Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Hello Carlo ! have good day. Can you share to HMİ model number. and i send to you message plase chek your inbox...
 3. Geri döndüğünüz için teşekkür ederim. Haberlerinizi bekliyorum
 4. Karlo

  PC_HMI connection

  I have a problem when I want to connect the HMI directly to my PC (microUSB port on the HMI is connected to the USB port on the PC) and I want to download the program that is on the HMI to my PC. I go on PDesigner Manager and Upload user data , I get the error "USB handle is failed to open" and "communication error" , I downloaded the drivers and executed the installer. What do I do to get a stable connection?
 5. Yesterday
 6. Merhabalar, Daha test etme imkanına sahip olamadım. Sanırsam 1 ay sonra aksiyon alacağız. Çalışmayı sizinle paylaşmış olacağım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.
 7. Last week
 8. Bu yazıda isio inverter ile gmt plc arasında RS485 üzerinden haberleşme ayarları anlatılmıştır. Program içi haberleşme ayarları resimde mevcuttur. İnverter için parametreler dosya içinde bulunuyor. Eklerde örnek program ve program içinde 3 adet adres mevcut. inverter_proje.zip isiso inverter_pdf.pdf
 9. Merhabalar kolay gelsin. COM0'ın 232 port kablo pinleri ile COM2 232 port kablo pinleri birbirinden farklı olduğu için haberleşemiyorsunuz. Soket pinlerini uygun şekilde bağlarsanız haberleşme sorununuz düzelecektir. İyi çalışmalar..
 10. Sorunum çözüldü. P4.00 parametresine 83 değeri girerek sürücü enerjilendiğinde otomatik olarak aktif olmasını sağladım. Normalde P4.00 parametresi input id1 in parametresi olmasına rağmen. Tüm sorun bundan kaynaklıymış. Pc'den sürücüyü aktif ederek deniyordum hep. Fakat bu şekilde sürücü harici tetikler için aktif olmuyor sanırım. Herkese çok teşekkür ederim. İyi geceler.
 11. İlginize çok teşekkür ederim. Peki parametlerde herhangi bir değişiklik yapmama gerek var mı? "Position mode" da kullanmam gerekiyor sanırım. Ayarlar fotoğrafdaki gibi. Birde sürücü enerjilendinde otomatik olarak aktif hale gelmesini sağlayan parametreyi bulamadım.
 12. merhablar, GMT TSG 043 HMI ile Allen Bradlay Micrologix 1200 plcyi COM0 portu üzerinden rs232 protokolü üzerinden haberleştirdim. sorunsuz çalıştı. İlerleyen zamanda sisteme bir plc daha ilave etmek gerekti. GMT196t plcyi sisteme ilave ettim. bu yüzden COM0 portunu rs485 üzerinden gmt ile COM2 portunu rs232 üzerinden AB plc ile haberleştirmek istedim. Ancak COM2 portundan AB plc ile haberleşme sağlayamadım. gmt plcyi sistemden çıkarıp sadece ab plcyi com2 (rs232) üzerinden bağlamayı denedim yine başarısız. aynı ayarlarla com portu değiştirdiğimde yani ab plcyi com0 a aldığımda bağlantı sağlanıyor. böyle bir sorun yaşayan ya da yapılması gereken hakkında fikri olanların yardımcı olmasını rica ederim. herkese iyi çalışmalar dilerim.
 13. Sürücü modeli SD2RS. Evet bu seri mororu otomatik tanıyor. Pcden bağlandığımda kontrol sağlayabiliyorum.
 14. selamlar sürücünüzün modelini atabilir misiniz. Birde SD serisinde H parametresini kullanmanıza gerek yok H parametresi sürücüye motoru tanıtma parametresi.
