Jump to content

Ali ÖZKAYA

Moderators
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Ali ÖZKAYA last won the day on September 16 2019

Ali ÖZKAYA had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

7 Followers

About Ali ÖZKAYA

 • Birthday 09/03/1985

Recent Profile Visitors

1229 profile views
 1. İyi günler, Aşağıdaki linkte uygulama ile alakalı tüm açıklamalar mevcuttur. http://forum.gmtcontrol.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=397 İyi çalışmalar.
 2. İyi günler, Şu an için bu mümkün değildir. İyi çalışmalar.
 3. iyi çalışmalar suite  Encoderle metraj uygulaması yapmaya çalışıyorumda  bir türlü çözemedim yardımcı olurmusunz şimdiden teşekürler

  1. Ali ÖZKAYA

   Ali ÖZKAYA

   İyi günler,

   aşağıdaki linkte encoder kullanımı ile ilgili örnek bir program mevcuttur.

   İyi çaışmalar.

  2. Saitsag

   Saitsag

   teşekkürler iyi çalışmalar

    

 4. İyi günler, Normal şartlarda programın tarama hızı yaklaşık 12.5KHz ve dediğinizi yapmama ihtimali yok. Mümkünse cevap olarak programınızı ekleyebilir misiniz. İyi çalışmalar.
 5. Ali ÖZKAYA

  Hareket Komutu

  İyi günler, Manuel olarak kullandığınız bölüme start yoksa şartını ekleyip manuel bitinin yükseleni ile çıkışı setleyip düşeni ile resetlerseniz sorun çözülecektir. Direkt çıkış ile set/reseti birlikte kullanırsanız program mantığı gereği direkt çıkış baskın olarak çalışır. İyi çalışmalar.
 6. Ali ÖZKAYA

  Hareket Komutu

  İyi günler, Manuel kontrol için eklediğiniz plc programının görselini paylaşabilir misiniz. GmtSuit programındaki manuel hareket anlık hız değişimine olanak verir. Pozisyon set komutunun ise hız değerini değiştirip aynı pozisyon değeri için tekrar çağırırsanız onun da hızını değiştirmiş olursunuz. İyi çalışmalar.
 7. İyi günler, Bu uygulama için animasyonda da belirttiği gibi ana motor hızını (frekans bilgisini) belli bir çarpan ile step / servo sürücüye hız bilgisi (hızlı pulse) olarak yollayıp hız takibi yapmanız gerekir. Limitlere gelince de yön değiştirmelisiniz. İyi çalışmalar.
 8. İyi günler, Ürünlerimizi tercih eden değerli meslektaşlarımıza cihazlarımızın kullanımı, rakip ürünlerde kullandıkları fonksiyon vb. ürünlerin bizdeki karşılıkları hakkında yardımcı olabiliyoruz. Yapacağınız uygulamalarda sistem döngüsünü ve gerekli algoritmaları sizin geliştirmeniz daha sonraki revizyonlarınızda veya yapacağınız eklemelerde daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu konuda cihazlarımızdaki kullanacağınız fonksiyonların çalışması konusunda yardımcı olabiliriz. İyi çalışmalar.
 9. İyi günler, Şu an için en temel ürünümüz olan 196X serisi cpu ve GXM10L - 20L loadcel modülleri ile gerekli olan matematiksel algoritmayı geliştirdiğiniz zaman çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Burada önemli olan oluşturacağınız matematiksel algoritma ve sizin yazacağınız programdır. İyi çalışmalar.
 10. İyi günler, Şu an sizde hangi model cihazlarımız var? İyi çalışmalar.
 11. İyi günler, İsteğinizle alakalı plc de özel bir fonksiyon yok. İsteğinizi küme komutlarıyla sıralayıp toplayarak kendi geliştireceğiniz bir matematiksel algoritma ile yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 12. İyi günler, Operatör panellerimizde ModBus Rtu Rs485, ModBud Rtu Rs232 ve ModBus Tcp standart olarak bulunmaktadır. Haberleşme adreslerini standart formatta 0x, 1x, 3x ve 4x gibi ayarladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde haberleştirebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 13. İyi günler, GMTSuit Scada şu an için sadece internet üzerinden çalışıyor. Eğitimlerimizi sizleri firmamızda misafir ederek veriyoruz eğer zaman ayırabilirseniz ulaşım vs. bir fedakarlıkta bulunarak gelebilirseniz ki illa eğitim günleri olması da önemli değil önceden belirlenecek bir gün de olabilir sonucunda büyük fayda sağlayabilirsiniz. Mail ile ilgili arkadaşlarım en kısa sürede size cevap verecektir. Hafta içi 07:45 - 17:45 arası 0 (216) 668 00 06 numarada şirketimize ulaşabilirseniz sorularınıza daha hızlı cevap alabilirsiniz ayrıca uzak bağlantı ile de sizlere yardımcı olabiliriz. Forum veya mail ile ilettiğiniz sorulara bu kadar hızlı cevap alamayabilirsiniz çünkü genel olarak forum bilgi ve tecrübe paylaşım platformudur. İyi çalışmalar.
 14. İyi günler, Firmamızdaki ücretsiz eğitimlerimize katılarak tia'da kullandığınız her şeyin GMT karşılığını çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Konu ile ilgili görselleri ekte bulabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 15. İyi günler, Cihazlarımızda ve programlarımızda yapılan güncellemeleri mümkün olduğu kadar en kısa sürede foruma da aktarmaya çalışıyoruz. Genel olarak forum bilgi ve tecrübe paylaşma platformu olduğu için anlık gelişen ve aciliyeti olan soru ve sorunlarda yavaş kalabilir. Bunun için siz değerli kullanıcılarımızdan ve takipçilerimizden beklentimiz acil cevap almanız gereken durumlarda direkt firma ile irtibata geçmenizdir. Gerek forum gerekse de youtube kanalımız üzerinden de mümkün olduğunca sık video güncellemesi yapmaya çalışıyoruz. Sizler de GMT ürünleri ile yaptığınız uygulamalar var ise bizlerle paylaşarak hem forumun gelişmesine katkı sağlayıp hem de diğer üyelerimizi bilgi ve tecrübelerinizle aydınlatabilirsiniz. Sonuç olarak forum genel bir paylaşım ortağı olduğu için hepimizin paylaşımları ile zenginleşecektir. Bu arada eğitim ve tanıtım paylaşımlarını yeni yazılımımız olan GMTSuit üzerine yoğunlaştırdık eğer GMTSoft kullanıyor iseniz en kısa sürede yeni yazılımımızı da incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar.
×
×
 • Create New...