Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/29/20 in all areas

 1. VNC ile bağlanabilirsiniz. TSG-070E işinizi görür. Yalnız cihaza modem üzerinden statik ip vermeniz lazım modeminizden de gerekli port yönlendirilmesi yapılmalı, buna ek olarak modeme TTNEt ya da internet sağlayıcınızdan statik ip talebinde bulunmaz lazım. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınıza ya da telefonunuza bir tane VNC Client uygulama indirdikten sonra bağlanıp kullanabilirsiniz.
  1 point
 2. Sizin söylediğiniz işlemin HMI tarafındaki karşılığı VNC. Yalnız VNC bağlantı yapabilmeniz için aynı LAN'a bağlı olup ethernetli model HMI ile çalışmanız gerek.
  1 point
 3. Merhabalar; 1- Belirtilen registerları matematiksel işlemlere tabii tutabilirsiniz. Lineer Enterpolasyon için hazır fonksiyon blokları yoktur. 2- Encoder'e bağlı olarak bir ekseni Hareket kontrolü içindeki Encoder Takip bloğunu kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
  1 point
 4. Loadcell uygulamalarında kalibrasyon yaparken ağırlığını bildiğimiz en az 2 ürüne ihtiyacımız vardır. Kalibrasyon yaparken düşük olan ağırlığın değeri gercekmin değişkenine yazılır. min değişkeni örnekteki gibi kalibre edilir. Aynı şekilde gercekdeger değişkeni ise yine ağırlığını bildiğimiz yüksek olan ağırlık değeridir. Onu da değişkenin içerisine yazıp max değişkenini kalibre etmemiz gerekir.
  1 point
 5. Ölçtüğün değeri kendisiyle toplayıp aynı registera yazmalısın. A=A+ (ölçüm değeri) Bunu toplamak istediğin zaman yükselen kontakla yapmalısın.
  1 point
 6. Ledlerin durumları şu şekilde açıklanabilir. 1-) Enerji Ledi: Cihaza 24VDC besleme verildiyse yanar. 2-) Hata Ledi: Adından da anlaşılacağı üzere cihazda hata varsa yanar. Eğer 3 defa yanıp sönerse donanım eşleşme hatası olduğunu söyler. Transistörlü modelde ise 2 defa yanıp sönmesi kısa devre olduğunu gösterir. 3-) Durum Ledi: Bu led ise cihazın run ya da stop modunda olduğunu gösterir. Cihaz eğer ki run modunda ise 0.25 sn boyunca yanar ve söner. Stop modunda ise 1 sn. yanıp ve söner. Sizin sistemde kontrol edebileceğimiz hususlar şunlar olabilir. 1- Cihaza pr
  1 point
 7. Yardım dosyasının görüntüsü aşağıdaki gibidir. Giriş durumu parametresi loadcell' in durumuna ilişkin bilgi veriyormuş.
  1 point
 8. Belli bir periyot içinde ve belli oranda SSR' yi açıp kapamak istiyorsunuz sanırım. Bunun için PWM zaman rölesi kullanabilirsiniz. Ekli örneğe bakın. Örnekte 1sn' lik periyot içinde sizin istediğiniz oranda çıkışı açıp kapayacaktır. Sizin on süresini yuzde değişkenine girmeniz yeterlidir. Örmneğin yuzde değişkenine 20 girerseniz çıkışınız 200ms on, 800ms off olur.
  1 point
 9. O zaman enkoderin kanallarında bir sorun olabilir. Örnekteki gibi basit bir yazılımla test edebilirsin. Öcelikle IP0 ve IP1 için filtre değerlerini 0 (sıfır) yaparsın. Enkoder sağlam ise kanal_A ve kanal_B değerleri enkoder döndükçe aynı değerlerde artmalıdır. Hiç biri artmıyor ya da sadece biri artıyorsa enkoderiniz arızalı demektir.
  1 point
 10. Merhaba, Belirttiğiniz konularda örneğin, Manuel Hareket Komutu GMTSuite PLC Editör de yapılan yeni versiyon güncelleştirmesi ile ek bir özellik kazanarak rampa girişi yapabilmeye imkan tanımaktadır. Bu bir hata değil yeni eklenen bir özelliktir. Bu nedenle önceki versiyonda yazdığınız projenizi güncelleyerek yeni versiyon ile uyumlu hale getirebilir ve yeni eklenen özellikleri de kullanabilirsiniz. İyi günler.
  1 point
 11. Merhaba, GMTSuite PLC Editör Programı yardım kılavuzunda belirttiğiniz konu hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. Ayrıca forumda kalibrasyon ve dara alma hakkında örnek de bulunmaktadır. İlgili örnek; http://forum.gmtcontrol.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=294 İyi günler
  1 point
 12. Merhaba Ekteki doküman da GMTSuite ile beraber gelen Mutlak kontrol fonksiyonlarının detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz. GMTSuite_Mutlak_Kontrol.pdf
  1 point
 13. Micno Hız kontrol cihazlarının 3D dosyalarını dwg formatında indirebilirsniz. GMTCNT MICNO Seri Hız kontrol Cihazları 3D Çizim dosyaları.rar
  1 point
×
×
 • Create New...