Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Merhabalar, Gmt Suite programımızda konfigürasyon bölümünden plc mizin rs485 bölümüne gelerek cihazı master yapınız ardından yan tarafa adres tanımlayabileceğiniz bir pencere açılacaktır, açılan pencerede ekle bölümüne basarak adres ekleyiniz bunu 3 cihazda bulunan aynı adresler içinde yapınız veri adresi yazan bölüme haberleştirdiğiniz cihazın adresini yazınız ardından veri adresinin yanında bulunan cihaz adresi bölümünden veri adreslerini eklediğimiz 3 adres içinde cihaz adresi tanımlayınız bu sayede veri adreslerini cihazlara özel kılmış olacağız ardından heberleşme sapladığımızda herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız cihaz adreslerine sırayla 1,2,3 olarak tanımlayabilirsiniz daha iyi anlayabilmeniz için bir adet GMT Suite den alınmış bir görselde paylaşacağım bizimle de iletişime geçebilirsiniz.
 3. Today
 4. Merhaba, GMT SUİTE programında rs485 sekmesinde PLC Master bölümü altında haberleştireceğim 3 farklı cihaz var ve modbus adreslerini değiştirmem mümkün değil atadığım cihaz isimleri farklı ama aynı modbus adresi olmasından dolayı sorun yaşar mıyım ?
 5. Merhaba Arkadaşlar Encoder dan okudugum degeri d/dk ve metre/dk cinsinden yazdırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
 6. Yesterday
 7. Last week
 8. Merhabalar, HMI üzerinde belirli değerlerin belirli sürelerde kalmasıyla alakalı bir program oluşturdum. Bu programı bir şekilde dışarı aktarıp excel formatında vs gösterebilmek istiyorum. Belgeye bakıldığında hangi değer hangi süreyle yazılı kalmış bunları gösterecek. Bunu nasıl yapabilirim?
 9. Hanifi bey PLC'yi master olarak kullanıp analizörden verileri çekebiliyorum ancak PLC' de rs485 master tag listesinden float olarak değer seçemiyorum. Dolayısıyla güç değerleri hatalı olarak geliyor. Bu konuda nasıl bir yol izlenmeli?
 10. Enes bey dediğiniz gibi tanıtınca her iki cihazı da COM0 portuna bağlayabildim. Ancak analizörü görmeme sorunu devam ediyor. İstasyon numaraları, bant aralığı, parity gibi verileri analizörle uyumlu olarak yazmama rağmen HMI analizörü görmüyor. Nasıl bir yol izlenmeli?
 11. Earlier
 12. Mümkün, bu durumda GMTSuite driverını kullanamazsınız. Her iki ya da daha fazla cihaz için Modbus RTU extend driverını kullanmalısınız.
 13. Tek porta(COM0) iki cihazı da RS485 hatlarını paralelleyerek girme şansımız yok mu peki?
 14. PLC yi HMI COM2 RS232 portuna, Enerji analizörünü de ister PLC nin RS485 ine isterseniz HMI ın RS485 portuna bağlayacak şekilde yapabilirisniz. Böylelikle PLC için GMTSuite drıver ı kullanabilirsiniz. Enerji analizörü içinde Modbus RTU extend
 15. Merhaba, TSG-101e HMI'ın com0 portuna Entes MPR-26S-21 analizör ve GLC-196r plc den rs485 bağlamak istiyorum. Analizörü "GMT Suite PLC" olarak modelleyip bağlıyorum(Aksi taktirde com0 portuna 2 tane rs485 bağlanmıyor) ancak analizörü görmüyor. PLC yi görme konusunda herhangi bir sorun yok, nasıl bir yol izlemem gerekir?(Analizörden gelen hata "PLC No Response 00-02-00" - Analizör istasyon numarası 2)
 16. Hex adresleri decimal e çevirip, 4x veya 4x-DINV olarak ulaşabilirsiniz. Word count 2 olduğundan double wordd seçmelisiniz. float olanlarıda float olarak L2-N yi 4x2(3) DWORD Adresler 0 dan başlıyor standart modbus RTU extend driver 1 den başlar bu yüzden adresi ötelemelisiniz yada Zerobase olan driverı kullanabilirsiniz.
