Jump to content

kayali27

Members
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by kayali27

 1. Merhabalar GLC-396T serisi plc de plc çalışamıyor hatası alıyorum. PLC de online olduğum ekran görüntüsü ektedir. Yardımlarınızı rica ederim.
 2. Aynı durum benim de başıma geldi. Herşey normal olmasına rağmen bu sorunu görüyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?
 3. Merhabalar ; sayı komponentini kullanmanız gerekmektedir. Temel özellikler kısmından okuma adresini "plc adresi kullan " seçeneğini işaretleyerek , plc de istediğiniz değişkenin içeriğini okuyabilirsiniz. Bunun için önce plc ile hmi haberleştirmeniz ardından ise plc tag listesini hmi projenize eklemeniz gerekmektedir. kolay gelsin.
 4. Merhabalar ; Üretim hattından okuduğum bir basınç değişkenini, belirlediğim bir üst değer ile karşılaştırıp , basınç değeri limit üstü olduğunda bir biti tetikliyorum. Bu bit tetiklendiğinde basınç değerinin grafiğini belli bir zaman(örneğin 10 sn) aralığında çizdirip daha sonra bu veriyi usb veya hmi ekranında saklamak istiyorum. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. edit : grafiği çizdirmeye arıza sinyalinden 3 sn önce başlamak mümkün müdür ?
 5. Sayın malikenes ; yardımınız için teşekkür ederim.
 6. Merhabalar ; Bir ısıtıcıyı SSR çıkışı % Set değer girerek kontrol etmek istiyorum. Yani sıcaklık seti girilmeyecek, SSR % seti girilerek PID ile SSR çıkışını % değer olarak kontrol edilecek. Örneğin %50 SSR seti girilince PLC çıkışı SSR yi %50 ayarda kontrol etmiş olacak. Daha önce bir çok kez sıcaklık seti girilerek PID kontrol yaptım ama böyle bir şey ile ilk defa karşılaşıyorum. Bu kontrol olayını nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
 7. Merhabalar , Yaptığım bir plc kontrol sisteminde elektrik kesintisi olduğu taktirde elektrikler geldiği zaman sistemin kaldığı yerden devam etmesini istiyorum tekrar başa dönmesini yada resetlenmesini istemiyorum . Bu sorunu GMTSuite komutlarıyla nasıl çözebilirim ? Yardımlarınız için teşekkürler.
 8. Selâmün aleyküm , değerli arkadaşlar GMTCNT marka 196T PLC ile Mitsubishi marka d700 serisi inverter arasında RS485 haberleşme ile akım frekans ve voltaj gibi değerleri okuyabiliyorum. Ancak start , stop ve set frekans gibi fonksiyonları kontrol edimiyorum.Bu konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.Şimdiden teşekkür ederim.GMTCNT PLC ile Mitsubishi D700 serisi İnverteri RS485 ile kontrol etmek
 9. Uzak destek için teşekkürler Samet Bey. GMT yi seviyoruz
 10. Samet Bey ; Şuan cihaz ile bir haberleşme denemesi yapmadım. Sadece program üzerinden projeyi oluşturmaya çalışıyorum. Haberleşme yapmak istediğim donanım farklı bir üründe olabilir. Zaten istetenen adreslerin uygun olup olmadığı entes firmasının yayımlamış olduğu register tablosunda verilmiş(ekte mevcuttur). Benim sizden yardım istediğim konu , var olan adresi hmi programı olan pdesinger da 0000 olarak girememem. Bu konuda daha önce yapılmış bir deneme uygulaması veya örnek dökümanı varsa paylaşmanızı rica edeceğim. teşekkürler. MPR-3X_4X_Serisi_Register_Table_EN.pdf
 11. Samet Bey , Merhaba bilgi için teşekkür ederim. 0 sayısı hex sayı formatındada decimal sayı formatındada 0 dır. Entes ürünün ekteki registarına ulaşmak istediğimde ise okuma adresi aşıldı hatası veriliyor. Bu konuda da yardım etmenizi rica ederim.
 12. Merhabalar ; TSG-101E HMI kullanarak ENTES MPR45S Enerji analizörle haberleşmek istiyorum. Entes register adreslerini yazmadım. Entes adresleri hex formatlı olarak listesinde verilmiş . Adresi yazdığım zaman okuma adresi format hatası veya okuma adresi aşılmış hataları alıyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Hata aldığım görüntüler ve enerji analizörü register tablosu ektedir.
 13. Merhabalar ; GMT ekranlı mini ile tasarlanmış projeme ait GMTSuite programı ektedir. Kafanıza takılan soruları bu başlık altından sorabilirsiniz. Faydalı olması dileğimle. GLC 164R Örnek Program.rar
 14. GMT_PID_ÖRNEK.rar Merhabalar; Projemde kullandığım PID kontrol örnek programını sizlere yardımcı olabilmek için açıklamaları ile sizinle paylaşıyorum. Faydalı olması dileğimle .
 15. Merhaba . Bende ilk başta örnek yetersiz diye düşünüyorum ancak biraz uğraşınca fonksiyonun güzel çalıştığını gördüm ve örneğin yeterli olduğunu anladım . Kafanıza takılan sorular olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.
×
×
 • Create New...