Jump to content

Samet KEBELİ

Moderators
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Samet KEBELİ last won the day on June 1

Samet KEBELİ had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhaba, Örneği inceleyebilirsiniz. İyi günler. WORD_ALANIN_BIT_DURUMUNU_IZLEME.rar
 2. Merhaba, Micno ve Gain Serisi Inverterler için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. NPN PNP İyi günler.
 3. Merhaba, GMTSuite PLC Editör Programı için, Konfigürasyon penceresinden ek modülün üzerine tıkladığınızda ek modülünüze ait giriş ve çıkışlar aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi listelenir. GMTSoft PLC Editör Programı için, Donanım konfigürasyon penceresinden ek modülün üzerine tıkladığınızda ek modülünüze ait giriş ve çıkışlar aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi listelenir. İyi günler.
 4. GMTCNT IGSS573620 / IGSS603630 DAHİLİ SÜRÜCÜLÜ STEP MOTOR KULLANIM KILAVUZU GMTCNT IGSS573620 - IGSS603630 DAHİLİ SÜRÜCÜLÜ STEP MOTOR KULLANIM KILAVUZU.pdf
 5. GMTCNT GSTD-22280 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD22280 Step Motor Sürücü.pdf
 6. GMTCNT GSTD-2860 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD2860 Step Motor Sürücü.pdf
 7. GMTCNT GSTD-2542 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD2542 Step Motor Sürücü.pdf
 8. Merhaba, Öncelikle haberleştirmek istediğiniz cihaza herhangi MODBUS TESTER programı ile belirttiğiniz adreslere erişim sağladıktan sonra veri tipi, ulaşmak istediğiniz adresin okuma ve yazmaya uygun olup olmadığı, veri uzunluğu ve MODBUS haberleşme yapısı gereği belirttiğiniz adreslere offset değer ile erişmek gibi parametrelere dikkat etmenizi rica edeceğim. İyi günler dilerim.
 9. Merhaba, Görselde belirttiğiniz cihazın adres yapısı hex sayı formatında, operatör panelden bu adreslerin decimal sayı karşılığını kullanırsanız erişim sağlayabilir ve bu hatayı almazsınız. İyi günler dileriz.
 10. Merhaba, Bağlantı kurmaya çalıştığınız bilgisayarınızın IP ayarlarını kontrol etmenizi rica ediyorum. Ayrıca CPU'nun durum led'i hakkında bilgi verebilir misiniz? (Yanıyor mu?/Hiç yanmıyor/Hızlı aralıklarla yanıyor/Yavaş aralıklarla yanıyor) Durum hakkında teknik destek almak için, GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. firması ile iletişime geçebilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/tr/iletisim.html İyi günler.
 11. Merhaba, Pdesigner HMI Editör bağlantı portu konfigürasyonunu nasıl yaptınız? Bağlantınızı nasıl yaptığınızı belirtebilir misiniz? Haberleşme kablosu bağlantı için aşağıda yer alan dokümandan faydalanabilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/dosyalar/teknik/PLC_HMI_Communication_Cable_Diagram.pdf İyi günler.
 12. Merhaba, GMTSuite PLC Editör Programı için sorunuzun yanıtı aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi ilgili seçim yaptığınız HSC kanalının meşgul registerını ladder programınız da istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.
 13. Merhaba, Projenizi paylaşabilir misiniz? İyi günler.
 14. Merhaba, İlk olarak belirttiğiniz sorunuz için aşağıda yer alan görseller açıklayıcı olacaktır. Ayrıca GMTSoft PLC Editör programınızın kullanım kılavuzunda da yer almaktadır. Operandlar kısmında ilgili bitlerin açıklamaları da belirtilmiştir. Diğer sorunuz için, aşağıdaki görselde yer alan GXM-02A modülü için yapılan açıklamalara bakabilirsiniz, İyi günler.
 15. Merhaba, Ekte yer alan reçete örneği video yer alan örnek uygulama olup, içeriğini inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz. Basit_Recete.rar
×
×
 • Create New...