Jump to content

kayali27

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

kayali27 last won the day on July 10

kayali27 had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About kayali27

 • Birthday 09/20/1994

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhabalar , Yaptığım bir plc kontrol sisteminde elektrik kesintisi olduğu taktirde elektrikler geldiği zaman sistemin kaldığı yerden devam etmesini istiyorum tekrar başa dönmesini yada resetlenmesini istemiyorum . Bu sorunu GMTSuite komutlarıyla nasıl çözebilirim ? Yardımlarınız için teşekkürler.
 2. Selâmün aleyküm , değerli arkadaşlar GMTCNT marka 196T PLC ile Mitsubishi marka d700 serisi inverter arasında RS485 haberleşme ile akım frekans ve voltaj gibi değerleri okuyabiliyorum. Ancak start , stop ve set frekans gibi fonksiyonları kontrol edimiyorum.Bu konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.Şimdiden teşekkür ederim.GMTCNT PLC ile Mitsubishi D700 serisi İnverteri RS485 ile kontrol etmek
 3. Uzak destek için teşekkürler Samet Bey. GMT yi seviyoruz
 4. Samet Bey ; Şuan cihaz ile bir haberleşme denemesi yapmadım. Sadece program üzerinden projeyi oluşturmaya çalışıyorum. Haberleşme yapmak istediğim donanım farklı bir üründe olabilir. Zaten istetenen adreslerin uygun olup olmadığı entes firmasının yayımlamış olduğu register tablosunda verilmiş(ekte mevcuttur). Benim sizden yardım istediğim konu , var olan adresi hmi programı olan pdesinger da 0000 olarak girememem. Bu konuda daha önce yapılmış bir deneme uygulaması veya örnek dökümanı varsa paylaşmanızı rica edeceğim. teşekkürler. MPR-3X_4X_Serisi_Register_Table_EN.pdf
 5. Samet Bey , Merhaba bilgi için teşekkür ederim. 0 sayısı hex sayı formatındada decimal sayı formatındada 0 dır. Entes ürünün ekteki registarına ulaşmak istediğimde ise okuma adresi aşıldı hatası veriliyor. Bu konuda da yardım etmenizi rica ederim.
 6. Merhabalar ; TSG-101E HMI kullanarak ENTES MPR45S Enerji analizörle haberleşmek istiyorum. Entes register adreslerini yazmadım. Entes adresleri hex formatlı olarak listesinde verilmiş . Adresi yazdığım zaman okuma adresi format hatası veya okuma adresi aşılmış hataları alıyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Hata aldığım görüntüler ve enerji analizörü register tablosu ektedir.
 7. Merhabalar ; GMT ekranlı mini ile tasarlanmış projeme ait GMTSuite programı ektedir. Kafanıza takılan soruları bu başlık altından sorabilirsiniz. Faydalı olması dileğimle. GLC 164R Örnek Program.rar
 8. GMT_PID_ÖRNEK.rar Merhabalar; Projemde kullandığım PID kontrol örnek programını sizlere yardımcı olabilmek için açıklamaları ile sizinle paylaşıyorum. Faydalı olması dileğimle .
 9. Merhaba . Bende ilk başta örnek yetersiz diye düşünüyorum ancak biraz uğraşınca fonksiyonun güzel çalıştığını gördüm ve örneğin yeterli olduğunu anladım . Kafanıza takılan sorular olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.
×
×
 • Create New...