 15. çok tşkler gerçekten güzel anlaşılır oldu
 16. 2023-09-21 13-59-10.mkv 2023-09-21 13-59-10.mkv Video da gösterdiğim gibi. plcimizi seçiyoruz. bölüm kısmından rs485 haberleşmeyi aktif hale getiriyoruz ve master seçiyoruz. Yan tarafta açılan kısımda veri adresi kısmına hex değerini dec çevirip 40001 ekliyoruz.
 17. merhaba delta inverteri modbus rs485 den haberleştirmek istiyorum inverterin modbus adreslerine ulaştım yanlız plc kısmında nasıl bir oluşum yapmam gerekli 2000h start stop gibi videolarda 48194 olarak frekans okuma gördüm 2000hkarşılığı dec olarak 8192 nasıl modbus olarak yazabilirim yardımcı olursanız severim
 18. peki sürücünün çalışma esnasında kaç hz ile çalıştığını okuyabileceğim modbus adresi nedir
 19. P0-03 =2 P0-07=2 P4-00 (D1 GİRİŞİ)=18 P4-04 = 9 2 farklı frekans seçimi yaptık A ve B olmak üzere. A frekans seçimi potans B frekans seçimi haberleşme. Frekans kaynağını da D1 girişi üzerinden değiştiriyoruz A frekans kaynağı seçimi pot aı1 Daha sonra frekans kaynağı seçimi parametresinden 2 parametresini giriyoruz P0-07=2 B frekans kaynağımı seçiminide haberleşme yapıyoruz.
 20. evet kullanabilirsiniz şöyle bir örnek ekliyorum. Örnek olarak max değerini 10 değerine çıkardım yani 1 değerini gönderirsem 1V okuyacağım. 10 değerini gönderirsem 10v okuyacağım
 21. Referans voltajı olarak 7805 voltaj regülatörü ile bir potans devresi kullanarak analog girişe 0-5 volt arası bir analog giriş elde etmiş oldum. PLC'nin Analog çıkış voltajını referans voltajı olarak kullanma durumum nedir. Ordan 10 volt alsam, kullanabilirmiyim.
 22. Öncelikle herkese merhabalar. SD serisi sürücüyü plc rampalı pulse çıkışı ile çalıştırmak istiyorum. Daha önce GSS3 ve GSSF serisi sürücüleri bu şekilde çalıştırmıştım. Önceki serilerde 29 - 33 nolu PUL- ve DIR- pinlerine NPN çıkışlı plc'den pulse vererek ve 27 -31 nolu PUL+ ve DIR+ pinlerini birbirlerine köprüleyip +24v vererek çalıştırabiliyordum. Parametreler ise; (H1.9: 7.5 - C0.3: 10 - C1.0: 1. - c3.5: 50) idi. SD serinde bu pinlere karşılık gelen 3 - 4 - 5 - 6 pinlerini kullandım. Fakat parametrelerde gerekli karşılıkları bulamadım. Parametreler çok farklı. Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim. İyi çalışmalar.
 23. Earlier
 24. gain serisi sürücü kullanıyorum. yapmak istediğim işlemse; sürücünün hızını pot ile ayarlayacağım daha sonra sürücünün frekansını haberleşmeden okuyup duruma göre jog hızı girmek istiyorum. bunun için frekans okuma haberleşme parametresini ve jog hızı girebileceğim haberleşme parametresini i bulamıyorum. yardımcı olur musunuz.
 25. İyi günler Analog girişler 15VDC' ye kadar dayanıklıdır. Giriş kısımları bozulur ve değer okuyamazsınız. İkaz veren tag bulunmuyor. Gerçekçi olmayan değerler okuduğunuzda bilinki bozulmuştur.
 26. İyi günler, GMT-396T veya diğer plc'lerin 0-10 volt analog girişlerine 24 volt gelmesi durumuna karşı cihazda herhangi bir koruma mevcut mu. Yoksa direk giriş kısmı bozulur mu. Nasıl bir arıza verir. 2. olarak PLC'de Analog modüller gibi giriş portunda arıza olduğunda ikaz veren bir tag mevcutmu. Teşekkürler.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...