Jump to content

Hanifi

Administrators
 • İçerik sayısı

  95
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  8

Hanifi last won the day on 10 Ekim

Hanifi had the most liked content!

Topluluk Puanı

15 Good

6 Takipçiler

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Hanifi

  plc ve hmı simülasyon

  Merhaba Böyle bir imkan bulunmamaktadır. İy çalışmalar
 2. Micno Hız kontrol cihazlarının 3D dosyalarını dwg formatında indirebilirsniz. GMTCNT MICNO Seri Hız kontrol Cihazları 3D Çizim dosyaları.rar
 3. Hanifi

  loadcell uygulaması hakkında

  mv/V çarpanı integer olduğu için şuan tam sayı değerlerini kabul ediyor. Ladder da kalibrasyon yapıldığı için burdaki değeri birebir girme zorunluluğunuz yok. 50kg loadcell için tam yük değerini 50000 yazmalısınız. Filter bölümüne uygulama sırasında gelen bilgiye bakarak revizyon yapmak gerekir. Genel olarak yardım menüsünün ilgili bölümüne bakabilirsiniz. iyi çalışmalar
 4. Hanifi

  EtherCat Haberleşme

  Henüz bulunmamaktadır.
 5. Hanifi

  GÜNCELLEME HATASI

  PLC Run ledi normal şekilde yanıyorsa, (Yanmıyorsa GMT firmasına göndermelisiniz.) PLC yi resetleyerek tekrar deneyin, Resetleme işlemi: PLC ye enerji vermeden üzerindeki RUN Ledine basılı tutup, enerji verdikten sonra kırmızı hata LEDi yanıncaya kadar beklemek şeklindedir.
 6. Hanifi

  Çevrimdışı simülasyon

  Bu hata PC özelinde bir hatadır. PC nizdeki bir ayar veya yazılım offline simülasyonun çalışmasına engel oluyor olabilir.
 7. GMTSUite programında loadcell kalibrasyon ve dara alma örneğini bulabilirsiniz. HMI ve PLC programı beraber verilmiştir. GMTSuite_Loadcel_kalibrasyon_VE_DaraAlma_ornegi.rar
 8. Hanifi

  Loadcell gxm-20l

 9. Hanifi

  haberleşme

  GMT ürünlerindeki haberleşme yöntemi şuan için RS485 Modbus RTU dur. Bu bağlantı katmanının teorik mesafesi 1.2km dir. 30m bu limit değerine göre yüksek olmamasına rağmen, parazit konusu 3mt de problem oluşturabilirken 300 mt de oluşturmayabilir. Genel olarak haberleşmeden sürekli hızlı veri yazılması gereken bir durum yok ve çok sayıda servo ile haberleşilmeyecekse RS485 işinizi görecektir.
 10. Hanifi

  c alt program

  Ladder da timer kullanmalısınız
 11. Hanifi

  tork değeri

  Merhaba Geç cevap için kusura bakmayın. Tork modunda torkun değerini direk okuyabileceğimiz register bulunmamakta. Fakat akım değerini okursanıız ordan çıkarım yapabilirsiniz.
 12. Hanifi

  Hmı ve servo yazılım

  Merhaba HMI yazılımımız Türkçe ye çevrildi. setup dosyası haline getiriyoruz. Kısa sürede Türkçe kullanabileceksiniz. Sorulara elimizden geldiğinde daha hızlı cevap vermeye çalışacağız. Acil durumlarda firmayı arayabilirsiniz.
 13. Hanifi

  c alt program

  Merhaba Daha önce konulmuş altprogramı örneğini inceleyebilsiniz
 14. Hanifi

  GLC396_ModbusTCP_JAVA_Demo

  GLC396 ve GLC496 serisi PLC ler ile Modbus TCP protkolü üzerinden JAVA açık kaynak kodlarına ulaşabileceğiniz demo programdır. GMTCNT_PLC_Modbus_TCP_Java_Eclipse_Demo.rar
 15. Hanifi

  win10 gmt plc sorunu

  Ethernet portunuzun kapalı olmadığından emin olun. PLC nin ethernet ışıkları PC ye bağlanıca yanıyor mu? Kablonuzda yada ethernet yapıladırma (fullduplex 100Mb} ayarlarınızda bir problem olabilir. Işıklar yanıyor ise. PC nizin statik ayarlarda olabilir. Yada antivirus programları buna neden olabilir. Bu arada PLC nin durum ledinin yanıp söndüğünden emin olun.
×