Jump to content

malikenes

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  73
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  9

malikenes kullanıcısının paylaşımları

 1. malikenes

  gmt siute

  CPU nuzun durum ledi yanmıyorsa hiç boşuna uğraşmayın, ürünü servise gönderin. Onlar suite çevirsinler. Şayet suit ile kullanacaksanız ürünü alırken suitli isteyin. Dönüştürürken bireyleri yanlış yapıyoruz herhalde, sorun olabiliyor maalesef.
 2. malikenes

  Modbus rtu

  İlgili linkten indirdiğim rar lı dosyanın içinden ekli resimdekiler çıkıyor. Bir karışıklık var sanırım.
 3. malikenes

  Modbus rtu

  Dosya sıkıntısız açılıyor murat07 sorun nedir?
 4. malikenes

  PC PLC'Yİ GÖRMÜYOR

  Evet ben de PLC lere ethernet switch ya da modem üzerinden daha rahat bağlanıyorum. Birebir bağlantıda PC ve PLC ip almakta zorlanıyor herhalde.
 5. malikenes

  Bağlantı Problemi

  GMTSuite e sönüştürülen bir PLC yekrar GMTSoft a kullanıcı tarafından dönüştürülemiyor. Sadecede fabrikada bu dönüşüm mümkün. Run tuşundan resetleme işlemi sadece ip ayarlarını otomatiğe ve network şifresini default deper olan 1234 e dönüştürür.
 6. malikenes

  Haberleşme Zaman Hatası

  Yüklemeyi dizüstü bilgisayarla yapıyorsan besleme kablosunu söküp yüklemeyi dene. PLC ile HMI arasındaki haberleşme kablosunu söküp dene. Hala devam ediyorsa kabloyu değiştirmeyi dene.
 7. malikenes

  Project Update From PLC

  GMTSoft ile yazılan yazılımlarda bu mümkün olmadığı için GMTSuite yazılımı geliştirildi diye biliyorum. Upload olması gerekiyorsa yeni yazılımları GMTSuite ile yapmanızı öneririm.
 8. malikenes

  tetikleme

  Pulse timer da olabilir. Böylece Ton süresini de ayarlama imkanın olur.
 9. malikenes

  HMI PLC İNVERTER

  396R nin analog çıkışı kullanılmıyor ise bu çıkışla invertörü sürmek uygun olacaktır. Panelde PLC nin analog çıkışına hükmedebilir böylelikle invertörün hızını ayarlayabilirsin.
 10. malikenes

  buton pasif

  Aynı zamanda okuma ve yazma adreslerinin de aynı olması gerekir.
 11. malikenes

  Scada İçin En Uygun PLC

  Scada dan kasıt GMTCNT nin scadası ise kayıt etmek haricindeki herşeyi yapabilirsin. Bunun için GLC496 modelini almalısın. (GLC496 mosel CPU nun üzerindeki mini USB portuna takacağın flash diske kayıt yapabilirsin.) Başka bir scada yazılımı kast ediliyorsa GLC396 modeli de işini görür. Bu durumda kayıt işini scadanın kendisi yapacak.
 12. malikenes

  HMI macro örneği

  Yazılan makroyu bir timer ya da function key yardımı ile çalıştırmalısınız.
 13. malikenes

  GXM 40U

  Yani termokupl girişleri arızalanıyor. Termokupllardan 50mV civarı bir voltaj gelir. Arızalanması daha yüksek bir voltajın geldiği anlamına gelir. Termokupllarının izolasyonu ile bşr sorunun olabilir.
 14. malikenes

  GXM 40U

  Nasıl bir arıza oluyor? Sıcaklıl girişleri mi arızalanıyor yoksa modül tamamen devre dışı kalıp CPU donanım eşleşmeme hatası mı veriyor?
 15. malikenes

  Tasarım

  Ben de aynı kanaatteyim. Görsel olarak zenginleştirilmeli.
 16. malikenes

  gop panelde noktalı sayı görmek

  PLC de ölçeklendirmeyi 0-10 değil de 0-100 şeklinde yapın. Ardından HMI da number display komponentinin nümerik data kısmında 1 tane ondalık seçin.
 17. malikenes

  plc ve hmı çalışma

  Bu iki örneği incelemen faydalı olur.
 18. malikenes

  plc ve hmı simülasyon

  Donanım konfigürasyonundan ilgili analog giriş için değişken atanır ve bu değişken için minimum ve maksimum değerler girilir. Giriş için gelen sinyal ile orantılı minimum ve maksimum değerler arasında bir değer elde edilir. Çıkış için de ilgili değişkene almak istediğimiz sinyale göre bir değeri biz yazarız.
 19. malikenes

  GMT ekrana program atma sorunu

  USB kablosunu değiştirmeyi ve yükleme yaparken laptop un şarj kablosunun takılı olmaması gibi durumları deneyin.
 20. malikenes

  GÜNCELLEME HATASI

  CPU yu GMTSuite yazılımı ile mi kullanacaksınız.
 21. malikenes

  soft&suit

  Evet bence de Suite. GMT Soft taki eksiklikleri gidermeye çalışmış Suite ile. Hele değişkenlerin HMI ya import edilme özelliği çok harika.
 22. malikenes

  Çevrimdışı simülasyon

  Herhalde editörün derlemek için kullandığı bir kısım vindows komponentleri eksik ya da kullanımına izin verilmiyor. Öyle olsa gerek.
 23. malikenes

  yardımcı M kontaktörü nasıldır

  Herhangi bir isim, mesela yardimci diyebilirsin.
 24. malikenes

  yardımcı M kontaktörü nasıldır

  1 - GMTSuite te değişkenler programcı tarafından istenildiği isimle ve istenildiği kadar oluşturulur. 2 - Eklemeden önce bağlantı koparılmalı ardından yeni operand eklenmeli ve yeniden bağlanmalı. Yani ben böyle yapıyorum.
 25. malikenes

  haberleşme

  Olabilir.
×