Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

Ali ÖZKAYA

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  30
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  3

Ali ÖZKAYA last won the day on 8 Temmuz 2018

Ali ÖZKAYA had the most liked content!

Topluluk Puanı

4 Neutral

7 Takipçiler

Ali ÖZKAYA Hakkında

 • Doğum Günü 03-09-1985

Güncel Profil Ziyaretleri

795 profil görüntüleme
 1. Ali ÖZKAYA

  PLC sarım uygulaması hakkında ?

  İyi günler, Bu uygulama için animasyonda da belirttiği gibi ana motor hızını (frekans bilgisini) belli bir çarpan ile step / servo sürücüye hız bilgisi (hızlı pulse) olarak yollayıp hız takibi yapmanız gerekir. Limitlere gelince de yön değiştirmelisiniz. İyi çalışmalar.
 2. Ali ÖZKAYA

  16 adet register

  İyi günler, Ürünlerimizi tercih eden değerli meslektaşlarımıza cihazlarımızın kullanımı, rakip ürünlerde kullandıkları fonksiyon vb. ürünlerin bizdeki karşılıkları hakkında yardımcı olabiliyoruz. Yapacağınız uygulamalarda sistem döngüsünü ve gerekli algoritmaları sizin geliştirmeniz daha sonraki revizyonlarınızda veya yapacağınız eklemelerde daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu konuda cihazlarımızdaki kullanacağınız fonksiyonların çalışması konusunda yardımcı olabiliriz. İyi çalışmalar.
 3. Ali ÖZKAYA

  16 adet register

  İyi günler, Şu an için en temel ürünümüz olan 196X serisi cpu ve GXM10L - 20L loadcel modülleri ile gerekli olan matematiksel algoritmayı geliştirdiğiniz zaman çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Burada önemli olan oluşturacağınız matematiksel algoritma ve sizin yazacağınız programdır. İyi çalışmalar.
 4. Ali ÖZKAYA

  16 adet register

  İyi günler, Şu an sizde hangi model cihazlarımız var? İyi çalışmalar.
 5. Ali ÖZKAYA

  16 adet register

  İyi günler, İsteğinizle alakalı plc de özel bir fonksiyon yok. İsteğinizi küme komutlarıyla sıralayıp toplayarak kendi geliştireceğiniz bir matematiksel algoritma ile yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 6. Ali ÖZKAYA

  GOP43-043ATE arduino

  İyi günler, Operatör panellerimizde ModBus Rtu Rs485, ModBud Rtu Rs232 ve ModBus Tcp standart olarak bulunmaktadır. Haberleşme adreslerini standart formatta 0x, 1x, 3x ve 4x gibi ayarladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde haberleştirebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 7. Ali ÖZKAYA

  darbe komutu

  İyi günler, GMTSuit Scada şu an için sadece internet üzerinden çalışıyor. Eğitimlerimizi sizleri firmamızda misafir ederek veriyoruz eğer zaman ayırabilirseniz ulaşım vs. bir fedakarlıkta bulunarak gelebilirseniz ki illa eğitim günleri olması da önemli değil önceden belirlenecek bir gün de olabilir sonucunda büyük fayda sağlayabilirsiniz. Mail ile ilgili arkadaşlarım en kısa sürede size cevap verecektir. Hafta içi 07:45 - 17:45 arası 0 (216) 668 00 06 numarada şirketimize ulaşabilirseniz sorularınıza daha hızlı cevap alabilirsiniz ayrıca uzak bağlantı ile de sizlere yardımcı olabiliriz. Forum veya mail ile ilettiğiniz sorulara bu kadar hızlı cevap alamayabilirsiniz çünkü genel olarak forum bilgi ve tecrübe paylaşım platformudur. İyi çalışmalar.
 8. Ali ÖZKAYA

  darbe komutu

  İyi günler, Firmamızdaki ücretsiz eğitimlerimize katılarak tia'da kullandığınız her şeyin GMT karşılığını çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Konu ile ilgili görselleri ekte bulabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 9. Ali ÖZKAYA

  gmt teknik döküman güncellemsi

  İyi günler, Cihazlarımızda ve programlarımızda yapılan güncellemeleri mümkün olduğu kadar en kısa sürede foruma da aktarmaya çalışıyoruz. Genel olarak forum bilgi ve tecrübe paylaşma platformu olduğu için anlık gelişen ve aciliyeti olan soru ve sorunlarda yavaş kalabilir. Bunun için siz değerli kullanıcılarımızdan ve takipçilerimizden beklentimiz acil cevap almanız gereken durumlarda direkt firma ile irtibata geçmenizdir. Gerek forum gerekse de youtube kanalımız üzerinden de mümkün olduğunca sık video güncellemesi yapmaya çalışıyoruz. Sizler de GMT ürünleri ile yaptığınız uygulamalar var ise bizlerle paylaşarak hem forumun gelişmesine katkı sağlayıp hem de diğer üyelerimizi bilgi ve tecrübelerinizle aydınlatabilirsiniz. Sonuç olarak forum genel bir paylaşım ortağı olduğu için hepimizin paylaşımları ile zenginleşecektir. Bu arada eğitim ve tanıtım paylaşımlarını yeni yazılımımız olan GMTSuit üzerine yoğunlaştırdık eğer GMTSoft kullanıyor iseniz en kısa sürede yeni yazılımımızı da incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar.
 10. Ali ÖZKAYA

