Jump to content

malikenes

Members
 • Content Count

  298
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Everything posted by malikenes

 1. Sizin program açılmıyor yani. Hangi versiyonda yazılmış? Zira açtığınız son versiyon zannımca. Versiyon uyumsuzluğu olabilir.
 2. Var olan bir projeyi açmayın. Programı kısayolundan açın. Bu durumda açılacak mı?
 3. 2118R nin analog girişlerinin skala minimum ve maximum değerlerini, Rutubet için; Minimum = 0, Maksimum = 100, Sıcaklık için; Minimum = - 20, Maksimum = 80, Şeklinde ayarlaman yeterli olacaktır.
 4. Emko Rutubet ve Sıcaklık transmitteri hangi skala aralıklarında 0...10V üretiyor? 2118R nin analog girişlerini nasıl ayarladınız? Bu bilgileri de verirseniz daha sağlıklı yardımcı olunacaktır.
 5. Aslında siz çözümü bulmuşsunuz. Çok redüksiyon beraberinde redüksiyon oranı kadar güç ve hassasiyet kazandırır ama sistemi yavaşlatır. İleri gerideki kaçırmalar redüktörden kaynaklıdır. Planet tip redüktör sorununuzun çözümüdür.
 6. İf you update firmware or bootloader, you will lose the project. But you can upload the project, before update, if you know the project password. Default password is 1234. Press rest button 10 second, only turned the default value cpu ip address and cpu network password. You will not lose project.
 7. malikenes

  Özel bit

  GMTSoft için SB0 biti var. GMTSuite için enerjilenme anında bir kere çalışan enerjilenme sayfası var.
 8. Soru sorduğunuz GMTCNT nin modülü analog çıkış modülü. Yani 0...10V üretiyor. Bağlantı şeklini gönderdiğiniz (tam anlaşılmamakla beraber) basınç sensörü. Yani bu da 0...10V ya da 4...20mA bir sinyal üretiyor. Bir sorun yok mu sizce?
 9. Hayır, 0...10V çıkışın - ucunu kontrol etmek istediğiniz cihazın analog girişinin - ucuna bağlamalısınız. Bazı cihazlarda analog girişinin - ucu ile beslemesinin - ucu aynı olabiliyor. O zaman mecburen analog çıkışın - ucu ile beslemenin - ucu birleşmek zorunda kalıyor.
 10. Sizin analog çıkışa ihtiyacınız var. GXM-02AN ya da GXM-42AN de iki tane analog çıkış var. Çıkış tipini (0...10V, 0...20mA ve 4...20mA) ve minimum ve maksimum sıkalaları ayarladıktan sonra ilgili registıra yazılan değerle orantılı analog çıkış elde edilir. Böyle bir örnek te var;
 11. Forumda herşey var. Biraz araştırmak lazım.
 12. malikenes

  tsg101 e

  Yeni bir ürüne yükleme yaparken şifre sormaz. Şayet panele daha önce biri program yüklemiş ise ve yüklerken yazılımından sonraki yükleme için şifre sorulması istenmiş ise bu durum oluşur. Şifreyi öğrenmekten başka çareniz yok. Siemens S71200 ile ethernet portundan Modbus TCP protokolü ile haberleşebilirsiniz.
 13. malikenes

  tsg101 e

  USB Slave girişinden yükleyebilirsiniz. Projenizi USB Flash diske yükleyerek USB Host girişinden yükleyebilirsiniz. Ya da IP ayarlarını yaptıktan sonra ethernetten den yükleyebilirsiniz.
 14. Boş proje atmayı denediniz mi? Firmware güncelleyebildiniz mi?
 15. Ya da GMTSoft ile yazılmış bir PLC olduğu için upload edilemiyordur.
 16. malikenes

  Step Kontrol

  Pulse siviçlerini nasıl ayarladın. Yani motor kaç pulse te 1 tur atıyor.
 17. malikenes

  Step Kontrol

  Kılavuzda işaretledim.
 18. malikenes

  Step Motor Yönü

  Yön girişine hiç sinyal vermezsen pulse girişine sinyal gönderdiğinde hep aynı yöne dönerler. Yönü belirleyen, yön girişinde sinyalin olup olmamasıdır. pulse sinyalinin pozitif ya da negatif olması değildir.
 19. Kullanım kolaylığı içindir. Aynı voltajlarda mesela 24V ac ya da dc ile beslemek performansı etkilemez. Performansı mümkün olan yüksek vıltajla besleme yapmak pozitif etkiler. Yüksek voltajla beslemeye çalışın.
 20. malikenes

  GXM88 TA

  Yaşamazsınız. Böylesi sık açılıp kapanan sistemlerde Transistör çıkışı kullanmanız tavsiye edilir. Zira rmlelerin açma kapama ömürleri vardır. Kısa sürede arızalanırlar.
 21. Ekranlı mini PLC GMTSuite ile programlandığından, GMTSuite için olan örnekler Ekranlı mini PLC için de geçerlidir.
 22. PLC' niz internete bağlı değil.
 23. HMI' nın biri seri porttan bir cihazla haberleşir, Diğer HMI' da Ethernet üzerinden bu HMI' ya bağlı cihazın verilerine ulaşabilir. HMI' lar ikiden fazla olabilir.
 24. Örbeğin neresini anlamadığınızı ya da nerede takıldığınızı söyleseniz cevap verecek arkadaşlar daha rahat cevap verirler diye düşünüyorum. Böyle sorular çok genel oluyor ve cevapsız kalıyor.
×
×
 • Create New...