Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Last week
 4. Merhaba, Matematik komutlarından 'eşitle' komutu ile word değişkeni real değişkene dönüştürebilirsiniz. Analog input değerinin operant tipi fabrika ayarı olarak integer tanımlıdır. Integer değeri real değişkene atama örneği aşağıda yer alan görseldeki gibidir. İyi çalışmalar.
 5. merhaba, gmt suite programı üzerinde analog inputtan gelen word tipindeki sayıyı real veri tipine dönüştürmem gerekiyor. fakat word to real şeklinde bir dönüşüm bulamadım. Bunu nasıl halledeceğim konusunda fikrim yok yardımcı olabilir misiniz ?
 6. sukarakila

  PID

  Bu örnekler işinizi görür diye düşünüyorum.
 7. fatih_emrah

  PID

  Hanifi Bey; Örnek acaba örnek uygulama varmıdır bununla ilgli..
 8. Çıktı Ekran görüntüsü gönderimi olduğundan ekrandaki dataların hepsini çıktıya vermeli. Tasarımınızda her şey çıktıya gidip de, sadece tarih saat mi gitmiyor?
 9. Foruma daha önce yazılmış olan örnek uygulamayı indirip denedim. Sonra kendi hmi üzerinden yazıcı uygulamamı yapmak istediğimde alınan çıktı üzerinde saat ve tarih gösterimini yapamadım. Bildiğim tüm ayarları denemiş olmama rağmen sonuç alamadım. Yardımcı olur musunuz?
 10. Earlier
 11. ya da Firmware güncellemesi yapılmamış olabilir, modül konfigürasyonu GMTSuite editör programında tanımlanandan farklı olabilir.
 12. Bu durum da donanım eşleşmeme hatası demektir.
 13. Donanım eşleşmeme hatası donanımınızda bir sorun olduğunun göstergesidir. Modüllerinizden bir ya da birkaçında sorun olduğunda karşınıza çıkar.
 14. Merhabalar GLC-396T serisi plc de plc çalışamıyor hatası alıyorum. PLC de online olduğum ekran görüntüsü ektedir. Yardımlarınızı rica ederim.
 15. Aynı durum benim de başıma geldi. Herşey normal olmasına rağmen bu sorunu görüyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?
 16. Merhaba. Denemedim, ama mümkün olmaması için bir sebep görmüyorum. Standart modbus rtu. Arduino için MAX485 TTL to RS485 Converteriniz olmalı. Gerisini internetde araştırın. Mesela 40001 registerinin içerisine 1 yazacaksanız, İf (button ==1) node.writeSingleRegister(0x40001,1);
 17. Enkoderden daha önce sinyal alıyordum onunla ilgili bir problemim yoktu. GMT Teknik ekipten Murat Beyin yardımıyla aşağıdaki komutla hallettik. Başka arkadaşlarada yardımcı olması için 4-20mA çıkış için ve 0-5000 rpm arası enkoder sinyali için bu komutu kullandık.
 18. Aşama aşama ilerlemenizi tavsiye ederim. Önce encoderin değerlerini artımlı olarak okumaya çalışın. Encoder bir yöne döndüğünde artan, diğer yöne döndüğünde azalan durumu elde edin. Daha sonra encoderin frekansını anlamlı bir şekilde okuyun. Ardından analog çıkışınızdan önce manuel olarak değer atarayak 4...20mA çıkış elde edin. En son olarak encoderin hızı ile orantılı analog çıkış elde etmek için ikisini ilişkilendirirsiniz. Ve bunları yukarıdaki bloğu kullanmadan yapın.
 19. Enkoderin hızına göre 4-20mA analog çıkış almak istiyorum plcden ancak herhangi bir değer okuyamıyorum. 21.8VDC değer ölçebildim multimetre ile.Aşağıdaki komut içinyardımcı olabilir misiniz?
 20. merhabalar 296T plc ile enkoderden gelen anlık pulse sayısına göre oransal regülatörü kontrol etmek istiyorum ancak analog çıkışla ilgili detaylı bilgi bulamadım. Örnek döküman olan varsa paylaşabilir mi? Sitedeki örnek programı inceledim ancak pek faydalı değildi
 21. Olmaz, sadece network şifresini resetler.
 22. Yapmış olduğumuz işlem CPU içine de format atmış oluyor mu?
 23. Merhaba, Hacı Bey firma bölge sorumlusu arkadaşlarımızdandır. Yeterli cevabı vermiştir. GMT ürünleri EMC nin tüm gereksinimlerini fazlası ile karşılayacak şekilde dizayn edilmiş ve test edilmiştir. Saha da uzun süredir var olan bir cihazdır.
 24. gözümüzün önündeki kocaman kaydet butonunu görmemişiz kendime yuh artık diyeyim çok teşekkürler. saygılar
 25. 5 dakikada bir kaydet butonuna basmalısınız. Otomatik kayıt diye bir şey göremedim.
 26. arkadaşlar ben mi göremedin anlayamadım projeyi kapatmadan kaydetme imkanı var mı baktım bir yol bulamadım. 2 saat kod yazıyorsunuz sonra editörde bir hata oluyor kitleniyor bütün çalışma boşa gidiyor 5 dk da bir kaydet yapmak için ne yapmak lazım bir yolu var mı saygılar
 27. Tam istediğiniz gibi olmasa da kaydırma çubuğu ile anlık değişikliği aşağıdaki metotla sağlayabilirsiniz. 'Kaydırma özelliğini kullan' seçeneğini aktif ettikten sonra 'kaydırma değeri'ne bir değer girin. Uygulamada veya simülasyonda kaydırma çubuğunun sağına dokunursanız belirlediğiniz değer kadar ekler soluna dokunursanız belirlediğiniz değer kadar azaltır. İyi çalışmalar.
 28. Merhaba Osman Bey, bunun herhangi bir ayarı yok. Mevcut paneller resiztif özelliğe sahip olduğu için elinizi çektiğiniz an tepki verir.
 29. GMT, en iyi teknik destek sağlayan ve müşterilerine değer veren firma. Diğer iletişim kanallarından doğrudan görüşme sağlayabilirsiniz. Sorduğunuz soru pano görülmeden ve test yapılmadan anlaşılacak bir durum değil. GMT ürünleri endüstriyel olduğu için bir çok test yapılarak pazara sunuluyor, kullanıcıdan gelen dönüşlere göre geliştiriliyor. Çevresel etmenlere karşı dayanımı yüksek.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...