Jump to content

Hanifi

Administrators
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Hanifi last won the day on March 17

Hanifi had the most liked content!

Community Reputation

42 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PLC ye bağlanıp program yüklediğinizde GMTSuite programının sağ alt köşede tüm bilgiler görülmektedir.
 2. Hanifi

  reçete

  İlk sorunun cevabı Hansem tarafından verilmiş. Buton üzerinden reçete değiştirme için örnek reçete programlarını inceleyebilirsiniz. Özetle min. reçete sayısı kadar LW9000 nolu değişkeni her bastığınızda artıracaksınız.
 3. Hanifi

  WiFi

  Wifi is available for special model not standard TSG series.
 4. HMI programı ile beraber gelen yardım menüsündeki kılavuz oldukça detaylıdır.
 5. Kullandığınız encoderin etiket puls değerinin 4 katı, 360 derece demektir. Buradan yola çıkarak okunan değeri karşılaştırma yaparak çıkışları aktif veya pasif yapabilirsiniz.
 6. 1 e ulaşıp 51 e ulaşamamak mantıklı bir durum değil. Modbus Tester programları ile ulaşıp ulaşamadığınızı kontrol etmenizi ve ulaşabiliyorsanız GMT yi aramanızı tavsiye ederim.
 7. PLC ile dahili sürücülü step motorun RS485 üzerinden pozisyon modunda çalışma örneğidir. IGSS_RS485_PLC.rar
 8. Hanifi

  Güç Kaynağı Seçimi

  Tavsiyemiz motor başına 200W güçtür.
 9. Hanifi

  vnc

  HMI için verdiğiniz IP yi modem içinde 5900 portuna yönlendireceksiniz. VNC ile bağlanırken modem dış IP si üzerinden bağlantı kuracaksınız.
 10. Hanifi

  vnc

  LAN da IP dağıtan router varsa onun tabanında bir IP HMI a tanımlamanız yeterli, PC niz otomatik IP de ise zaten PC niz routerın verdiği IP den alacaktır. Böyle bir mekanizma olmayan yönetimsiz bir switch varsa bu durumda mesela HMI a 192.168.1.10 PC ye 192.168.1.11 gibi bir IP tanımlayarak ta ayarlamaları yapabilirsiniz.
 11. Hanifi

  vnc

  LAN üzerinde bağlantıda ister WİFİ olsun ister kablolu bir şey değişmez yeter ki IP tabanınız aynı olsun. Uzaktan (internet) HMI bağlanmak için modem de 5900 nolu portu HMI IP sine yönlendirme yapmanız gerekir.
 12. Hanifi

  GOP43101CTE Web Kamera

  Yardım menüsünde ki ilgili bilgiyi buraya ekliyorum.
 13. Sanırım RS232 protokolünden kastınız RS232 den ASCII data göndermek, bunun için HMI da Universal ASCII driver kullanabilirsiniz. HMI yardım bölümündeki haberleşme bağlantıları pdf inde driver ile ilgili bilgiler mevcuttur.
 14. Hanifi

  HMI DE RTC AYARI

  Örnekte MW değil RW olan HMI dahili hafızası kullanılmış, tetikleme olarak da dahili hafıza biti olan LB kullanılmış, Siz sadece LB bitini PLC nin adresi yapın yeterlidir.. Yada Schedule list komponentini istediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz.
×
×
 • Create New...