Jump to content

Ahmet AKSU

Forum kullanıcıları
 • İçerik sayısı

  35
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Ahmet AKSU last won the day on 27 Temmuz

Ahmet AKSU had the most liked content!

Topluluk Puanı

1 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ahmet AKSU

  496T ile 3. parti cpu haberleştirm

  Teşekkür ederim.
 2. Ahmet AKSU

  496T ile 3. parti cpu haberleştirm

  Teşekkür ederim. Resimdeki konfigürasyon ayarlarında yapılması gerekenler neklerdir? Slave tag listesi oluşturmalımıyız ve neden ?
 3. Ahmet AKSU

  496T ile 3. parti cpu haberleştirm

  Merhabalar. Elimde 496T cpu ile Omron NX1P2 bulunmakta. Bun iki cihazı birbirleriyle Ethnet/IP ile haberleştirerek veri okuyup yazmak istiyorum. Omron master 496T slave çalışacak şekilde GMT tarafında yapmam gereken yapılandırma ne şekilde olmalıdır? 496T IP adresini nasıl değiştirebilirim ve ayarları ne şekilde olmalı? Birde GMT scadayı bu sisteme entegre edebilirmiyim? Teşekkür ederim.
 4. Ahmet AKSU

  EtherCat Haberleşme

  GMT servo ürünlerinde ethercat haberleşme protokolünü destekleyen ürünler varmı?
 5. Ahmet AKSU

  Ekran Koruyucu ve Açılış logosu

  cevap için teşekkürler. dediğiniz gibi ekran koruyucuyu ayarladım. Açılış logosunu nasıl değiştirebilirim?
 6. Ahmet AKSU

  Ekran Koruyucu ve Açılış logosu

  GMT operatör panellerde ekran koruyucu ve açılış logosu nasıl koyulur?
 7. Ahmet AKSU

  gmt plc ve hmı

  Start stp komutunu haberleşme üzerinden vermenizi tavsiye etmem. Düşünün haberleşme üzerinden motora start verdiniz. plc ile inverter arasındaki haberleşme koptuğu anda motor enerjisi kesilene kadar startta kalacak ve dönmeye devam edecek ve sizin kontrolünüzden çıkmış olacak mekanik hasar ve işkazası riski çok yüksek olur. Tavsiyem plc ile bir röle çektirin ve bu röle ile start stop verin. Böylece inverter ile plc arası haberleşme kopsa dahi acil stop düğmesine basıldığı anda çekili olan röleyi bıraktırarak inverter stop konumuna geçirebileceksiniz.
 8. Ahmet AKSU

  NPN Harici Pozisyonlama

  Ali Bey; Teşekkür ederim. GMT plc çıkışlarının PNP olduğunu manuellerinizde gördüm Henüz plc almadım ama yapacağımız makinelerde gmt servo kullanmayı düşünüyoruz ve bundan dolayı genel amaçlı bir bilgi almak istedim.
 9. Ahmet AKSU

  Modbus Haberleşme

  Merhabalar dediklerinizi ve dökümanlarınızı okuyarak yaptığım programla haberleşmeyi halaa sağlayamadım. Yaptığım programı ekliyorum. Rica etsem konfigürasyonuma göre haberleşmeyi doğru kurmuşmuyum kontrol edermisiniz lütfen. HMI= GOP43-070TE ( RS232 haberleşme ) PLC= GLC188T İnverterler için = 9600 , 8 , None , 1 RTU ( RS485 Haberleşme ) https://www.dosyaupload.com/mmh0
 10. Ahmet AKSU

  Modbus Haberleşme

  Elimde 188T , GOP43-070ET HMI ve 2 adet Delta inverterden oluşan bir konfigürasyon var ve bu 4 cihazı 2 gündür haberleştirmeye çalışıyorum ama başaramadım.. Rica etsem bu cihazların haberleşmesini sağlayan bir program ekleyebilirmisiniz? Delta inverterler RS485 bağlı GOP HMI ise RS232 bağlı İnverterler 7,Even,1, 9600 ASCII haberleşmeye ayarlı. inverterden sadeve frekans yazıp çıkış frekansını okusam yeterli olacak. Teşekkür ederim.
 11. Ahmet AKSU

  NPN Harici Pozisyonlama

  GMT servo motorları NPN olarak harici pals ile sürebilirmiyim? Oluyorsa hangi serileri sürülebilir? Teşekkür ederim.
 12. Ahmet AKSU

  skala komutu

  Teşekkürler
 13. Ahmet AKSU

  skala komutu

  496T için skala komutu ve kullanımı hakkında bilgi alabilir miyim. teşekkür ederim.
 14. Ahmet AKSU

  GMTSuite işlevlere ilaveler

  ilavelere ek olarak programları bölümlere ( POU , Program blokları gibi ..... ) ayırarak yazmak ve bu bölümleri soldaki pencere göstererek ulaşılması daha kolay hale getirmek mümkün olursa daha güzel olacaktır.
 15. Ahmet AKSU

  GLC-496T programlama

  GLC-496T model cpu yeni aldım hardware 0.98 yazıyor üzerinde. Bunu gmtsuite ile programlamak için güncelleme prosedürünü uygulamalımıyım yoksa direk progranmlayabilirmiyim? Birde cpu kutusunda 2 farklı çeşitte direnç çıktı bu dirençler ne amaçla kullanılıyor? Teşekkür ederim.
×