Jump to content

CanerLanD

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

117 profile views
 1. CanerLanD

  tork kontrol

  Merhabalar Micno da ain1 den hız ai2 den veya haberleşmeden tork kontrol yapmak istiyorum hangi parametrelere dikkat etmem lazım. Eskiden 2-09 dan yapıyorduk yanlış yaptığımızı öğrendik.
 2. Merhaba 396 Modellerinde modbus ethernet desteği mevcut mu acaba?
 3. Merhaba Eskiden softta yazılmış bir program için MB0 ulaşmak hmi den direkt 00002 adresine yazınca ulaşıyorduk. . Şimdi ise modbus adresini mi yazmamız gerekiyor? Onun içinde hmi den 0001 yazdığımda, plc den 0001 e mi ulşıyorum yoksa 1 eksiğini mi?
 4. Merhabalar 3 yıldır severek gmt ailesinin ürünlerini kullanmaktayız. Gxm42a modülündü analog inputu akım girişinde kullanmak, bir dökümanın zar zor bir köşesinde yazılımla ayarlandığı yazılmış. Bu ayarı nasıl yapıyoruz. Gmtsoft ta sp markerlarda bulumadım ve hiç bir dökümanda yazmıyor. Ben bir de artık zaman geçtikçe düzeltirseniz diye düşündüğüm bağlantı şemalarına takılıyorum. Güncel modeller, doğru kodlarda yazmıyor. Mesale gxm42a diye bir model gözükmüyor. gxm42an var.Bir modelin iki ayrı kodlaması mı mevcut. Başlık 42a yazıyor döküman 42an yazıyor, modülün üstüne bakıyorum orada 42a yazıyor. Bir de tek bir dökümanda bütün bağlantıların gözükmesi çok profesyonelce değil, akıl karıştırıyor. Her i/o nun kendi bilgi sayfasında sadece kendi dökümanı bulunması lazım. Ayrıca, o i/o ilgili özel registarlar neler, mesela bunda olduğu gibi akım bağlantısı nasıl olur nasıl yapılır.Daha profesyonel dökümanlar bekliyorum.
×
×
 • Create New...