Jump to content

malikenes

Members
 • Content Count

  235
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

malikenes last won the day on November 4 2019

malikenes had the most liked content!

Community Reputation

21 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PLC ile +24V arasında bir köprü var. Bu köprüyü kaldırıp PLC ile COM arasını köprüleyin. Böylelikle dijital girişler +24V ile aktif olur. Yani girişler pnp olmuş olur.
 2. TSG serisi için. PDesignerda yapmış Hanifi Bey. Gayet güzel çalışıyor.
 3. A ve C gruplarındaki parametrelerde değişiklik yapsam H0.0 dan kayıt edebilir miyim?
 4. Parametre değişikliklerinin kalıcı olması için A0. 0 paranetresi 1 yapılıp hafızaya alınmalıdır. Böylece elektrik gidip geldiğinde parametreler hafızada kalır. Motoru boşta ve yükte denemk, hatanın yük kaynaklı olup olmadığını ayırt etmeye yarar. Şayet sadece yükte 80.0 hatası alıyorsanız ve belirttiğiniz gibi belli bir devirden sonra bu hata ortaya çıkıyorsa motorunuzun gücü bu sistem için yeterli değildir sonucuna varırız.
 5. Fabrika ayarlarına alın, motor parametrelerini yeniden girin, motor milini boşa çıkarın ve jog modunda çalıştırın. Böylelikle üründen mi sistemden mi kaynaklı bir hata olduğunu ayrıştırmış olursunuz.
 6. Bu örnekteki uygulamaları yükleyip test yapabilirsin. Butonların hiç gelmemesi de haberleşme olmadığı anlamına gelir. Haberleşme olmadığı halde butonların hepsinin tek buton gibi çalışması dahili bir register seçilme ihtimalini kuvvetlendirir.
 7. Elinde HMI olmadığı için mi bunu yapıyorsun?
 8. Sorununuz loadcell sorunu değil o zaman. Haberleşme sorunu. RS232 dönüştürücüyü ne maksatla kullanıyorsunuz?
 9. malikenes

  Yardım Dokümanı

  Çalışıp uzman olacağım inşallah.
 10. Güncel GMTSuite yazılımına PWM sinyal üretebilme özelliği eklenmiş. Sizin sesinize kulak vermişler anlaşılan sayın VKU.
 11. malikenes

  Yardım Dokümanı

  PLC lerde donanımsal olarak yapılan işlemler programın tarama frekansı ile (sizin tabirinizle döngü ile) ilişkili değildir. Örneğin program işleme hızı maksimum saniyede 20 bin kere olabilirken aynı CPU saniyede 100 bin tane sinyal üretebilmektedir.
 12. Demek ki invertör çalışınca haberleşme kopuyor. Tavsiyem HMI-PLC-INVERTOR şeklinde haberleşmenizdir. Hatta mümkünse start-stop u dijital girişlerden yapın, haberleşmeden yapmayın.
 13. Paneliniz GOP43-101CTE, Bu yüzden GOP HMI editmrünü kullanmalısınız. İngilizce diline dönüp deneyin lütfen.
×
×
 • Create New...