Jump to content

malikenes

Members
 • Content Count

  268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

malikenes last won the day on March 19

malikenes had the most liked content!

Community Reputation

25 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. malikenes

  Step Kontrol

  Devir arttıkça tork azalır. Step motor ve tork eğrilerine bakarak ihtiyaç duyduğunuz tork değerine uygun devir ya da devire uygun güçte motor seçmelisiniz.
 2. MICNO için verilen örnek programı kendi invertörünüze uyarlayabilirsiniz.
 3. 496 nın girişleri sadece pnp girişi destekliyor sanırım.
 4. Her iki ürün de birbirinin kopyasıdır. USB kablo ile bağlandıklarında aygıt yöneticisinde gözükmelidirler. Kontrole önce buradan başlayın bence.
 5. Her ikisi de kısıtlayıcı faktör. Mesela değişken kullanımı %100 olduğunda artık daha fazla değişken ekleyemezsiniz. Ancak değişken eklemeden program yazmaya devam edebilirsiniz.
 6. Çıkışlar da haberleşmeye açıldığında kontrol edilebilir. Ama programda kapalı kalmasını sağlayan bir şart varsa bir işe yaramaz.
 7. Proses değeri set değerinden büyükse çıkış setlenir, Küçükse resetlenir. Hepsi bu.
 8. Ya modüle gelen bilgide sorun var, ya da modül sorunlu.
 9. GAIN in adresleri MICNO ile aynıdır. MICNO ile olan örnek GAIN için de geçerli olacaktır. GMD için adresleri değiştirmek yeterlidir.
 10. Ben de bir ara denemiş başarılı olamamıştım. Örneği paylaşabilir misiniz? Hora geçer.
 11. malikenes

  vnc

  Modem ip leri belli bir düzende verir. Siz bu modemin kurduğu ağa bir ürün bağlamak istediğinizde, - Ya ürün otomatik ip alabilmeli (ki PC otomatik ip alabilir) - Ya da ürüne siz ip vermelisiniz. (HMI otomatik ip alamaz, siz vermelisiniz) Bir ürünü bir ağa bağlarken o ağa uygun ip, alt ağ maskesi ve varsayılan ağ geçidi ayarları yapılmalıdır. Bilgisayarınızın ağ ayarlarını otomatik yapıp ağa bağlanın ve onun ayarlarını inceleyin, HMI nın ayarlarını buna uyvun yapın. Bu şekilde ayarlar yapılırsa kablolu, kablosuz farketmez her şekilde bağlanabilirsiniz.
 12. malikenes

  vnc

  Modemde kaç tane ethernet port girişi var. Şayet telekomun verdiği standart modenlerden ise 4 tane vardır. Bu durumda hem HMI yı hem de PC yi kablolu bir şekilde modeme bağlayıp deneyin. Böyle olmuyorsa dğzgün ip verilememiş demektir. Java eklentisi bağlantı için gerekli değildir.
 13. Doküman olmadan ne yapılabilir ki?
×
×
 • Create New...