Jump to content

malikenes

Members
 • Posts

  557
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

malikenes last won the day on March 30

malikenes had the most liked content!

Reputation

67 Excellent

About malikenes

 • Rank
  Enthusiast
  Enthusiast

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Micno nun kendi ekranı ayrılabiliyor. Söküp, bir yuva ve Ethernet kablosu ile pano kapağına takabilirsiniz.
 2. malikenes

  HMI First Page

  If you download program via USB, you don't have to set IP. If you download program via Ethernet, you have to set IP. For seting IP, you must enter the Setup Menu and for entering setup menu you must press HMI's screen while giving electric.
 3. Pompayı sürdüğünüz invertör MICNO mu?
 4. Açılışta ekrana basılı tutup ayarlara girebiliyor musunuz?
 5. Önce gelen sinyalin frekansı hesaplanmalı. Aşağıdaki gibi bir konfigürasyonla IP0' dan gelen sinyal sayılabilir ve frekansı hesaplanabilir. Sonrasında tek yapılacak olan lineer fonksiyonu ile analog çıkıştan frekansla orantılı çıkış almak. Frekansın minimum ve maksimum değerleri tarafınızca girilmeli. Analog çıkıştan 0...10V elde edebilmek için 500 Ohmluk direnç mutlaka bağlanmalı.
 6. Bir cihazla nasıl haberleşileceği forumda defalarca soruldu ve örnekleri ile cevaplandı. Haberleşeceğiniz cihazın üreticisi ya da distribütörü ile görüşmenizi, Ve öncelikle pc ile haberleşmenizi tavsiye ederim.
 7. Çiftli veya üçlü trafo bağlarken aşağıdaki resmi referans alabilirsiniz. Mutlaka trafo çıkışı, cihaza bağlanmadan önce ölçülerek 70V olduğu kontrol edilmelidir. Eğer farklı bir değer görülürse enerjisi hemen kesilip uçların yeri değiştirilmelidir.
 8. Yeni bir proje açıp deneyin, orada da hata alacak mısınız? Kontrol etmiş olursunuz.
 9. GLC196T, RS232 ve RS485 portlarından ModBus RTU protokolü ile haberleşebilir. Ethernet portunda haberleşme kabiliyeti yoktur. GLC396 ve GLC496 serileri ise Ethernet portundan Modbus TCP protokolü ile haberleşebilir. Profinet haberleşmezler.
 10. 1. biti 1 olan bir sayı yazarak ulaşabilirsin.
 11. Konunun başındaki çalışamama durumu göz önüne alınarak sınırlandırıldı herhalde.
 12. Hayır, Sıcaklık aralığının ortalarına göre pid parametrelerini hesaplatırsınız. Diğerlerine kendi uyum sağlayacaktır.
×
×
 • Create New...