Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

Hansem

Forum kullanıcıları
 • İçerik sayısı

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Hansem last won the day on 12 Mart 2018

Hansem had the most liked content!

Topluluk Puanı

3 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Hansem

  Zamanlayıcı Sorunu

  HMI ın RTC değerlerin LW10000 den başlayan register larda tutulur. LW10000 BIN code,System time (Second), range:0~59 R/W LW10001 BIN code,System time (Minute), range:0~59 R/W LW10002 BIN code,System time (Hour), range:0~23 R/W LW10003 BIN code,System time (Date), range:0~31 R/W LW10004 BIN code,System time (Month), range:0~12 R/W LW10005 BIN code,System time (Year), range:0~9999 R/W LW10006 BIN code,System time (Week), range:0~6 R/W Bu registerları bağımsız olarak kullanılabilir. PLC gönderip, PLC de istediğinizi yapabilirsiniz.
 2. Hansem

  HMI grafik oluşturma

  Merhaba XY Plot fonksiyonunu bu amaçla kullanabilirsiniz.
 3. Hansem

  Offline Simülasyon

  Programlar farklı alt yapıdadırlar ve Offline simülasyonları bağımsız çalışır.
 4. Hansem

  İnterrupt Komutları

  GMTsuite de Z fazını donanımsal olarak sıfırlama amacı ile kullanabiliyorsunuz. Encoder den gelen değeri birebir karşılaştırma (=) yapacak ve 20kHz i geçecekseniz interrupt kullanmanız gerekir ki. GMTsuite de şuan interrupt fonksiyonu bulunmuyor.
 5. Hansem

  İnterrupt Komutları

  Uygulamanız nedir? Program yaklaşık 20kHz de dönmektedir.
 6. Hansem

  bağlantı sorunu

  Hiç göremediğiniz PC de 1. otomatik IP 2.statik IP de ağ maskesi 255.255.255.0 3.Ethernet yapılandır ayarlarında 100Mb full duplex (şekil aşağıda)
 7. Hansem

  plc'den program cekmek

  GMTSoft bölümüne yazdığınız için, PLC ye programın GMTSoft üzerinden yazıldığı sonucu çıkıyor. PLC den program geri çekmek GMTsoft ile programlanan PLC lerde mümkün değildir.
 8. Hansem

  gmtsoft ile vacon sürücü haberleştirme

  Haberleşmemenin olmaması çok genel bir konu. Haberleşme ayarları, kablo bağlantıları ve adresleme önemli.
 9. Hansem

  Bit Kaydırma

  Özel bir amacı yok, Her yerden gelebilir örnek program da simülasyonda elle girilebilir.
 10. Hansem

  GLC-188T plc haberleşmesi

  188T modelini GMTSuite ile çalışır hale getiremezsiniz. Sadece X96 serileri dönüştürülebilir. Elinizdeki ürünü GMTSoft üzerinden programlayabilirsiniz. PLC ile Micno Inverter RS485 haberleştirme örnek programı, GMTSoft örnek programlar bölümünde mevcuttur.
 11. Hansem

  Modbus haberleşme sorunu

  Ekranda Akım ve devir göstergeleri varken, sürücüye start vermediğinizde (bu sırada akım ve devir 0 olacaktır.) HMI ekranına hata geliyor mu?
 12. Hansem

  Uzaktan kontrol ve Erişim

  Görüntülemeyi kendi yazacağınız bir arayüz üzerinden yapacaksanız. Üstte belirttiğim gibi Modbus TCP protokol üzerinden port yönlendirme en doğru yöntemdir. Bununla beraber GMTSuite yazılım ile sunduğumuz. WMI scada kolay bir alternatif olacaktır. Burda GMTSuite üzerinden scada arayüzünüzü oluşturuyor ve programın ürettiği html dosyasını webbrovser üzerinden açıp. İnternete bağlı olan PLC lere port yönlendirme yapmadan oluşturduğunuz scada arayüzü üzerinden bağlanabiliyor ve kontrol edebiliyorsunuz.
 13. Hansem

  Uzaktan kontrol ve Erişim

  WMI servisimiz. PLC lere ınternet üzerinden GMTSoft yazılımı vasıtasıyla erişip. Progrm yükleme ve online takip etme iişlemidir. Bu özellik 39u ve üstü modellerede geçerlidir. Çalışma mantığı oldukça basittir. PLC uzak bir noktada internete ethernet kablosu ile bağlı olmasıyla beraber PLC nin üzerinde olan MAC adresi girilerek GMTSoft ile bağlanmaktır. So kullanıcı tarafında özel bir ayar gerektirmez Sizin sorunuzda yapmak istediğinize daha çok Modbus TCP slave ve port yönlendirme uygundur.
 14. Hansem

  Modbus haberleşme sorunu

  Sürücünün markası nedir. Start vermeden o adresler okunurken hata geliyor mu? Eğer hata motor start aldıktan sonra oluyorsa. Bu parazit olma olasılığınI artırır. Bu durumda ona göre iyileştimeler yapmalısınız. Burgulu ve blendajlı kablo. Kabloları elektrik kablolarından uzaklaştırma gibi. Eğer hata sürücü start almadan da oluşuyorsa. Yazılımızda hata yada eksik nokta vardır. O adresleri tek tek okuyup okuyamadığınızı deneyebilirsiniz.
×