Jump to content
Ervin

Ethernet baglanti sorunu win10

Önerilen İletiler

Merhaba daha once win 7 kullanirken ethernet ile plc ye sorunsuz baglanirken gecen hafta win10 olan bir bilgisayarda ayni plc ye baglanamadim.  Kabloyu bagladiktan sonra uzunca bekledim, farkli kablolar denedim, win defenderi/virus programini kapatip denedim ,yine olmadi.  En sonunda kablosuz baglantimi iptal edince baglanabildim. Bilemiyorum sadece benim mi basima geldi ama hani baska arkadaslarin da basina gelebilme ihtimaline karsi burada paylasmak istedim...  

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sukarakila, 29.10.2020 - 12:56 yazdı:

Ağ bağlantılarında Ethernet kabonuzun durumunu kontrol edebilirsiniz. Win 10 ile beraber bu sorunu yaşadıysanız driver kaynaklı bir problem olabilir. 

Farkli kablolar ile de denedim ama baglanamadim.  Sozde guncel driverler ama  dikkate alacagim onerinizi. Tesekkur ederim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben  halen  yasıyorum  bu  sorunu  wın7 de ınternet  oldugu  zaman plc   networkten  duduyor  sonra  yıne gelıyor  bunu 4 plc kullanıyorum aynı hata   olusuyor farklı zamanlarda  ve  network  agım da   baska  sabıt  ıp ıle  baglı  tum pc ler sorunu  kokunden  cozemedım cozende  yok  galıba  ınternet  yok sa  sorun da yok

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş