Jump to content

Hansem

Members
 • Posts

  95
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Hansem last won the day on January 28 2020

Hansem had the most liked content!

Reputation

10 Good

1 Follower

About Hansem

 • Rank
  Newbie
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhaba Firmayı ararsanız, uzak bağlantı ile sorun hakkında analiz yapılabilir.
 2. Aşağıdaki adımları takip ediniz. 1..ttf dosyanızı C:\GMTCNT\PDesginer\vectorfonts klasörünün içine koyunuz. 2.Ekteki resimde görüldüğü gibi vectorfonts.xml dosyasına font bilgisi eklenmelidir.
 3. GOP serisi HMI lara sadece GOP HMI editör programı ile yükleme yapılabilir. PDesigner TSG serisi HMI modelleri için geçerlidir.
 4. Programınızda kullandığınız registerları kalıcı formatında seçerseniz enerji gidip-geldiğinde en son konumunu koruyacaktır.
 5. GMTCNT PLC ler Modbus TCP ve Modbus RTU haberleşme protokollerini destekler. Factory IO bir çalışma ortamı olduğundan standart protokol desteği olmalıdır. Direk GMT marka olarak olmasa bile standart driver üzerinden çalışmalıdır.
 6. Hansem

  HMI VNC Client

  Evet HMI ları Server ve Client olarak olarak kullanılabilinir.
 7. Kabul edilebilir bir gecikme değildir. Master tabloda kaç adet sorgu yapıyorsunuz ve hangi adreslere sorgu yapıyorsunuz? PLC-Inverter arası kaç mt. dir? Hatta başka bir cihaz bulunuyor mu?
 8. Merhaba Youtube gmtcnt eğitim kanalınıdaki videoları izleyerek yol alabilirsiniz. GmtSuite PLC programını kurduğunuzda program içinden ulaşabileceğiniz yardım menüsüde size yardımcı olacaktır.
 9. Hansem

  MQTT GMT PLC

  Yapmak istediğiniz uygulama nedir.
 10. Projeyi paylaşır mısınız
 11. Hansem

  web server

  HMI da gmtport gibi yönlendİrmesiz bir mekanizma şuan bulunmamaktadır.
 12. Hansem

  reçete

  LW9000 registerını değiştirdiğiniz sayı giriş elemanının ayarlarını şekilde gösterildiği gibi yaparsanız bahsettiğiniz 2 konuyu da halletmiş olursunuz. 7 li 100 reçete için:
 13. Operantlar bölümünden sistem bitleri kısmına geldiğinizde, Her SB nin etiketinde hangi işlevi olduğu yazmaktadır.
 14. Resetlemek istediğiniz çıkışları içeren küme oluşturup küme reset fonksiyonu ile aynı anda küme içindeki tüm çıkışları resetleyebilirsiniz.
×
×
 • Create New...