Jump to content

Mete Ceyhan

Administrators
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mete Ceyhan last won the day on November 26 2019

Mete Ceyhan had the most liked content!

Reputation

4 Neutral

3 Followers

About Mete Ceyhan

 • Rank
  Newbie
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhaba, GMT Scada içinde ister hali hazırda bulunan grafik kütüphaneden yararlanabilir, isterseniz de kendi hazırlamış olduğunuz grafikleri kullanabilirsiniz. Animasyon özelliği şimdilik hazır değil.
 2. En basit hali ile GMTScada bir uygulama örneği
 3. Mete Ceyhan

  Tanıtım

  GMTScada tanıtım makalelerini buradan takip edebilirsiniz. http://forum.gmtcontrol.com/index.php?/blogs/blog/1-gmt-scada-sistemi/
 4. GMTScada sistemi ile GMTPLC serisi cihazlarla grafiksel olarak izleme ve kontrol yapılabilmesine olanak veren yazılım sistemidir Özellikleri şöyle sıralanabilir ; Kolay programlama : SCADA sayfaları GMTSuite editörü içinde dizayn edilir, dolayısı ile PLC projelerine entegre olarak programlanabilir. Değişik haberleşme prokolleri ve ayarlarına ihtiyaç yoktur. Sistem hızlı ve kolay bir şekilde devreye alınır. Kolay kurulum : SCADA Internet tarayıcı üzerinde çalışır, dolayısı ile extra program kurulumu, ayar vs gerektirmez. Ekonomik : Tüm 49X ve üstü PLC serilerinde kullanılabilir ve ücretsizdir herhangi bir tag, PLC adedi veya zaman sınırı bulunmaz. Yaygın : Tüm işletim sistemlerinde (Windows, Mac, Linux vs çalışır) Mobil : Tüm tablet ve mobile cihazlarda problemsiz çalışır. Yeni teknoloji :Endüstri 4.0 sistemine uyumludur. PLC CPU'ları IOT tanımında çalışır. Uzmanlık gerektirmez : PLC'ler ile haberleşmesi internet üzerinden gerçekleşir. Sistemi çalıştırmak için karmaşık router ayarları, yönlendirmeler, güvenlik duvarı ayarları vs ihtiyaç duyulmaz. Güvenli haberleşme : Tüm PLC ve scada sistemi güvenli SSL haberleşme protokolü kullanır. Haberleşme yapısı GMTScada sistemi cihazlar ile haberleşmede sınır tanımaz. Haberleşme ethernet katmanında ve internet üzerinden gerçekleştiği için tek bir SCADA sayfasından dünyanın farklı noktalarında çalışan PLC'lere ulaşabilir ve kontrol edebilir üstelik bunu internet bankacılık sektörünün de kullandığı en yüksek güvenlik teknolojisi ile gerçekleştirir.
 5. until
  Sizleri de katılımcısı olduğumuz İzmir'de düzenlenecek olan FIT Otomasyon fuarına bekleriz. Davetiye için bizi arayabilirsiniz.
×
×
 • Create New...