Jump to content

rerginbas

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Rampalı puls çıkışını adım motoru sürmek için kullandım. İşlemin bittiğini belirten bir kayıtçı var mı? Deltada bir kayıtçı vardı.
 2. DegAint Operant Listesinde Word olarak tanımlı. Önümüzdeki günlerde dosyayı paylaşacağım.
 3. Merhabalar C derlemede 2 hata tespit ettim Örneğin 1. Hata DegAint=12; // Hatasız derliyor DegAint=12 // Tab tuşu ile aralık verdiğim zaman Undeclare DegAint hata mesajı geliyor. 2. Hata İf deyimini bir defa kullandım derliyor. Altına ikinci if deyimi açarsam hata vermiyor ama derlenmiyor.
 4. Hatayı buldum küçük harf duyarlılığını unutmuşum. Alfa2=sin(DegReal02 ); //Açıya göre sin değeri Şeklinde çalıştı
 5. DegReal02 adında real operand tanımladım. Bir tane alt program yazdım. int fdeneme (int DegSayi) { int Ax=0; Ax=DegSayi*22; return(Ax); } DegReal02 = fdeneme(3); DegintA = 45; Derledim derleme başarılı Sonra başka operandlarda var sırasını değiştirmek için sildim tekrar DegReal02 adında real veri tipinde ekledim. Derlemede hata Undelete DegReal02 //DegReal02 = fdeneme(3); Satırını kapatıyorum Derleme başarılı //DegReal02 = fdeneme(3); Satırını kapatıyorum DegReal02 = fdeneme(3); //Altına Aynı komutu yazıyorum derleme başarılı Sonra bu şekilde yazıyorum DegReal02 = fdeneme(3); DegReal02 Undelete hatası alıyorum.
 6. DegReal02 = Sin(DegReal01); Çevrim dışı simülasyon da Link hatası mesajı alıyorum. Hata nerededir. GmtSuite C fonksiyonlarını nereden bulabilirim.
×
×
 • Create New...