Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/11/20 in all areas

 1. 1 point
  İyi günler, Butona bastıkça çalışmasını istiyorsanız butonun yükseleni ile set düşeni ile reset yapabilirsiniz ama toggle yani bir kere basınca set bir daha basınca reset olsun istiyorsanız aşağıdaki görselde ki komutu yükselen veya düşen kontakla kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 2. 1 point
  İf you update firmware or bootloader, you will lose the project. But you can upload the project, before update, if you know the project password. Default password is 1234. Press rest button 10 second, only turned the default value cpu ip address and cpu network password. You will not lose project.
 3. 1 point
  merhaba ben sanal bir biti canlı hatta bağlıyorum run olunca enerjileniyor sen yükselen kenar ile programa dahil edebilirsin
 4. 1 point
  Merhabalar; Loadcell modülü ekleyerek Programda Lineer fonksiyon yardımıyla kalibrasyon yaptıktan sonra ölçülen kuvvete göre gerekli işlemleri yapabilirsiniz. '' http://forum.gmtcontrol.com/index.php?/topic/358-gmtsuite_loadcell-kalibrasyon-ve-dara-alma/ '' Yukarıdaki örnekte kg yerine kuvveti düşünerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 5. 1 point
 6. 1 point
  Soru sorduğunuz GMTCNT nin modülü analog çıkış modülü. Yani 0...10V üretiyor. Bağlantı şeklini gönderdiğiniz (tam anlaşılmamakla beraber) basınç sensörü. Yani bu da 0...10V ya da 4...20mA bir sinyal üretiyor. Bir sorun yok mu sizce?
 7. 1 point
  Hayır, 0...10V çıkışın - ucunu kontrol etmek istediğiniz cihazın analog girişinin - ucuna bağlamalısınız. Bazı cihazlarda analog girişinin - ucu ile beslemesinin - ucu aynı olabiliyor. O zaman mecburen analog çıkışın - ucu ile beslemenin - ucu birleşmek zorunda kalıyor.
 8. 1 point
 9. 1 point
  Sizin analog çıkışa ihtiyacınız var. GXM-02AN ya da GXM-42AN de iki tane analog çıkış var. Çıkış tipini (0...10V, 0...20mA ve 4...20mA) ve minimum ve maksimum sıkalaları ayarladıktan sonra ilgili registıra yazılan değerle orantılı analog çıkış elde edilir. Böyle bir örnek te var;
 10. 1 point
  İyi günler, Gmt plc cpu modellerine model farketmeksizin 16 adet modül bağlayabilirsiniz, analog modüllerin kullanım amacı mesela 0-10V arasında istediğiniz zaman istediğiniz voltajı üretmektir. İyi çalışmalar.
 11. 1 point
  Forumda herşey var. Biraz araştırmak lazım.
 12. 1 point
  GMT_PID_ÖRNEK.rar Merhabalar; Projemde kullandığım PID kontrol örnek programını sizlere yardımcı olabilmek için açıklamaları ile sizinle paylaşıyorum. Faydalı olması dileğimle .
 13. 1 point
  Ekte bulunan örnekte 0.Kanal Analog Girişe verilen analog değerin yarısını 0. Kanal Analog Çıkışa veren program bulunmaktadır. Analog giriş ve çıkış değerlerini kullanmak için yapmanız gereken temel işlem value değerleri üzerinde işlem yapmaktır. Sizin belirlediğiniz konfigürasyon ve skalanıza göre kullanabilirsiniz. Ekte ki konfigürasyon ve skalada 16383 value değeri 10V denk gelmektedir. Analog Giriş Çıkış.gpf Analog Giriş Çıkış.gpf.csv Analog Giriş Çıkış_bck.gbc
×
×
 • Create New...