Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Yesterday
 2. Örneği inceleyebilirsiniz. Sizin istediğiniz gibi yapılmış sanki
 3. Merhabalar ; sayı komponentini kullanmanız gerekmektedir. Temel özellikler kısmından okuma adresini "plc adresi kullan " seçeneğini işaretleyerek , plc de istediğiniz değişkenin içeriğini okuyabilirsiniz. Bunun için önce plc ile hmi haberleştirmeniz ardından ise plc tag listesini hmi projenize eklemeniz gerekmektedir. kolay gelsin.
 4. Merhabalar ; Üretim hattından okuduğum bir basınç değişkenini, belirlediğim bir üst değer ile karşılaştırıp , basınç değeri limit üstü olduğunda bir biti tetikliyorum. Bu bit tetiklendiğinde basınç değerinin grafiğini belli bir zaman(örneğin 10 sn) aralığında çizdirip daha sonra bu veriyi usb veya hmi ekranında saklamak istiyorum. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. edit : grafiği çizdirmeye arıza sinyalinden 3 sn önce başlamak mümkün müdür ?
 5. VNC ile bağlanabilirsiniz. TSG-070E işinizi görür. Yalnız cihaza modem üzerinden statik ip vermeniz lazım modeminizden de gerekli port yönlendirilmesi yapılmalı, buna ek olarak modeme TTNEt ya da internet sağlayıcınızdan statik ip talebinde bulunmaz lazım. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınıza ya da telefonunuza bir tane VNC Client uygulama indirdikten sonra bağlanıp kullanabilirsiniz.
 6. Last week
 7. Merhabalar, Elimde GMT GSS3-3RS sürücüsü olan GSM130 Frenli 2 kW bir motor var. Bunu RS485 ile sürmek istiyorum. RS485 bağlantısını yaptım sorunsuz çalışıyor. Değer okuma yazma işlemlerini de sorunsuz yapıyor. Bu yeni servolar için herhangi bir RS485 örnek uygulama var mıdır?
 8. Sizin söylediğiniz işlemin HMI tarafındaki karşılığı VNC. Yalnız VNC bağlantı yapabilmeniz için aynı LAN'a bağlı olup ethernetli model HMI ile çalışmanız gerek.
 9. İş yerinde olmadan telefon, bilgisayar, tabletten bağlanıp gözlemleme kontrol etme
 10. Uzaktan bağlantı derken neden bahsediyorsunuz tam olarak.
 11. Merhabalar GLC 196R plc elimde mevcut. Yeni bir PLC almak istemiyorum. Bu PLC'ye uyumlu, uzaktan bağlanılabilen 7 inchlik bir HMI mevcut mu? Yoksa PLC'yi de mi değiştirmem gerekli?
 12. Sadece bu olmasa gerek, zira enkoderli step motorlar var ama servo ile aynı performansı veremiyorlar.
 13. Emre

  STEP MOTOR

  Merhabalar; Servo ile Step motor'un farkı geri dönüş bilgisi olarak Servo motor'da encoder olmasına karşılık step motorda böyle bir imkan bulunmamaktadır. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 14. Merhabalar; Yapı itibariyle şu an GMTSuite programımız Ladder çıktısını veremiyor. Sizin de belirtmiş olduğunuz üzere bağlantı listesini verebilir. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 15. Step motor ve ya servo motor ile çalışıyorsanız transistörlü model kullanmanız gerekir. GLC-X96T modellerin hepsi ile kullanabilirsiniz. Yani GLC-196T ile step motor kullanabilirsiniz.
 16. glc196 plc ile step motor kullanabilirmiyim?
 17. gmtsuite prpgramında yazdır yada pdf olarak dışa aktarım yaptığımızda sadece elektriksel bağlantılarını vermekte ancak yazmış olduğumuz ladder programını word veya pdf olarak nasıl alabiliriz.Teşşekkürler.
 18. Kararlılık istiyorsanız servo motor tercih ediniz. Yüksek hızlarda step motorlarda tork düşmesi yaşarsınız.
 19. Teşekkür ederim hocam bilgileriniz için.Peki hocam servo ile step motorun farkı ne. İkisindede pozisyonlama yapılılıyor.
 20. Ervin

  STEP MOTOR

  Merhaba, Asenkron motorda inverter ile surdugunuzde, yavaslama rampasi suresi ile anlik durus saglanabilir. Ama yuksek hizlarda aniden durus mekanik sisteme zarar verebilir. Asenkron motor ile testere yapmistim. Surucunun 2 girisine hiz belirleyip o sekilde nispeten hassas kesim yapabilmistim. 6 metrede -0.5cm+0.5cm sapma oluyordu. Step motor sorusuna gelince, step motorlarin hizlar yukseldikce tork degerleri duser. Mekanik hesaplamalar yapip karar vermek lazim. Step motorlarin hiz tork egrilerine gore karar vermelisiniz..
 21. Merhaba değerli forum sakinleri. bir kaç sorum var. ilk sorum redüktorlü asenkron motor diyelimki 30 cm ilerledikten sonra durması gerekiyor asenkron motor 30 cm den sonra aniden durması mümkün mü. ikinci sorum step motor ağır sistemleri hareket ettirebilir mi. bu alanda yeniyim bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. teşekkürler.
 22. As you see in table, Operant usage size is 10Kbyte. We can not talk about maximum count of register. For example Integer type uses 4 byte. word is 2 byte, bits 1 byte. So according to register type it can be varied.
 23. malikenes

  196t prg atmak

  Şayet PLC yi bilgisayarınıza direk ethernet portundan bağlıyor iseniz, bilgisayaranızın IP ayarlarının otomatik olsuğuna emin olun.
 24. yaga

  196t prg atmak

  ceap için tşk gmt suite cıhaz portu: statik ıp mac adresi :00:25:fc:00:01:02 bağlanatıklayıp şifre 1234 yazıyorum bağlanamıyor tekrardanşifre yeri boş kalıyor özellikler gmt port aktif yaptım yükle dediğimde donanım eşleşme hatası eriyor
 25. yaga

  196t prg atmak

  ceap için tşk gmt suite cıhaz portu: statik ıp mac adresi :00:25:fc:00:01:02 bağlanatıklayıp şifre 1234 yazıyorum bağlanamıyor tekrardanşifre yeri boş kalıyor
 26. yaga

  196t prg atmak

  ceap için tşk gmt suite
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...