Jump to content

Hansem

Members
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Hansem last won the day on August 6

Hansem had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hatalı şifre diyorsa, cihazdaki şifre değiştirilmiştir. Bunu bilmek gerekir. Eğer upload sırasında başka bir hata veriyorsa, upload pasif yapıldığından çekemiyor olabilirsiniz. Versiyon farkından kaynaklanan bir problem olma ihtimali öngörülmez ama en son versiyon 5.0.1.8 ile deneyebilirsiniz.
 2. IP ler fiziksel inputlardır. HMI dan basamazsınız. HMI dan QP ye komut vermek için PLC de MB seri QP yapıp, HMI dan MB ye sinyal gönderin.
 3. Hansem

  recete3 örneği

  Reçeteyi tabloda satırın üstüne basarak seçebilirsiniz. Seçilen satırın üstünde istediğiniz komponente basarak değerini değiştirebilirsiniz. Reçeteyi PLC ye göndermek için, Data transfer bloğunda HMI0_CRW_XXX adresini seçerek gönderiyorsunuz. forumdaki örnek programı inceleyebilirsiniz.
 4. GMTSuite kullandığınızda, Reçete için kullandığınız PLC hafıza alanının modbus adreslerini sıralı tanımlamalısınız. Mesela reçete ismi için is1,is2,is3,is4 diye 4 word tanımladıktan sonra bunların adreslerini 40001,40002,40003,40004 şeklinde yapmalı, Devam eden reçete koşullarını da yine sıraya uygun vermelisiniz. Böyle yaptığınızda reçete isimlerinin rakamsal karşılıkları PLC deki adreslere yerleşecektir. PLC ye transfer yaparken toplam reçete ismi dahil tüm değişkenler kadar veri transferi yapmalısınız.
 5. "Geçmiş veri göster" fonksiyonu ile değerlerinizi csv olarak alabilirsiniz. Bunları excel de günlük, aylık vs analizleri yapabilirsiniz. Yada "veri kaydedici" fonksiyonu kullanıp veri kayıt periyotunu seçtikten sonra. "verilerin raporsal gösterimi" fonksiyonu ile aylık, günlük raporlama yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için fonksiyonların açıklamalarını inceleyebilirsiniz.
 6. Hansem

  delta dvp

  HMI yazılımı yardım menüsünden, HMI and PLC connection guide yazan pdf dökümanın ilgili bölümü size yol gösterecektir.
 7. Probleminiz tam olarak nedir. Ürüne PC den bağlantı mı kuramıyorsunuz.
 8. Hızlı girişler 5V okuyacak şekilde dizayn edilmemiştir. Belirttiğiniz bağlantı çalışmayacaktır.
 9. PLC de text display olmadığı için isim olarak görememeniz normal. Reçete isminin rakam olarak karşılığını görürsünüz. Neden PLC içinde görmeniz gerekiyor?
 10. Evet kullanabilirsiniz. Filtreye uygulama sırasında ihtiyaç olursa müdahale edilmedir.
 11. Hansem

  HMI ETHERNET

  Muhtemelen evet
 12. Daha detaylı bilgi verir misiniz? PLC GMTSuite ile çalışır hale nasıl getirildi? PLC nin run-ethernet ışıkları düzgün yanıyor mu? PC niz de statik IP ayarlanmış olabilir mi?
 13. Firma ile irtibata geçebilirsiniz.
 14. Operantlar da tanımladığınız değişkenleri C alt programında istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz. Paylaştığınız kodun amacı nedir? "if_param" true olunca değişkenler ne olacak?
 15. Programınızı eklerseniz. yorum yapabiliriz.
×
×
 • Create New...