  IO-Link

  İyi günler, Şu an için IO-Link protokolünü destekleyen herhangi bir driver mevcut değil. Maalesef şu an için de ar-ge çalışmalarımız içerisinde yer almamaktadır. İyi çalışmalar.
 11. Ali ÖZKAYA

  Modbus Haberleşme

  İyi günler, Plclerimiz ile ancak ModBus RTU haberleşebilirsiniz. Yukarıdaki örnek size yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar.
 12. Ali ÖZKAYA

  NPN Harici Pozisyonlama

  İyi günler, Öncelikle GMT plc modelleri ile kullanacaksanız npn kullanamazsınız çıkışlar pnp'dir çünkü. Bunun dışında bir ürün ile kullanacaksanız bağlantı aşağıdaki gibidir. Com 1 ucuna + verirseniz girişler npn - verirseniz pnp olur. Npn pulse ile sürmek için pull - ve dır - pulse direction uçlarıdır pul + ve dır + kaynağın + çıkışına bağlanmalıdır. Pnp pulse ile sürmek için pull + ve dır + pulse direction uçlarıdır pul - ve dır - kaynağın - çıkışına bağlanmalıdır.
 13. Ali ÖZKAYA

  GOP41-070 HMI ET1122 MASTER HABERLESTİRME

  İyi günler, Size cihazlarımız hakkında yardımcı olmak ve sorunlarınızı çözmek bize mutluluk verir. Yalnız böylesine hızlı ısınabilen bir sistemde yüksek performanslı bir kontrol için transistör çıkışlı bir cpu ve ssr olması gerekir.. Eğer gün içerisinde sisteminizi hazırlayıp uzak bağlantıya müsait olabilirseniz firmamıza ulaştığınız takdirde GMT ürünleriyle alakalı olan programınızı gözden geçirebiliriz. İyi çalışmalar.
 14. Ali ÖZKAYA

  GOP41-070 HMI ET1122 MASTER HABERLESTİRME

  İyi günler, Pid kontrolde cihazın nerede on - off yapmaya başlayacağına maalesef ki biz karar veremiyoruz. Cihaz yaptığı hesap ile sistemi tanır minimum salınım ile sistemi kontrol edebilmek için gereken özeni gösterir eğer ki sıcaklığınız sabit duruyor ise cihazın ne yaptığına çok da takılmamak lazım eğer ki hızlı ısınmasını istiyor iseniz tune modunu agresif yaparak deneyebilirsiniz fakat bu zaman da ilk ısınma esnasında sıcaklık salınımı olabilir. Bu durumda sizin karar vermeniz gerekiyor temkinli ve sabit bir sıcaklık mı agresif ve muhtemel kısa süreli salınımlı bir sıcaklık mı? Takdir edersiniz ki bu bir fizik kanunu nasıl ki frene bastığımızda 100km hız ile giderken araç marka modeli ne olursa olsun anında durmuyor sıcaklık kontrol de böyle birşeydir. 1.30 saniyede 850 dereceye çıkan bir sistemin hiç sıcaklık salınımı olmadan çok kısa sürede 1050 dereceye ulaşmasını beklememek lazım.. Diğer cihaz ile alakalı sorunlarınız için teknik destek servislerini aramayı deneyebilirsiniz... GMT ürünleriyle ilgili size destek vermekten mutluluk duyarız bunun dışındaki sorunlarınız için size bol şanşlar ve başarılar. İyi çalışmalar.
 15. Ali ÖZKAYA

  GOP41-070 HMI ET1122 MASTER HABERLESTİRME

  İyi günler, Yaptığımız uygulamalarımızda kendi cihazlarımızı kullandığımız ve başka ürünlere ihtiyaç duymadığımız için takdir edersiniz ki başka marka ürünler ile alakalı sizleri yanlış yönlendirmek istemeyiz. Daha önce de belirttiğim gibi hmi driver listesinde adı yok ise cihazın modbus rtu driver seçip ilgili haberleşme ayarlarını diğer cihaza bağlı kalarak yaptığınız vakit diğer cihaz adres yapısı ve ilgili adresleri de biliyorsanız sorunsuz bir şekilde haberleşebilirsiniz. Forumda bu cihaz ile tecrübesi olan arkadaşlar size yardımcı olabilirler. GMT ürünleriyle ilgili herhangi bir sorunuz var ise size gerek yol gösterme gerekse örnek programlar ile her türlü yardımcı olabiliriz. İyi çalışmalar.
×