Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

Mete Ceyhan

Administrators
 • İçerik sayısı

  9
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Mete Ceyhan

  selamlar...

  Merhaba, GMT Scada içinde ister hali hazırda bulunan grafik kütüphaneden yararlanabilir, isterseniz de kendi hazırlamış olduğunuz grafikleri kullanabilirsiniz. Animasyon özelliği şimdilik hazır değil.
 2. Mete Ceyhan

  Basit bir başlangıç örneği

 3. Mete Ceyhan

  Temel kullanım örneği

  En basit hali ile GMTScada bir uygulama örneği
 4. Mete Ceyhan

  Tanıtım

  GMTScada tanıtım makalelerini buradan takip edebilirsiniz. http://forum.gmtcontrol.com/index.php?/blogs/blog/1-gmt-scada-sistemi/
 5. Mete Ceyhan

  GMTScada sistemine genel bakış

  GMTScada sistemi ile GMTPLC serisi cihazlarla grafiksel olarak izleme ve kontrol yapılabilmesine olanak veren yazılım sistemidir Özellikleri şöyle sıralanabilir ; Kolay programlama : SCADA sayfaları GMTSuite editörü içinde dizayn edilir, dolayısı ile PLC projelerine entegre olarak programlanabilir. Değişik haberleşme prokolleri ve ayarlarına ihtiyaç yoktur. Sistem hızlı ve kolay bir şekilde devreye alınır. Kolay kurulum : SCADA Internet tarayıcı üzerinde çalışır, dolayısı ile extra program kurulumu, ayar vs gerektirmez. Ekonomik : Tüm 49X ve üstü PLC serilerinde kullanılabilir ve ücretsizdir herhangi bir tag, PLC adedi veya zaman sınırı bulunmaz. Yaygın : Tüm işletim sistemlerinde (Windows, Mac, Linux vs çalışır) Mobil : Tüm tablet ve mobile cihazlarda problemsiz çalışır. Yeni teknoloji :Endüstri 4.0 sistemine uyumludur. PLC CPU'ları IOT tanımında çalışır. Uzmanlık gerektirmez : PLC'ler ile haberleşmesi internet üzerinden gerçekleşir. Sistemi çalıştırmak için karmaşık router ayarları, yönlendirmeler, güvenlik duvarı ayarları vs ihtiyaç duyulmaz. Güvenli haberleşme : Tüm PLC ve scada sistemi güvenli SSL haberleşme protokolü kullanır. Haberleşme yapısı GMTScada sistemi cihazlar ile haberleşmede sınır tanımaz. Haberleşme ethernet katmanında ve internet üzerinden gerçekleştiği için tek bir SCADA sayfasından dünyanın farklı noktalarında çalışan PLC'lere ulaşabilir ve kontrol edebilir üstelik bunu internet bankacılık sektörünün de kullandığı en yüksek güvenlik teknolojisi ile gerçekleştirir.
 6. Mete Ceyhan

  İzmir Otomasyon Fuarı

  until
  Sizleri de katılımcısı olduğumuz İzmir'de düzenlenecek olan FIT Otomasyon fuarına bekleriz. Davetiye için bizi arayabilirsiniz.
×