Jump to content

bilal8097

Members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. .eop uzantılı aslında düne kadar açılıyordu GOP ile.
 2. Programı kısayoldan açtım. Sonra projeyi açtım yine olmadı. Güvenlik duvarı ile alakalı bir durum olabilir.
 3. Merhabalar Günaydın; Program açılıyor ancak hiçbir çalışmamı açamıyorum. Ekteki gibi sürekli takılıyor. Programı silip baştan yükledim bilgisayarı kapatıp açtım olmadı. Önerileriniz nelerdir? Saygılarımla İyi Çalışmalar.
 4. Hmi olmadan , butona basıldığı sürece set butondan el çekildiğinde çıkışı resetlemek istiyorum. Toggle komutu gmt suitte mevcut mudur? Değilse de nasıl yapabilirim?
 5. Önerebileceğiniz GMT Loadcel modeli var mıdır?
 6. Arkadaşlar Günaydın; Elimizdeki materyallerin bazılarının kopma kuvvetini ölçmek istiyoruz. Bunu kuvvet sensörü ya da loadcell ile yapabilir miyiz? GMT ile çözüm/önerileriniz nelerdir? Saygılarımla; İyi Çalışmalar.
 7. Enes bey ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Sıkıntı çözüldü. Sonradan bakanlar için Enes beyin çözümlediği en son paylaştığım resim oransal valfin bağlantı şeması. Gxm 02an V-'ye 24 voltun gndsini girdim. Sıkıntı çözüldü. Oransal valfin beyazına da modülün V+'sını girdim.
 8. O zaman analog modüle gnd girmeyip, ekteki resimde yalnızca 2'ye analog modülün V+sını giricem. 1'e +24v ve 3'e +24'ün gndsini giricem doğru mudur?
 9. 0-10V arası çıkış alabilmem için 24V'un GND'sini V-'ye mi girmem gerekli?
 10. Öncelikle amacım sensör gördüğünde basıncı 7 bardan 3 bara analog çıkışla düşürmek. Ekteki resimde olduğu gibi Oransal valf diye değişken tanımlayarak minimum skala 0 ve maksimum skala 10 yaparak sensörden bilgi geldiğinde eşitle komutuyla 7 volt ya da istediğim voltajı ayarlayabilir miyim?
 11. Oransal valf kontrol ederek çeşitli voltajlar vermek istiyoruz.
 12. GMT 196R plc kullanıyorum. Analog modül ekleyebilir miyim? Ekledikten sonra örneğin 4V çıkış alma imkanım var mıdır? Yani çıkış voltajını ayarlayabilir miyim? Saygılarımla İyi çalışmalar
 13. GMT 196R modeli Gmt Softta firmware güncellemesi yapsak da programı çekemez miyiz? Programı çekip değişiklik yapmak zorundayım.
 14. GMT Soft programı ile yazılmış bir programı çekmeye çalışıyorum. Ekteki resimdeki hatayı veriyor. Hatayı nasıl giderebilirim?
×
×
 • Create New...