Jump to content

Hanifi

Administrators
 • Content Count

  262
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Hanifi last won the day on December 17 2020

Hanifi had the most liked content!

Community Reputation

59 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhaba Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.
 2. PDesigner için yapılmış, farklı data tipleri içeren, tablolu yapıyı kullanan reçete demosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. PDESIGNER_RECETE_YENI_TABLO.rar
 3. PLC tarafında farklı adres bloklarını kullandığınız için standart komutlar Current Recipe üzerinden gönderme yapmayacaktır. Data transfer sıralı adrese gönderim yapar. Çözüm olarak, oluşturduğunuz data alnını tek macro yazarak data transferi yapabilirsiniz yada birden çok data transferi kullanarak yapabilirsiniz.
 4. Siemens veya Bechoff ait csv dosyası paylaşabilir misiniz?
 5. Bu örnekte, buton ON konumuna her seferinde şifre ile geçiş sağlanırken, aynı butonun off komutu şifresiz ayarlanmıştır. TekYonSifre.rar
 6. Merhaba TSG-043 de RS232 ve RS485 portları vardır. RS232(Com2) ile PLC i, RS485(Com0) ile Inverter haberleştirmesi yapabilirsiniz. Aynı Rs485 hattına farklı ürünler bağlamak istendiğinde Modbus RTU Extend driver ı her iki ürün içinde kullanılmalıdır.
 7. Merhaba iki yaklaşım yapılabilir. 1. Servolarımızda dahili pozisyon modunda, RS485 Modbus RTU üzerinden arayüz programınızla haberleştirerek yapabilirisiniz. (Ethernet değil, RS485 seri port üzerinden yapabilirsiniz. Servo sürücü dahili modbus adresleri bellidir. yazacağınız arayüz ile bu adreslere sorgu yapabilirsiniz.) 2.Olarak PLC nin pulse çıkışı ile servo yu sürer, arayüz programınız ile PLC nin Ethernet portu üzerinde PLC ye ulaşıp Servo yu kontrol edebilirisiniz. Servo ya direk ulaşacaksanız Modbus RTU protokolünü, PLC üzerinden ise Ethernet portu için Modbus TCP protokol
 8. Merhaba ekteki programı inceleyebilirsiniz. TekYonSifre.rar
 9. Seri portlardan, ASCII yazıcılara Universal ASCII driver kullanarak yazdırma yapabilirsiniz.
 10. Programı, sağ tıklayıp yönetici olarak aç derseniz o hata gidecektir. Program içerisinde makro kullanılmamışsa böyle de devam edebilirsiniz.
 11. Merhaba, Eğer cihazın tam kodunda -R2 yoksa büyük ihtimal cihaz 1.6V versiyonla çalışan modeldir. 1.6 Versiyon Yaızlımı indirme linki http://www.gmtcontrol.com/dosyalar/yazilimlar/GOP-HMI-v-1-6.exe Yazılım ücretsizdir. Program upload işlemi için GMTCNT eğitim kanalımızda ilgili videoyu izleyebilirsiniz.
 12. GMTSuite tarafında, var olan Micno programınızda, haberleşeceğiniz ürüne ait modbus adreslerini ve haberleşme ayarlarını revize etmeniz yeterli.
 13. Merhaba, 396 ve 496 serilerinde bildiğiniz gibi standart Modbus TCP protokolü bulunmaktadır. GMTSuite -PLC haberleşmesi özel bir yapıya sahiptir. Bu yapı Scada haberleşmesi için uygun değildir.
 14. Merhaba Aşağıdaki video adımlarını takip ederek yaptıklarınızı lütfen kontrol ediniz.
×
×
 • Create New...