Jump to content

CanerLanD

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. Evet, denedim. Siemens, beckhoff başarılı şekilde import etti. Delta plc denedim,sanırım m tag isimleri gelmedi galiba net aklımda kalmadı.
 2. Merhabalar Gmt ekran ile plc Tagleri csv dosyasıyla almamız, güzel fikir gerçekten de işleri kolaylaştırıyor tebrik ederim. Yalnız bu csv dosyası gmt ekran dışında diğer opc, scada yazılımlarda pek işe yaramıyor. Hangi opc server veya scada ya import ettiysem hiç bir tag gelmedi. Diğer yazılımların import seçeneğini kullanabilmek,belli bir dünya standartın da olması mı gerekiyor acaba?Çünkü başka plclerde, bu taglar export-import işlemi yaptığımın da başarıyla olmakta.
 3. Merhabalar Aşağıdaki linkte dökümanı olan, enda ısı kontrol cihazı ile haberleşiyorum. Word haberleşmede bir sorunum yok .3000x ve 4000x olarak bir fazlasını yazıp okuyup yazabiliyorum. Enda dökümanın 5 sayfasındaki kontrol coil adreslerinden c01 olarak adlandırılmış 0001 (0002 plc adresi) adresini okuyup-yazabiliyorum . Lakin c52 adlandırılmış 0051 (00052 plc adresi) adresini okuyup yazamıyorum. Aydı adresleme haritasıyla delta ekran ve plc ile haberleşip 2-3 adet uygulama yaptık https://enda.com/automation/process/modular/et1124/et1124.pdf
 4. Merhabalar Micno da ain1 den hız ai2 den veya haberleşmeden tork kontrol yapmak istiyorum hangi parametrelere dikkat etmem lazım. Eskiden 2-09 dan yapıyorduk yanlış yaptığımızı öğrendik.
 5. Merhaba 396 Modellerinde modbus ethernet desteği mevcut mu acaba?
 6. Merhaba Eskiden softta yazılmış bir program için MB0 ulaşmak hmi den direkt 00002 adresine yazınca ulaşıyorduk. . Şimdi ise modbus adresini mi yazmamız gerekiyor? Onun içinde hmi den 0001 yazdığımda, plc den 0001 e mi ulşıyorum yoksa 1 eksiğini mi?
 7. Merhabalar 3 yıldır severek gmt ailesinin ürünlerini kullanmaktayız. Gxm42a modülündü analog inputu akım girişinde kullanmak, bir dökümanın zar zor bir köşesinde yazılımla ayarlandığı yazılmış. Bu ayarı nasıl yapıyoruz. Gmtsoft ta sp markerlarda bulumadım ve hiç bir dökümanda yazmıyor. Ben bir de artık zaman geçtikçe düzeltirseniz diye düşündüğüm bağlantı şemalarına takılıyorum. Güncel modeller, doğru kodlarda yazmıyor. Mesale gxm42a diye bir model gözükmüyor. gxm42an var.Bir modelin iki ayrı kodlaması mı mevcut. Başlık 42a yazıyor döküman 42an yazıyor, modülün üstüne bakıyorum orada 42a
×
×
 • Create New...