Jump to content

malikenes

Members
 • Posts

  501
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Everything posted by malikenes

 1. Tek sayfada 20 Adet değişkene izin verildiğini biliyorum. %10 tölerans varmış demek ki.
 2. Bildiğim kadarıyla WMI program yükleme ve link kurmaya imkan sağlıyor. Upload mümkün değil.
 3. Adres tipini 4X yapmak çözüm olabilir.
 4. PLC nizi internete bağladınız mı?
 5. Yardım etmeye çalışırken fırçayı da yedik. Kusura bakma ne kadar alim olduğunu bilemedim. Benim bildiklerim bu kadar.
 6. Elindeki ürünün besleme voltajı24V DC değil ise kullanamazsın. 24V DC ise sadece A ve B kanallarını bağlayarak kullanman mümkündür. Bu durumda A ve B' nin eşleneğini kullanmayacaksın.
 7. Sıaklık modülü yani 20UA ya da 40UA olmadan sıcaklık bilgisini okuyamazsınız.
 8. malikenes

  E-mail

  Elbette, ilgili registerin adını mail bloğuna yazarsanız, mail giderken o anda registerin değeri ne ise o değer mail olarak gider.
 9. Böyle bir uygulamada PID kontrol yapamazsınız. Ancak On-Off kontrol yapmanız mümkündür. Set ettiğiniz sıcaklığa ulaşana kadar valfi açarsınız, o sıcaklığa gelince kapatırsınız, set değerinden belirli bir sıcaklık kadar (genellikle 2 derece) aşağı düşünce tekrar açarsınız. PID kontrolde çıkış ünitesi neredeyse her saniyede bir kere açılıp kapanır. Valfler bu kadar sık açılıp kapanamazlar.
 10. Sorununuz ekran değişikliği değil. haberleşme olmadığında gelmez komponentler. Haberleşmeye çalıştığınız ürünü ve haberleşme kablonuzu gözden geçirin.
 11. Hiçbir değişiklik yapmadan direk yükleyin.
 12. Online simülasyon mu yapıyorsunuz? 1000ms' lik osilatör, 1sn on / 1sn off olur. Yani toplama işlemini 2sn' de 1 kere yapar. 1 dakikada 30, 1 saatte 1800 kere. 1800x1,6667 = 3000,006' dır.
 13. HMI da iki tane port var. GIM-01 kodlu orjinal kablo ile PLC nin biri ile RS-485 diğeri ile RS-232 haberleşebilirsin. Daha kolay olur.
 14. malikenes

  analog 4-20ma

  Lineer fonksiyonunu kullanarak istediğini yapabilirsin.
 15. malikenes

  analog 4-20ma

  Sürücünün analog çıkışını akıma göre ayarlayıp, GXM42AN nin girişlerinden birine bağlayarak görebilirsiniz.
 16. 1. CPU nerede şimdi GMT' ye bakıma gönderdin mi? Arıza formunda ne yazıyor? Bence sen GMT' yi ara söyle adamlara 2. PLC bu diye, yardımcı olsunlar.
 17. Saat ayarlarını PC' den alıp uygulaman yeterli. Saatin hafızada tutulmaması üründe sorun olduğunu gösterir. Kontrol ettirin.
 18. Kapalı kontağı kullanarak çözüm üretebilirsin.
 19. Röle1 için; P5-02 = 3 P8-19 = İstenilen frekans (5.00) P8-20 = Histerezis değeri (Geçiş aşamasında röle anahtarlama yapmasın diye)
 20. Anlattıklarından PLC de sorun var gibi anlaşılıyor. Ürün seri nosu ne acaba?
 21. Değerler salınmamalı. Salınmaması için topraklama ve ekranlı kablo çok önemli. Bir de 6 kablolu loadcell çok işe yarar. Loadceller 4 kablolu ise ve ek varsa, ekten itibaren 6 kablolu götürmek bile faydalı olabilir. Salunımlar durduktan sonra kalibrasyona geçebilirsiniz. Tam yük değeri büyürse salınım da büyür, normaldir.
 22. malikenes

  RampDown

  Çıkarma işlemi ile olabilir sanırım.
 23. RTC ayarlarının yapıldığı bölümün görseli yorum yapmakta faydalı olur. Bir de ürünün model ve seri nosu?
 24. Bu durum da donanım eşleşmeme hatası demektir.
 25. Donanım eşleşmeme hatası donanımınızda bir sorun olduğunun göstergesidir. Modüllerinizden bir ya da birkaçında sorun olduğunda karşınıza çıkar.
×
×
 • Create New...