Jump to content

Hanifi

Administrators
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Posts posted by Hanifi


 1. İlk sorunun cevabı Hansem tarafından verilmiş. Buton üzerinden reçete değiştirme için örnek reçete programlarını inceleyebilirsiniz. Özetle min. reçete sayısı kadar LW9000 nolu değişkeni her bastığınızda artıracaksınız.


 2. Kullandığınız encoderin etiket puls değerinin 4 katı, 360 derece demektir. Buradan yola çıkarak okunan değeri karşılaştırma yaparak  çıkışları aktif veya pasif yapabilirsiniz.

 3. vnc


  HMI için verdiğiniz IP yi modem içinde 5900 portuna yönlendireceksiniz.

  VNC ile bağlanırken modem dış IP si üzerinden bağlantı kuracaksınız.

 4. vnc


  LAN da IP dağıtan router varsa onun tabanında bir IP HMI a tanımlamanız yeterli, PC niz otomatik IP de ise zaten PC niz routerın verdiği IP den alacaktır.

  Böyle bir mekanizma olmayan yönetimsiz bir switch varsa bu durumda mesela HMI a 192.168.1.10 PC ye 192.168.1.11 gibi bir IP tanımlayarak ta  ayarlamaları yapabilirsiniz.

 5. vnc


  LAN üzerinde bağlantıda ister WİFİ olsun ister kablolu bir şey değişmez yeter ki IP tabanınız aynı olsun.

  Uzaktan (internet) HMI bağlanmak için modem de 5900 nolu portu HMI IP sine yönlendirme yapmanız gerekir.


 6. Sanırım RS232 protokolünden kastınız RS232 den ASCII data göndermek, bunun için HMI da Universal ASCII driver kullanabilirsiniz. HMI yardım bölümündeki haberleşme bağlantıları pdf inde  driver ile ilgili bilgiler mevcuttur.


 7. Örnekte MW değil RW olan HMI dahili hafızası kullanılmış, tetikleme olarak da dahili hafıza biti olan LB kullanılmış, Siz sadece LB  bitini PLC nin adresi yapın yeterlidir.. Yada Schedule list komponentini istediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.

  • Thanks 1

 8. GSTD2860 sürücünün besleme aralığı 

  AC için 18-80V

  DC için 24-110V şeklindedir. 

  Step cihazların performansı verdiğiniz besleme gerilimi ile doğru orantılıdır. Yani daha yüksek gerilim daha iyi performansıdır. Tavsiyemiz 60-70 VAC trafodan gelen besleme gerilimidir. 

×
×
 • Create New...