Jump to content

alper

Members
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

About alper

 • Rank
  Newbie
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. İyi günler manuel olarak eksen home pozisyon ve pozisyon set yapmakta ancak otomatik program yazmaya başladığımda ekte gösterilen program şu şekilde çalışmakta otomatik başla kontağı kapandığında 3sn sonra set pozisyon çalışıp 25 pozisyona gitmekte buraya kadar tamam sonrasında tekrar geri 0 konumuna getirmek yada poz -10 örneğin bunu nasıl çözebiliriz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
 2. gmtsuite prpgramında yazdır yada pdf olarak dışa aktarım yaptığımızda sadece elektriksel bağlantılarını vermekte ancak yazmış olduğumuz ladder programını word veya pdf olarak nasıl alabiliriz.Teşşekkürler.
 3. teşekkürler ali bey, ekte resimde bulunan servoyu sağa sola hareket ettirmek istiyorum. Sola hareketi set ettiğimde sola hareket ediyor ancak resete bastığımda diğer harekt ediyor.Ben sağ sol hareketi iki ayrı butonla yapmak istiyorum.
 4. İyi günler arkadaşlar örnek uygulamalardan pek bişey anlamadım ondan yeni konu açtım kusura bakmayın x yönde bir adet servo motor kontrolü yapmak istiyorum.Manuel olarak başlatma durdurma sağ-sol yön hareket yaptırmak istiyorum gerekli bilgiler aşağıda mezcut örnek lader programı yazacak olan varmı servo Aktif için CPU_QP2 çıkışı pulse için CPU_QP0 çıkışı yön için ise Exp01_QP0 çıkışı kullanılacak aynı zamanda Home git dediğimde home gitmesi lazım şimdiden teşekkürler.
×
×
 • Create New...