Jump to content

guvensuleyman

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

guvensuleyman last won the day on October 10 2019

guvensuleyman had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. burdan yaptım fakat orantı oranını bulamadım
 2. evet plc ile de çözülebilir ama genelde hmi larda scale özelliği oluyor ya ondan dolayı sordum
 3. Merhaba ; Tsg-043 ile driver üzerinden delta dvp ile haberleşiyorum.Bir tagı 100 ile çarparak göndermek istiyorum plc ye.Yani ekrandan 1 girilince plc ye 100 yazsın.Bunu nasıl yapabilirim ?
 4. resimdeki gibi delta nın drverini kullanıp.Terminal adresini değiştirip sürücünün hız adresine de yazamaz mıyım aynı anda ? Hız adresine yazabilmem için hangi veri tipini seçmeliyim ?
 5. dediğiniz gibi yaparsam,Sistemde hmi master olacağı için.Plc ile invertörü nasıl haberleştirmem gerekir ? dvp plc nin driverini seçtiğim zaman modbus ascii üzerinden mi haberleşmiş oluyorlar ?
 6. Modbus RTU Extend driver ı kullandığım zaman deltanın hazır drveini kullanmadığım için adres yapılarına m,d gibi yazmam 40001 gibi adres yazmam gerekir dimi ?
 7. Merhaba ; TSG-043 HMI VAR.BU HMI İLE DELTA DVP PLC Yİ HABERLEŞMEK İSTİYORUM.BU KISIMDA SIKINTI YOK.AYNI ZAMANDA RS485 ÜZERİNDEN ISISO MARKA INVERTERE PANELDEN DOĞRU HIZ GÖNDERMEK İSTİYORUM.BUNUN İÇİN P DESİGNERDA NASIL BİR YOL İZLEMEM LAZIM.HARDWARE A DELTA PLC Yİ EKLİYORUM FAKAT SÜRÜCÜYÜ NASIL EKLEMEM LAZIM ?
 8. Merhaba ; Modbus rtu için güzel bir örnek yaptım. İyi seyirler
 9. Merhaba ; Elimde 196 serisi plc var.Fakat hmi yok.Hmi yı programdan dopru runtime çalıştırıp programımı test edebilir miyim ? plc ile haberleşir mi ?
 10. Merhaba Arkadaşlar; Gmt serisi plc lerde eğitim serisi çekmeye başladım.Düzenli olarak paylaşmaya devam etcem.
 11. Merhaba Sahada bir plc var.İçinden suite ile programı çekmeyi denedim ladder diagramı okunuyor dedi ve o şekilde %0 da kaldı.Upload şifre mi yanlış yoksa soft da mı yazıldı nasıl anlayabilirim ?
×
×
 • Create New...