 17. Merhabalar, entes MPR-26S-21 enerji verilerini RS485 ile TSG-101e model HMI içerisine aktarmak istiyorum. Analizörün adresleri ekteki şekilde görüldüğü üzere HEX formatında verilmiş. Bu adresleri HMI içerisine nasıl girebilirim?
 18. SD_RS485 Üzerinden Dahili Pozisyonlama GMTCNT SD SERVO SÜRÜCÜLERDE RS485 ÜZERİNDEN DAHİLİ POZİSYONLAMA.pdf
 19. CanBus haberleşmeyi destekleyen cihazımız bulunmamaktadır.
 20. Merhaba, TSG-101E HMI üzerinden ya da GLC-196R PLC üzerinden canbus ile haberleşme gerçekleştirebilir miyim? (farklı bir cihaz ile HMI ya da PLC arasında)
 21. GMTCNT SD Serisi Servo PC Yazılımı Bu programı kullanarak PC aracılığıyla SD Serisi Servonuzun ayarlarını yapabilirsiniz. https://gmtcontrol.com/wp-content/uploads/2022/10/MotionStudia_SD_v145realse20211.zip
 22. Aktif pasif değişkeninin (pe2_0) default değeri Lojik1' dir ve sürekli sorgu yapar. Lojik0 yaparsanız sorgu yapmaz. İşinize yarayacağını düşünüyorum.
 23. 369t plc slave ve pc tarafı master olduğu sürece plcden istediğim verileri okuyabiliyor ve yazabiliyorum. pc ile entegre bir ürün yapıyorum ve plc deki değer değişimlerini 50ms in altında görmek istiyorum. Pc tarafından sürekli sorgu ile yaptığımda ve sorgu sıklığını arttırdığımda belirli aralıklarla haberleşmem kopuyor ve otomatik bağlantı ile tekrar bağlantı kurup sistem devam ediyor. plc yi master yapıp, sadece istediğim verilerde değişiklik olduğunda bunu pc ye yazmak istiyorum. Bu şekilde pc sürekli sorgu atmayacaktır. Gmt suite baktığımda 396t master olarak haberleşmeyi destekliyor. Lakin istenilen verileri istendiğinde yada tetiklendiğinde yazılması için bir komut göremedim. Bu konuda yönlendirebileceğiniz bir çözüm var mıdır? Teşekkürler
 24. GLC396 ya da GLC496 serisi PLC ve ethernetli ekranlarla mümkündür.
 25. Arkadaslar merhabalar 1 plc nin 4 ekrandan kontrolu mumkunmu (ekranlarin hepsinde ayni program yuklu olacak 4 istasyonlu yuk asansoru yapacagiz her istasyonda 1 adet 4.3 inc ekran koymayi dusunuyoruz bu sistem bu sekilde calisirmi)
 26. Merhaba. Bunu nereden alabiliriz?
 27. Merhaba. Step motorların tutma güçlerini ölçmemiz mümkün mü? Örneğin, Nema34 12Nm tutma gücüne sahip, bunun sadece 4Nm olarak kullanmak mümkün mü? hız/tork değerlerine göre değişiklik gösterecektir elbette. Daha fazla yüke maruz kalacak olursa ne olur? Teşekkür ederim.
 28. Cevabınız için teşekkür ederim. Yazdiginiz komut işe yarıyor. Merakım şudur, yukarıda yazdıgım gibi " - ivme" degeri ile duruş hiç var oldu mu?
 29. Bu şekilde bir blok işine yarar diye düşünüyorum. Pulse bloklarını yükselen veya düşen kenar kontaklarla sürebiliriz bu arada.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...