Jump to content

Hanifi

Administrators
 • Posts

  299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Hanifi last won the day on July 9

Hanifi had the most liked content!

Reputation

65 Excellent

About Hanifi

 • Rank
  Newbie
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. RS485 ve RS232 üzerinden Modbus RTU protokolü ile 196 ve 296 serileri ile haberleştirmek mümkündür. Eğer Ethernet portu üzerinden yapmak isterseniz, Modbus TCP protokolü ile 396 veya 496 serilerini kullanmanız gerekir.
 2. Merhaba, daha önce yükleme yapabiliyorsanız. Aradaki kabloyu ve konektörü kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Programı USB flash disk üzerinden de yükleyebilirsiniz.
 3. GSR ürünlerimizde hızlı sayıcı , encoder girişleri bulunmamaktadır. Fakat örnekte bahsedildiği gibi 2kHz e kadar bu yöntem sorunsuz kullanılabilir.
 4. Çıktı Ekran görüntüsü gönderimi olduğundan ekrandaki dataların hepsini çıktıya vermeli. Tasarımınızda her şey çıktıya gidip de, sadece tarih saat mi gitmiyor?
 5. Merhaba, Hacı Bey firma bölge sorumlusu arkadaşlarımızdandır. Yeterli cevabı vermiştir. GMT ürünleri EMC nin tüm gereksinimlerini fazlası ile karşılayacak şekilde dizayn edilmiş ve test edilmiştir. Saha da uzun süredir var olan bir cihazdır.
 6. HMI da Universal ASCII driver ını kullanabilirsiniz. Bu driver ilgili com portu için buffer adreslerine ilgili datayı gönderebilirsiniz. Bu gönderme işi için notebook veya text input komponentlerini kullanabilirsiniz.
 7. S7200 SMART driverı RS485 olarak kullanabilirsiniz.
 8. Dear Mahmoud, Unfortunately, return back from GMTSuite to GMT Soft is not possible for users. if you do not prefer to write your project with GMTSuite, you should purchase new CPU. If you have any chance to send it back to us. We can make it GMTSoft Regards
 9. Şu an bu özelik geliştirme aşamasındadır.
 10. PLC nin hafızası 196kB dır. Bu hafıza içeresinde kalmak koşulu ile altprogram eklemeniz veya uzun bir ana programı yazmanız sadece döngü hızınızı etkiler, bu etkide çalışmanızı etkilemez. Alt program ekledikçe yeni ekleneni, ladder programları kısmında sona ekleyecektir. Etiket ise ladder da yerleşim sıranıza göre değil, ekleme sıranıza göre ladder programları kısmında görünecektir.
 11. Merhaba Sadece Ladder metodu kullanıyoruz.
 12. Merhaba Tarih/Saat komutunda günler ingilizce olarak sabittir. Fakat LW10000 (tüm adreslere yardım menüsünden veya programda sistem registerı seçerek ulaşabilirsiniz.) den başlayan saat ve tarih ayar registerlarından haftanın günü registerını kullanarak çoklu durum göstergesi(Lamba) komutu ile tanımlayarak gün gösterimi yapabilirsiniz.
 13. Genel mantık PLC programındaki send ASCII bloğunu kullanmaktır. Bu blok vasıtası ile gerekli ASCII dataları göndermektir. Örnek PLC programı çok anlamlı olmaz yine de ekte veriyorum.. Tavsiyem Send ASCII bloğunun nasıl çalıştığına yardım menüsünden bakmaktır. Asıl önemli olan yazıcının sizin tasarımınız gereği istediği karakterli belirlemektir. barkodFinal.end
 14. Zebra ile bir çalışma yapmadık. PLC miz üzerinden Argox barkod yazıcılarına uygulama yaptık. PLC üzerinden yazıcının istediği karakterleri ve verinizi ASCII gönderme şansınız vardır. HMI üzerinden dahili yüklü yazıcılardan kullanıldığı zamanda yazdırmak mümkündür. Yazıcılar bölümünden olabilecek yazıcılar listelenmiştir. Zebra için ZBL şeklinde USB host driver vardır.
×
×
 • Create New...