Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. TSG serisi için. PDesignerda yapmış Hanifi Bey. Gayet güzel çalışıyor.
 3. Bu GOP için uygun değil sanırım, tetikleme modu açılış sayfası yok.
 4. Örnekte, Açılış sayfası görüntülendiği anda, zamanlayıcı çalışmaya başlar ve süre bittikten sonra otomatik sayfa geçişi yapar Burada kullanılan zamanlayıcı ya 3sn süre girilmiş Tetikleme Modu " açılış ekranında" seçilmiş Cevap modu "sonraki döngü" seçilmiştir. Zamanlayıcı 3 sn sonra belirtilen LW0 nolu adrese 10 değerini yüklemektedir. PLC kontrol bölümünde LW0 nolu adres sayfa değiştir modunda tanımlandığından, LW0 nolu register a 10 yüklendiği anda HMI açılış sayfasını kapatıp 10 nolu sayfayı açmaktadır. GMT_PDESGINER_GECIKMELI_ACILISSAYFA_GECISI.rar
 5. HMI açılış sayfasından bir diğer sayfaya gecikmeli geçişi nasıl yapabilirim, fonksiyon tuşu olmadan? Timer'a baktım ama bulamadım. Macro'lu örnek vardı forumlarda ama onu da çözemedim.
 6. A ve C gruplarındaki parametrelerde değişiklik yapsam H0.0 dan kayıt edebilir miyim?
 7. Earlier
 8. Motor parametrelerini (H grubu parametreler) kaydetmek için H0.0 parametresi 1 yapılmaldır. A ve C grubu parametreler için A00 veya C00 parametresini 1 yaparak kayıt sağlanabilir.
 9. Parametre değişikliklerinin kalıcı olması için A0. 0 paranetresi 1 yapılıp hafızaya alınmalıdır. Böylece elektrik gidip geldiğinde parametreler hafızada kalır. Motoru boşta ve yükte denemk, hatanın yük kaynaklı olup olmadığını ayırt etmeye yarar. Şayet sadece yükte 80.0 hatası alıyorsanız ve belirttiğiniz gibi belli bir devirden sonra bu hata ortaya çıkıyorsa motorunuzun gücü bu sistem için yeterli değildir sonucuna varırız.
 10. Motor 1.57kw sürücü ise bir üst güçte 2.1 sürücüye motor tipini h.19 dab giriyorum 157.1 olarak kayıt ediyorum enerji kapatıp açınca motor tipi tekrar 2.1 e dönüyor. Bunun haricinde mil bağlıyken jog moduna aldım ve sistemi bir yönde çalıştırırken herhangi bir hata vermiyor fakat diğer yönde jog modunda gene aynı hatayı veriyor. Motoru mekanizmadan ayırırsam çalışmasında muhtemelen bir aksaklık olmayacak sonuçta serbest hareket eden bir motor ne arıza verebilirki. Burada benim yapmam gereken ayar nedir veya mekanikte neye dikkat etmem gerekir sistemi 600rpmde hareket ettürince bir problem yok hızı arttırdığımda bu sıkıntı oluyor o da komut uygulanıyor servo duruşa geçtiğinde hata veriyo yani gitmesi gereken pulse değerini gittikten sonra hataya geçiyo servoda pulse değerini işlerken de hataya geçmiyor. Motoru mu yükseltmem lazım veya neye dikkat etmem lazım bu konuda bir tavsiyeniz var mıdır?
 11. Merhabalar ; GMT ekranlı mini ile tasarlanmış projeme ait GMTSuite programı ektedir. Kafanıza takılan soruları bu başlık altından sorabilirsiniz. Faydalı olması dileğimle. GLC 164R Örnek Program.rar
 12. Fabrika ayarlarına alın, motor parametrelerini yeniden girin, motor milini boşa çıkarın ve jog modunda çalıştırın. Böylelikle üründen mi sistemden mi kaynaklı bir hata olduğunu ayrıştırmış olursunuz.
 13. Servoyu pulse ile sürmede hızı arttırınca 0.80 hatası alıyorum. Milde kitlenme vesaire yok kılavuzdaki gibi A0.7 parametresini de arttırıyorum fakat çözüm bulamadım napabilirim önerilerinizi bekliyorum acilen .
 14. hasbuke

  gmsuite loadcell

  485le baglayabildim sonunda. Tesekkurler
 15. Ervin

  Yardım Dokümanı

  Malikenes internetimde sorun vardi. Ben yolladim mesajimi sandim ama sen de yollamissin o ara. Simdi baktim da senin cevabina cevap olarak algilaniyor benim mesajim. Ben uzmanlar cevaplasa daha iyi olur derken kendi bilgimin az oldugunu belirmek icin yazdim onu yoksa senin bilgine birikimene laf atmak haddim degil. Yanlis anlasilma varsa kusura bakma...
 16. Bu örnekteki uygulamaları yükleyip test yapabilirsin. Butonların hiç gelmemesi de haberleşme olmadığı anlamına gelir. Haberleşme olmadığı halde butonların hepsinin tek buton gibi çalışması dahili bir register seçilme ihtimalini kuvvetlendirir.
 17. hasbuke

  gmsuite loadcell

  Hmi da var. Ona da yukledim ayni sorun. Butonlarin hepsi tek butonmus gibi calisti. Modbus rtu secersem butonlar hic gozukmuyor. Bakim sifirdan baska bir uygulama yapip denicem olmazsa
 18. Elinde HMI olmadığı için mi bunu yapıyorsun?
 19. hasbuke

  gmsuite loadcell

  Online simulasyon icin. PLCye bagliyorum pcyi.
 20. Sorununuz loadcell sorunu değil o zaman. Haberleşme sorunu. RS232 dönüştürücüyü ne maksatla kullanıyorsunuz?
 21. hasbuke

  gmsuite loadcell

  PLC uygulamasında sorun yok çalışıyor olması gerektiği gibi. İki tane farklı RS 232 dönüştürücüsü denedim aynı; 5 volta ayarlı. Bir üçüncüsünü mü deneyeyim diyorum ama bilemedim..
 22. hasbuke

  gmsuite loadcell

  teşekkürler. Bunu denedim fakat başka bir sorunum var. HMI örneğini online simülasyon yaptığımda response error veriyor. RS232 dönüştürücü kullanıyorum. Com port ayarları iki tarafta da aynı. Tuhaf olan HMI projesinde plc modbus rtu seçiliyse butonlar gözükmüyor ve response error veriyor. GMT PLC seçtiğimde ise response error vermiyor ama bütün butonlar tek butonmuş gibi çalışıyor ve metin alanları da aynı şekilde birine bir değer girdiğimde hepsi aynı oluyor. Ne yaptıysam olmadı. Pes etmek üzereyim
 23. malikenes

  Yardım Dokümanı

  Çalışıp uzman olacağım inşallah.
 24. Ervin

  Yardım Dokümanı

  Rampa olayi icin daha uzman arkadaslar cevaplasa daha iyi olur. Ben biraz kara duzen yapiyorum. Bir turda istenen frekansa gelecek sekilde ayarliyorum. Mekanik olarak sistemi yormamak icin . Tabi uygulamanin hizina gore degisiklik gosterebilir.
 25. Güncel GMTSuite yazılımına PWM sinyal üretebilme özelliği eklenmiş. Sizin sesinize kulak vermişler anlaşılan sayın VKU.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...