Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Merhaba, Sistemimde 296T cpu ve iki adet servo (x,y eksenleri olarak) kullanıyorum. Home işlemi, manual hareketler ve pozisyon kalibrasyon yaptım ve sorunsuz çalıştırdım. Ancak işleyen sistemde x eksenini örneğin 50 mm'e y eksenini de 120 mm'e gönderdikten sonra bu noktaları 0 olarak kabul edip istediğim cycle adeti kadar x'in 20 mm y'nin de 1 mm ilerlemesini istiyorum. döngü bir defa tamamlandığında yani x 0'dan 20'ye ve y 0'dan 1'e gittiğinde x'i 0a gönderiği y'yi de sifırlamak istiyorum ki her seferinde y bulunduğu konumdan 1 mm ilerlesin. sıfırlama işlemlerini puls kanallarının resetpulscpunter bitini aktif ederek yapmak istiyorum. ancak bu bitleri laddere eklediğimde; 1) Home yaptığım zaman puls resetlenmiyor 2) istediğim noktalarda da bu bitleri aktif edemiyorum. 3) programda bu bitlerin birden fazla yerde kullanıldığı ile ilgili uyarı alıyorum. Kısacası bu bitlerin kullanımında mı yanlışlık yapıyorum? Konu ile ilgili bilgi verirseni sevinirim. İyi çalışmalar
 3. Yesterday
 4. Last week
 5. Yanında başka bir komponent olsa ve onun değişkeninin de ismi uzun olsa bu durumda isimler üst üste binmez mi? Belki komponent yoksa tamamını varsa bu kadarını göstermek işe yarar.
 6. evet sirf bu yuzden logo kullanmak zorunda kaldim. analog cikis bekliyoruz.
 7. ve aynı şekilde operand isimlerini uzun yazdığımızda mesela ''SO_MiknatisPiston_Valfi'' görünen bu şekilde oluyor. isimin tamamı görünmüyor. güncellemede buda göz önünde bulundururlar inşaAllah.
 8. Earlier
 9. Bağlantıyı koparmadan bu işlem yapılamıyor. Güncellemelerle düzeltirler inşallah. Bekliyoruz.
 10. İyi günler, kolay gelsin. İki adam komut arasına tekrar bir komut eklemeye çalıştığımda hata veriyor bunu nasıl başarabilirim? Cevaplar için teşekkürler.
 11. Bitleri word ya da integer veri tipine çevirip o şekilde okumanızı tavsiye ederim.
 12. Merhabalar, GMTSuit de dahil inputlara baglı sensörlere modbus aktif dediğimde on binli adresler veriyor (10001, 10002 gibi), c# ornegini incelediğimde sadece Mb register okunabiliyor 10002 gibi bir adres yazıgımda hataya düşüyor. baya bir input okumam gerekiyor plc tarafında bunları bir MB register kontağa atamadan direk adres vererek nasıl okuyabilirim? Kolay gelsin.
 13. Hanifi

  TSG-GHS Farkı

  Merhaba Problemi analiz edebilmemiz adına TSG projesini paylaşabilir misiniz? Yada problemin olduğu herhangi bir çevrilmemiş projeyi.
 14. Merhaba Spesifik olarak şu işlemi yaptığımda oluyor şeklinde bir bilgi verebiliyor musunuz?
 15. Güncelleme sonrasında ürünün durum ledi yanıyor mu? Yanmıyorsa ürün üreticiye gitmeli maalesef.
 16. Medyayı bağlantıdan yükle...
 17. And also option is to disconect touch from cable inside and use PC mouse to change value.
 18. Bu komut birden fazla bit operandını tek seferde resetlemek için kullanılır. GMTSuite te bu işlemi küme reset komutuyla yapabilirsiniz.
 19. Merhabalar ben elimizde bulunan gmtsoft ile yapılmış bir programımızı gmtsuite çevirmek istiyorum.Bununla uğraşırken bir noktada takıldım belki de gözden kaçırıyorum farkında değilim ama gmtsoft ta bulunan (röle vektör reset (ref) )komutunu gmtsuite editöründe bulamadım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?
 20. TSG GHS dönüşümünde fontlarla ilgi problemim malikenes'cevabı ile ( HMI değiştirme penceresinin alt tarafında bulunan Fontları da ayarla kutucuğunu tikle.) çözülmüş oldu. Fakat dönüşümden sonra sayı komponentinde üst değer register adresi MW[294] ten MW[296] ya dönüştürülmüş. Bunu manuel olarak değiştirdim. Problem düzeldi. Programı test ettim. Başka problem gözlemlemedim. Fakat programın başka noktalarında buna benzer sorunlarla karşılaşabilirmiyim diye düşünmeye başladım. Bunun neden olmuş olabileceği konusunda fikriniz nedir ?
 21. Dönüşüm esnasında sadece aşağıda işaretlediğim yeri işaretlersek fontlar da büyüyor.
 22. Hanifi bey Pdesignerin son sürümü ile TSG serisi HMI programını , GHS serisi için update yaptığımızda resim buton vb komponentleri oransal olarak büyütüyor. ( 800x480 den 1024x600 yaklaşık %25 kadar büyütüyor. ) Fakat yazı fontları olduğu gibi kalıyor. Projedeki bütün yazılar manuel olarak güncellemek gerekiyor. Bunun için bir çözümü varmıdır ?
 23. Hanifi

  How to fix

  I think you mean that when powering on, you encounter that screen. This is the system menu selection setting, and it can be opened by pressing the screen while giving power on. Even you do not press the screen while powering on, if you are seeing that screen, there should be two reasons: 1. The screen has some external material and behaves as if it is being pressed. I suggest you clean the screen. 2. The HMI screen has a problem and needs to be replaced
 24. Вы установили какие-либо программы на этот ПЛК? Если да, то какой редактор вы использовали? ГМТСофт? GMTSuite? Можете выложить скрин настроек связи в установленной вами программе?
 25. Привет. Пожалуйста, помогите мне. Купил gmt 196 р, проблема в том, что не могу подключить rs485 и scada по сети. Я не могу общаться с тегами
 26. Mesela bu şekilde kullanırsak ekranda 2. sayfa varken F1 tuşuna basarsak çıkış aktif olur. Başka sayfalarda olmaz.
 27. merhabalar ayrı sayfalarda , aynı butonla farklı işlemler yapmaya calısıyorum ama netice alamadım.CPU_page_no değişkeni kullanımıyla ilgili yardımcı olabilir misiniz?
 28. Merhaba , Programı kullanırken bazen bir anda program kapanıyor. Editör penceresi donduktan sonra bu sorun oluşuyor.
 1. Load more activity
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Member Statistics

  • Total Members
   3954
  • Most Online
   950

  Newest Member
  hastek hakan torun
  Joined
 • Members

  No members to show

 • Recently Browsing

  • No registered users viewing this page.
 • Forum Statistics

  • Total Topics
   1.7k
  • Total Posts
   6.6k
×
×
 • Create New...