıkıntı yok. Yani servo sürücü üzerindeki dahili encoder homing yaptığınız değere tekrar geri gelmekte. Ancak Pozisyon Set komutu ile hedef pozisyona giderken herhangi bir koşuldan dolayı ön şartlarını kesip Eksen Dur komutu kullanıp durduktan sonra tekrar Sıfır pozisyonun gittiğinizde Sürücü üzerindeki encoder değeri Homing sonrası değer ile arasında fark olmakta. Aynı şekilde manuel komutu kullanarak da hedefe giderken durdurup Pozisyon set ile sıfıra döndüğünüzde yada manuel komutu ile hedefe giderken hız değiştirdiğinizde Pozisyon Set komutu ile sıfıra döndüğünüzde Servonun dahili encoder değerleri değişmekte.
 5. Last week
 6. Ne kadar sıklıkla bu analog veriyi toplamak istiyordunuz? Yani tam olarak nasıl bir uygulama yapmak istiyorsunuz? Detaylandırırsanız daha iyi bir şekilde yardımcı olabiliriz. Örneğin 2 saniyelik aralıklarla bu analog degeri toplamak istiyor iseniz aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.
 7. Elimde analog 4-20mA çıkış veren bir flow switch var. GMT 496T kullanıyorum. analog olarak okunan veriyi sürekli toplamam gerekiyor. bunu yapabileceğim program örneği olan varsa ve yardımcı olursanız teşekkür ederim.
 8. Earlier
 9. Merhaba Emir Bey, İlk defa bizim cihazları programlayacak iseniz GMTSuite programını kullanmanızı öneriyoruz. GMTSoft üzerinden yapmak isterseniz aşağıdaki sistem integer adreslerini kullanıp matematiksel işlemlerle yapmak istediğiniz uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.
 10. HMI daki Lword leri örnek Lw0 'ı Plc den setlemek istiyorum.Yapabilirmiyim?
 11. HMI daki Lword leri örnek Lw0 'ı Plc den setlemek istiyorum
 12. Bu sekilde komut yada fonksıyon plcde hazır olmaz Bunu kendı metodlarınla cozmelısın encoder kurulumunda sayma frekansı ve sayma perıyodundan yola cıkarak hsap yapmalısın.
 13. Fotoğraftaki diyagramda güvenlik sensörü diye bir kontak var ve onu direklimek için kullanılan başka bir kontak eklendiğinde çalışması gerekirken çalışmıyor. İki kontağıda bir alt networkte tek bobine dönüştürdüğümde çalıştı sadece
 14. Merhaba, Arkadaşlar GMTsoft programını ilk defa kullanmaktayım. Encoder ile dakikalık veya saatlik hat hızını okumanın kolay bir yolu var mı?
 15. Micno nun kendi ekranı ayrılabiliyor. Söküp, bir yuva ve Ethernet kablosu ile pano kapağına takabilirsiniz.
 16. merhabalar kolay gelsin.elimde 3 adet MICNO-00550H sürücü var.bunları harici start ve hız ayarı yapıyorum.sorum su pano kapagı kapalı oldugu için ekranı görme ihtimali yok.pano kapagına harici ekran yada baglanabilecek bir cihaz varmı.dışarıdan hız ayarını görmek istiyorum.böyle bir imkan varmı
 17. Merhaba, öncelikle forum açıklama kısmına yazmanız gereken soruyu konu kısmına yazmanızın yanlış olduğunu hatırlatmak isterim. Simülasyonla bu şekilde komut gönderemezsiniz. Online simülasyonla komut gönderebilmeniz için PLC ve HMI ın fiziksel olarak olması, PLC-HMI arası haberleşme kablosunun bağlı olması ve HMI-PC arasında program yükleme kablosunun bağlı olması gerekmektedir.
 18. GMTSoft kullanıcıları için bunun mümkün olmadığını öğrendim. Bütün komponentleri tek tek taşıyorum.
 19. Merhaba Hepinize iyi çalışmalar diliyorum. Bir proje için mevcut makinemizden ikisini tek ekrandan kontrol etmem gerekiyor. Mevcut projeyi farklı kayıt edip kopyasını oluşturduktan sonra , içinde 2.PLC yi ekleyip , her sayfanın 2. makine olanı için sayfasını hazırladım. Orijinal projeden kopyalamış olduğum komponenti yapıştırdığım da 2.PLC ve mevcut register adresleri ile kopyalamak istiyorum. Fakat 1. PLC adresine kopyalanıyor. (Bunun 2.PLC olmasını istiyorum.) Yapıştırırken tümünü 2.PLC için seçmek mümkün görünmüyor. Diğer durumda bütün komponentleri manuel şekilde 2.PLC yetanımlamam gerekiyor. Bu, zaman kayıplarına ve gözden kaçması durumunda, bazı komponentlerin - ve ya komponentlerin kontrollerinin, yanlış çalışmasına sebep olabilir. Bu nedenle program bunu seçebiliyorsa bu işi programa bırakmak istiyorum.
 20. Bu şekilde bir deneme yapabilirsiniz.
 21. arkadaşlar merhabalar bir adet mermer kesme makinasında makina her kesim yaptıgında encoderi giriş sayactan çağırıp sıfırlamak istiyorum ama aynı zamandada makinanın pozisyonu bilmem gerektiği için toplam değeride bir yere yazmak istiyorum matematik işlemleri ile yapamadım acaba giriş sayacı sıfırlasam bile encoderin değerini başka bir yere yazdırma şansım varmı teşekkürler
 22. @alfasuiti PLC' yi GMTSoft' dan GMTSuite' e güncellediyseniz ve GMTSoft programı üzerinden PLC' ye bağlanmaya çalışıyorsanız bunu yapamazsınız. PLC' yi sıfırlamamız için firmaya yönlendirmeniz gerekiyor.
 23. YANLIS GUNCELLEME YAPDIM PLC E BAGLANAMIYOM
 24. Proportion is a specification of number component. when you move data from converted value in numeric component to any address. The address will show number before converted. So if you need to show after converted, you should make convert as external. Bar graph's scale is determined by user. So you can transfer directly
 25. Teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacam, oto tune yapmadan Kp kı, kd değerlerini elle girin yazmışsınız bunlar tık diye oturmuyor, p, yi artırıken I, yı düşürsek deneme yanılma metodu ile basınçı ayarlamak hayli bir zor overshort yapma ihtimali çok yüksek. Ve pid yi oturtmak çok meşaketli olur diye düşünüyorum. Gmt plc ile Sıcaklık uygulamasında tuning çok şahane çalışıyor, basınç uygulamasında neden tuning işlemini tavsiye etmiyor sunuz? Set değerini 45 yazmamızın özel bir sebebi varmı, yoksa, farazi bir değer midir?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...