Jump to content

Ahmet AKSU

Members
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Ahmet AKSU last won the day on July 27 2018

Ahmet AKSU had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PLC enerjide kaldığı sürece ON olan bit kullanmak istersek örneğin mov komutunu önüne herhangi bir şart koymadan kullanmak bir hataya neden olur mu?
 2. Merhabalar. GMTSuite tag listesinde ve Help dosyasında AlwaysON , AlwaysOFF , First Scan ON ve First Scan OFF gibi bitleri bulamadım. Bu bitler hakkında bilgi alabilirmiyim ? Teşekkürler.
 3. Merhabalar. GMTsuite ile fonksiyon blok nasıl oluşturabilirim? Teşekkürler.
 4. Birde eklemede ben yapayım. MICNO inverterin 48193 modbus adresine (inv_commad_td1 olarak software konfigürasyondan operandlara ekleniyor) 1 = İleri Start 2 = Geri Start 5 = Stop 6 = Yavaşlamalı (rampalı) Stop bilgisi gönderilerek inverter RS-485 üzerinden kontrol edilmiş oluyor.
 5. O zaman şöyle bir şey sorayım. Sürücü haberleşme hatası (RS-482 için) verdiği zaman ,eğer çalışıyorsa hemen rampalı duruş yaparak motoru durdurmasını , stop konumuna geçmesini ve haberleşme sağlanana kadar bu konumda kalmasını istiyorum. Bunun için gerekli parametre ayarları nasıl olmalıdır?
 6. Burada siz inverterlerin haberleşme kopmasını algılayamamasını genel olarak bütün inverterlerde bu şekildedir diye anlatırsanız ben burada size deltanın en alt seviye modeli olan EL serisinde dahi bu özelliğin olduğunu söylemek zorundayım. Yani bu durum bütün inverterler için geçerli değildir. Ama demek istediğiniz MICNO için veya GMT inverterlerin tamamı için geçerli bir durumsa o zaman haklısınız.
 7. GMT ile yaptığım görüşmeler sonrasında istediğim durumu yapabildim. Öncelikle kendilerine teşekkür ediyorum ve çözümü aşağıda görsel olarak paylaşıyorum.
 8. sanırım yanlış anladınız. Ben sayfa değişim butonu yapmak istemiyorum. PLC içerisinde herhangi bir biti aktif ettiğimde hmı içerisinde kendiğilinden benim belirlediğim sayfa açılsın istiyorum. Örneğin M0 bitini aktif ettiğimde HMI üzerinde hangi sayfa açık olursa olsun Frame0 sayfası açılsın. Bunu nasıl yapabilirim?
 9. MICNO serisi inverter kullanıyorum. Bu inverterlerde haberleşme kesinitisini algılayıp stop moduna geçme özelliği yok mu?
 10. Merhabalar. PLC içerisinden aktif edeceğim bitlerle GOP43-070ET model HMI içerisinde sayfa değiştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
 11. Projemi oluşturmaya başladığımda hardware konfigürasyonuna MICNO inverter eklediğimde oluşan TAG'lardan ts1 , td1 , te1 ne oluyor ve bunlardan hangisini kullanmalıyım? Ben start-stop vermek için , frekans yazmak ve sürücü çıkış frekansını okumak , sürücü çıkış akımını okumak istiyorum. Teşekkürler.
 12. Peki dikdörtgen elementinin içerisine bir resim veya grafik element kütüphanesinden bir resim nasıl ekleyebilrim?
 13. Merhabalar. HMI programına eklediğim elementlere grafik sekmesinden arkaplan resmi atayabiliyorum fakat ben aynen yazı rengi seçimi yapmak gibi renk atamak istiyorum. Elementlerin ayarlarında böyle bir seçenek göremedim. Programda kullanacağım elementlere arkaplan resmini kütüphanedeki resimlerden değilde yazı rengi seçer gibi renk skalasından renk nasıl seçebilriim?
 14. Merhabalar. Müşterim HMI ekranın sol üst köşesinde firmasının ismini kayan yazı olarak görmek istiyor. GOP hmi ekranlarda kayan yazı nasıl ekleniyor. HMI Model= GOP43-070ET Teşekkürler.
×
×
 • Create New...