Jump to content

ayilmaz

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About ayilmaz

 • Birthday 05/05/1981

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. merhaba. çalışma saati * üretim hız ile toplam üretim miktarını okumak istiyorum. yani makine dakikada 30mt ile üretim yapıyorsa 5 saat sonrs 150mt üretim yaptığını ekran da görmek kayıt etmek istiyorum. çalışma saatini nasıl yazarım.hangi komut ile rica etsem. çalışma saatini startta kalma süresini nasıl hesapladığımı bulursam grisini yapabilirim. teşekkürler.
 2. her loadcell bir motoru. 3 loadcell var 3 motor var tek tek referans alacak birbirinden bağımsız
 3. EMRE BEY MERHABA. BEN DE MOTOR KONTROLÜ YAPMAK İSTİYORUM SEKRON OLUŞTURMAK. AŞAGIDA VE BAŞKA SAYFADA YAZDIĞIM GİBİ YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ. merhaba ; 4-20 analog çıkış ile senkron olarak inverterleri süreceğim. yapmak istediğim işlem 3 motora bir master hız giriyorum. bu motorlar arasına bağladığım 3 adet loadcell ile 4-20 analog girişim var ve buradan motorlar arası gerilimi ölçüyorum. ekrandan ise motorlar arasında ki olmasını istediğim gerilimi (set) giriyorum ve master hıza göre çalışan motorlar arsında istediğim gerilime göre hız senkronu sağlayarak motorların çalışmasını sağlayacağım. bu projede aslında her şey hazır ve 8 adet motor , ısı kontrolleri vs vs var. ama sadece 3 motora uygulamam gereken bu pıd kontrolü senkron çalışmayı yapamadım. yardımcı olabilir misiniz. örnek uygulama olursa adapte edebilirim. şimdiden çok teşekkür ederim. gmtsuite
 4. Merhaba suite de uygulamanın hata mesajlarını ekrana yazdırmak istiyorum nasıl yapmalıyım. Bir de makine de 7 motor var ortak referans hız. bir tanesinin hızını ekrana koyduğum iki buton ile artırıp eksiltmek istiyorum. Bu iki işlevi nasıl yaparım. Teşekkür edeim.
×
×
 • Create New...