Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/23/21 in all areas

 1. Merhaba, Microstep ayarının (pals ayarının) yükseltilmesi, titreşimin azaltılması için doğru bir tercih ise de çok yüksek hertz rakamları sürücülerin algılama seviyesinin üzerine çıkmakta bu da kayıp pals manasına gelmektedir. Otomasyon uygulamalarında ve Freze (cnc router) uygulamalarında 1600 pals, 2000 pals veya 3200 pals, lazer gibi uygulamalarda titreşimi iyice azaltmak için 5000 pals veya 8000 pals ayarı tavsiye edilmektedir. Ayrıca Forum sayfamızda yer alan step motorların tork-hız eğri grafiklerine bakarak kullandığınız step motorun etkin ve verimli çalıştığı hız-tork aralığını inceleyebilirsiniz: http://forum.gmtcontrol.com/index.php?/topic/494-step-motor-tork-hız-eğrileri/ Eğer GSTD2860 kullanıyorsanız; 1 adet step sürücüyü ürünlerimiz arasında yer alan 180W 3 ÇIKIŞLI TRAFO (TRF180-220-070-3) ile besleyin. Dev/Dk cinsinden step motorun hız hesabı; Dev/Dk =(Gönderilen Frekans (Hz) x 60 (sn)) / (Sürücü switchlerinden ayarlanan pulse) İyi çalışmalar.
  3 points
 2. öncelikle teşekkürler sukarakila, tavsiyeler için. İkincisi - ve projen nasıl gidiyor? Başlattın mı?
  1 point
 3. Merhaba Ali Bey, Oluşturmuş olduğunuz klasörler database(.db) formatında olduğu için veri okuma işlemi yapamamaktasınız. HMI' da yazdığınız verileri flash disk' e kaydedip okuyabilmek için PDesigner' da csv dosyası olarak kaydetmeniz gerekir. Bunun için de Fonksiyonlar sekmesi altında şu adımları izlemeniz gerekiyor; Verilerin Raporsal Gösterimi komponentini açıp oradan Veri Raporu Kanalı sekmesindeki veri raporu kanal listesini seçin ardından veri örnekleme kütüphanesi altındaki Veri Örnekleme0' a tıklayıp eklemelisiniz. Bu aşamadan sonra Veri Raporu Kontrolü kısmındaki Örneklenen Verileri Dışa Aktar kısmını aktif edip Harici Kayıt Cihazı olarak USB Disk 1' i seçmelisiniz. Dışa aktarım için de bir bit değişkeni kullanarak bu verilerin flash disk' e aktarımını sağlayabilirsiniz. Flash diskteki export klasörünün içerisinden de kaydetmiş olduğunuz .csv dosyasını görebilirsiniz. İyi çalışmalar.
  1 point
 4. merhaba , geçenlerde plc yazılımımı yazdım ve plc ye yükledim . Plc online izleme butonuna bastığımda ethernetin koptuğunu ve plc ye bağlanmadigini gördüm. bir kaç saat boyunca bu sorunun neden olduğunu araştırmak durumunda kaldım ve en sonunda alt sınıf altında aynı alt sınıfı yanlışlıkla yazıldığını ve plc nin bu durumunda loop bugina girdigini farkettim. naçisane tavsiyem bu durumun başkası tarafından yaşanmaması için bir önlem alınması. en azından programın hata vermesi sağlanabilir.
  1 point
 5. Servo motor hangi marka model kullanıyorsunuz? Hangi modda çalıştırmak istiyorsunuz? Pulse modunu kullanacaksanız GLC X96T serisi ürünlerinden bir tanesini kullanacaksınız. Sırasıyla; Ch0 için, CPU QP0 Pulse CPU QP3 Direction Ch1 için, CPU QP1 Pulse CPU QP4 Direction Ch2 için, CPU QP2 Pulse CPU QP5 Direction uçlarını kullanacaksınız.
  1 point
 6. İstediğinizi yapmak mümkündür. Mesaj içeriğine oluşturduğunuz sayaç değişkenini ekleyerek görebilirsiniz.
  1 point
 7. Sürücünün analog çıkışını akıma göre ayarlayıp, GXM42AN nin girişlerinden birine bağlayarak görebilirsiniz.
  1 point
 8. Merhaba, bildiğim kadarı ile bu şifrenin değiştirilmesini engelleyemezsiniz.Bu problemi aşağıdaki metodu uygulayarak aşabilirisiniz. PLC'ye enerji vermeden önce RUN tuşuna basılı tutarken PLC'ye enerji verip hata ledi bir kere yanıp sönene kadar RUN tuşuna elinizi basılı tutarsanız cihazın bağlanma şifresinini fabrika ayarına (1234) ve cihazın IP'sini otomatiğe almış olursunuz.
  1 point
×
×
 • Create New...