Jump to content

malikenes

Members
 • Content Count

  310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

malikenes last won the day on June 25

malikenes had the most liked content!

Community Reputation

37 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ağır şart olarak değerlendirin.
 2. En ideal uygulama her bir motoru ayrı sürücülerle sürmektir. Ancak ekonomik şartlar göz önüne alınarak bahsettiğiniz uygulama kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bir sürücü ile birden fazla motor sürülmek istendiğinde şunlara dikkat edilmelidir. - Motorlar aynı güçte olmalı - Motorların akım toplamları sürücünün çıkış akımından küçük olmalı - Her motora ayrı ayrı termik röle takılmalı. - invertörler V/F nodunda olmalı Sizin uygulamada 4 Adet 7,5 kW motorun akım toplamları 30kW ın kapasitesinin üstünde olabilir.
 3. Senin için aynı versiyonda programı indirip açabildim. Video da çekip ekledim. Sizin tarafta başka bir sorun var herhalde. Aslında bu gibi aşamadığım sorunlarda ben GMT' yi arıyorum. Uzak bağlantı ile her şeyi göstererek anlatıyorlar. Size de tavsiye ederim. Selametle. WhatsApp_Video_2020-08-06_at_08_06_31.mp4
 4. HMI yazılımınızın versiyonunu da görebilir miyiz?
 5. Tamam deyip yola devam et. Açılır hayırlısıyla.
 6. Bir saniye boyunca senaörün kaç kez gördüğü size sinyal sıklığını yani frekansı verir. IP0 dan gelen sinyali sayarak toplam gelen pulse i saymış olursun. Yine IP0 dan gelen pulse 1sn boyunca sayar, 1sn nin sonunda bu değeri başka bir registera atar ve sıfırlarsan frekansı da hesaplamış olursun.
 7. Hiç rastlamadım ama, genekde anti vşrüsya da koruma programları bazı dosyaların yüklenmesine engel olabiliyor. Bşr de kısıtlı kullanıcı. Yönetici olan bir kullanıcı hesabı ile kurulum yapın.
 8. Servo Enable sinyaliniz CPU nun çıkışlarından geliyor, yani 24V. Bu durumda com sinyali 24V un eksi (-) ucu olmalı.
 9. 1 sn sonunda değeri alıp sıfırlıyorum, sonraki 1 sn de gelennpulse ile topluyorum diyorsunuz. O zaman sıfırlamayın,sadece sayın. En son sıfırlayacağınız zaman başka bir registera atın ve karşılaştırın. Interrupt tan kastınızı anlamadım ama 500ms lik ve 1000ms lik timer lar var.
 10. malikenes

  Step hız

  Step motorlarda hız arttıkça tork ciddi oranda düşer. Hız tork eğrisine bakarak uygun güç seçmenizi tavsiye ederim.
 11. Sizin program açılmıyor yani. Hangi versiyonda yazılmış? Zira açtığınız son versiyon zannımca. Versiyon uyumsuzluğu olabilir.
 12. Var olan bir projeyi açmayın. Programı kısayolundan açın. Bu durumda açılacak mı?
 13. 2118R nin analog girişlerinin skala minimum ve maximum değerlerini, Rutubet için; Minimum = 0, Maksimum = 100, Sıcaklık için; Minimum = - 20, Maksimum = 80, Şeklinde ayarlaman yeterli olacaktır.
×
×
 • Create New...