Jump to content

Hansem

Members
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Hansem last won the day on October 15

Hansem had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sadece bir PLC ye ait tag listesini alabilecektir. Referans PLC değil isimdir.
 2. Birden fazla data gösterilirken. İstenilen kanalın gösterimini engellemek için kullanılır. Yani tabloda 1.2.3 kanal olarak datalar var. Kanal gizle bölümüne belirlediğiniz adrese girdiğiniz değere göre istediğiniz kanalı gizletebiliyorsunuz
 3. Geçmiş veri sorgulama kısmı geçmişe dönelik kaydedilen dataları çağırmak içindir. iki methodu vardır. Tarihe göre veya dosyaya göre.
 4. Uzak bağlantı, program yükleme ve online olmaya imkan verir. Upload sadece LAN içinden veya direk bağlanan PLC ler için geçerlidir.
 5. GMTSoft yazılımında CPU üzerinde analog çıkış SI0 nolu registerda, analog giriş SI1 nolu registerdadır. SI0 için 0-16383 arasında değer yazarsanız 0-10V üretmiş olursunuz. SI1 içinde 0-10V sinyaline karşı 0..4095 değerini okursunuz. Bu registerları kullanarak uygulamanızı yapabilirsiniz.
 6. Hansem

  GMT Suite Mail Atma

  Aşağıdaki gibidir.
 7. Hansem

  GMT Suite Mail Atma

  GMTSuite 496 serisi CPU için email fonksiyonu aktiftir. Kullanabilirsiniz.
 8. GMTSuite de bu bitler yerine enerjilenme sayfası şeklinde ayrı bir sayfa vardır. Bu sayfadaki operasyonlar ilk run da bir kere çalışır.
 9. Hi, Connection diagram is as below. The servo default Rs485 settings are 9600,8,none,1
 10. Hatalı şifre diyorsa, cihazdaki şifre değiştirilmiştir. Bunu bilmek gerekir. Eğer upload sırasında başka bir hata veriyorsa, upload pasif yapıldığından çekemiyor olabilirsiniz. Versiyon farkından kaynaklanan bir problem olma ihtimali öngörülmez ama en son versiyon 5.0.1.8 ile deneyebilirsiniz.
 11. IP ler fiziksel inputlardır. HMI dan basamazsınız. HMI dan QP ye komut vermek için PLC de MB seri QP yapıp, HMI dan MB ye sinyal gönderin.
 12. Hansem

  recete3 örneği

  Reçeteyi tabloda satırın üstüne basarak seçebilirsiniz. Seçilen satırın üstünde istediğiniz komponente basarak değerini değiştirebilirsiniz. Reçeteyi PLC ye göndermek için, Data transfer bloğunda HMI0_CRW_XXX adresini seçerek gönderiyorsunuz. forumdaki örnek programı inceleyebilirsiniz.
 13. GMTSuite kullandığınızda, Reçete için kullandığınız PLC hafıza alanının modbus adreslerini sıralı tanımlamalısınız. Mesela reçete ismi için is1,is2,is3,is4 diye 4 word tanımladıktan sonra bunların adreslerini 40001,40002,40003,40004 şeklinde yapmalı, Devam eden reçete koşullarını da yine sıraya uygun vermelisiniz. Böyle yaptığınızda reçete isimlerinin rakamsal karşılıkları PLC deki adreslere yerleşecektir. PLC ye transfer yaparken toplam reçete ismi dahil tüm değişkenler kadar veri transferi yapmalısınız.
×
×
 • Create New...