Jump to content

Ali ÖZKAYA

Moderators
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Ali ÖZKAYA last won the day on June 26 2020

Ali ÖZKAYA had the most liked content!

Community Reputation

22 Excellent

About Ali ÖZKAYA

 • Birthday 09/03/1985

Recent Profile Visitors

1978 profile views
 1. İyi günler, Küme fonksiyonu ile bit ve sayısal değişkenlerde tek seferde aşağıda görseldeki işlemlerin hepsini kolaylıkla yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 2. İyi günler, Aşağıda bulunan görsellerdeki gibi deneyebilirseniz eğer resetleme işlemini yaptığınız satırın altında ilgili bitleri setlemiyorsanız mutlaka tüm bitler resetlenecektir. İyi çalışmalar.
 3. İyi günler, Aşağıdaki görseldeki gibi de yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 4. İyi günler, Bu isteğinizi Macro kullanarak yapabilirsiniz bunun için forumda örnek uygulamalar mevcut fakat bu işlemi plc'de çok daha kolay yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 5. İyi günler, Görseldeki integer değişkeni hata yok ise 0 verir hata anında sıfırdan farklı değer alır bunu karşılaştırma komutlarıyla kullanabilirsiniz., İyi çalışmalar.
 6. İyi günler, Filtre 0 olduğu zaman plc inputu yaklaşık olarak saniyede 4000 sinyali algılayabilir burada tek yapmanız gereken şey invertöre start stop sinyalini dijital çıkış ile vermek haberleşme gecikmesi olabilir ve bu kadar da hassas bir sistem ise start stop sinyalini dijital hatta transistör çıkışıyla vermek en etkili çözüm olacaktır. İyi çalışmalar.
 7. İyi günler, Ekteki örnekte max 2 Khz giriş sinyali için encoderin A, B ve Z uçlarını ile ileri - geri sayabilen ve Z ucuna göre otomatik sıfırlama yapabilen örnek bir program mevcuttur. İyi çalışmalar. gsr_encoder.gpf
 8. İyi gunler, Forumdaki ornekte aslinda her komutu detayli bir sekilde aciklayan ornek mevcut ondan faydalanabilirsiniz aytica egitim videolarimizdan da faydalanabilirsiniz eger komple bir uygulama destegi ihtiyaciniz varsa da firmamiza ulasabilirseniz bulundugunuz bolgeden size bir uygulamaci yonlendirebiliriz. İyi calismalar.
 9. İyi gunler, Oncelikle pulse icin QP0 kullandiysaniz yon icin de QP3'u kullanmaniz gerekir. İyi calismalar.
 10. İyi günler, Uygulamalarda sistem mekaniği müşteri ihtiyacı vs değişkenlik gösterdiği için uygulama bazlı örneklerimiz mevcut değil fakat aşağıdaki linkten servo kontrol komutlarına ve kullanımına dair bir örnek mevcuttur. Bu örnek üzerinden kendi uygulamanızı geliştirebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 11. İyi günler, Aşağıdaki örnekte Micno serisi hız kontrol cihazlarımızla haberleşen örnek bir program mevcuttur. Plc ve hmi bölümündeki her şey mevcuttur. Star Stop komutunu lojik çıkışlarla vermenizi tavsiye ederim. Bu programı kendi cihazlarınıza uyarlayabilirsiniz. Haberleşme protokolü, adresler vs için invertör tarafından destek almanız gerekmektedir. İyi çalışmalar.
 12. İyi günler, Yaptığınız uygulama eğer hobi amaçlı değil endüstriyel insanların kullanımına açık bir uygulama ise sizlere benim tavsiyem hmi ve plc kullanmanızdır. Bu tarz hobi amaçlı üretilmiş kartlar ile yapacağınız uygulamalar ilk etapta size ekonomik gelebilir ama daha sonra kısa sürede arızalanma kullanım eksikliği, servis bakm vs. durumlarda vereceğiniz servis bakım hizmetleri ile size plc ve hmi'dan daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca bu tarz programlama sorunlarıyla da uğraşmamış olacaksınız. Sonuç olarak kullanacağınız endüstriyel şartlar için üretilmiş cihazlar her zaman için size
 13. İyi günler, Aşağıdaki görselde cihazın çalışma aralıkları girilerek lineer fonksiyon ile simule edilmiş bir örnek mevcuttur. İyi çalışmalar.
 14. İyi günler, GSR-164R ve GSR-2118R ekranlı mini plc cihazlarına ek modül eklenemiyor ayrıca haberleşme portları da mevcut değil. İyi çalışmalar.
 15. Ali ÖZKAYA

  Usb

  İyi gunler, GmtSuit yazilimini kullaniyorsaniz program yukleme, cekme ve online izleme icin kullanabilirsiniz ayrica GLC496 serisinde usb veri kaydi da yapabilirsiniz. İyi calismalar.
×
×
 • Create New...