Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/25/19 in all areas

 1. 1 point
  Ekte bulunan örnekte 0.Kanal Analog Girişe verilen analog değerin yarısını 0. Kanal Analog Çıkışa veren program bulunmaktadır. Analog giriş ve çıkış değerlerini kullanmak için yapmanız gereken temel işlem value değerleri üzerinde işlem yapmaktır. Sizin belirlediğiniz konfigürasyon ve skalanıza göre kullanabilirsiniz. Ekte ki konfigürasyon ve skalada 16383 value değeri 10V denk gelmektedir. Analog Giriş Çıkış.gpf Analog Giriş Çıkış.gpf.csv Analog Giriş Çıkış_bck.gbc
 2. 1 point
  HMI ile arduino modbus üzerinden haberleşmektedir Detaylar videodır .Kolay gelisin
 3. 1 point
  GMTSuite kullandığınızda, Reçete için kullandığınız PLC hafıza alanının modbus adreslerini sıralı tanımlamalısınız. Mesela reçete ismi için is1,is2,is3,is4 diye 4 word tanımladıktan sonra bunların adreslerini 40001,40002,40003,40004 şeklinde yapmalı, Devam eden reçete koşullarını da yine sıraya uygun vermelisiniz. Böyle yaptığınızda reçete isimlerinin rakamsal karşılıkları PLC deki adreslere yerleşecektir. PLC ye transfer yaparken toplam reçete ismi dahil tüm değişkenler kadar veri transferi yapmalısınız.
 4. 1 point
  Merhaba Güven Bey; ADIMLAR Önce projeyi açıyorsunuz. Sonra ayarlar kısmına tıklıyorsunuz. En son olarak donanım konfigürasyonunu seçeneğini tıklıyorsunuz istediğiniz tüm soruların cevabına buradan ulaşabilirsiniz Güven Bey.
 5. 1 point
  mıcno modeller ben kullandım çok memnun kaldım. 0-3000 hz çıkış frekansı var.
×
×
 • Create New...