Jump to content

TUMER

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

TUMER last won the day on July 23 2019

TUMER had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. merhaba programı gmt süite yazılımı ile yeniden yazmanız gerekiyor.
 2. merhabalar, gmt süite ile uzaktan bağlantı kurduğumuz plcden program çekmek mümkün mü? mümkünse kısaca açıklarsanız çok sevinirim. iyi çalışmalar.
 3. TUMER

  GMT Suite Mail Atma

  günaydın, gmt süite mail atma föksiyonu etaplarını kısaca açıklayabilir misiniz? soft yazılımında mail fonksiyonunu çağırıyorduk süitte göremedim. iyi çalışmalar dilerim.
 4. merhaba, Servo sürücü kullandığınızı varsayarak; yön değişikliği için 1) Servo sürücü parametre ayarlarında ileri ve geri pulslar ile yön değişikliği tercih edildiğinde plc tarafında QP0-QP1 puls çıkışları kullanılarak her bir puls çıkışı bir yöne tayin edilebilir. 2) sürücü parametre ayarlarında puls ve ileri/geri sinyaller olarak tercih yaptığınızda; 2.1 Mutlak pozisyonlamada GMT plc yukarıda da belirtildiği gibi QP0-QP1-QP2 çıkışlarını puls çıkışı, her bir puls çıkışı için yön sinyallerini sırasıyla QP3-QP4-QP5 olarak tayin etmektedir. 2.2 Incremental (artırımlı) pozisyonlama yapmak istediğinizde puls çıkış kanalı seçtikten sonra diğer kalan çıkışlardan herhangi birini yön çıkışı olarak tayin edebilirsiniz. programda QP0 puls çıkışı ve QP3 yön sinyali olarak tayin edildiğinde. QP0+QP3 == motor ileri yönde QP0 == motor geri yönde şeklinde çalışacaktır.
 5. TUMER

  GMT Suite Mail Atma

  teşekkürler farketmemişim
 6. İyi çalışmalar, GMT Suite mail atma fonksiyonu henüz aktif edilmedi sanırım. alternatif olarak üretim adetlerini otomatik olarak plc den çekebileceğim bir öneriniz var mı acaba? CPU 496T ve HMI GOP07ET kullanıyorum. Teşekkür ederim. Kolay gelsin
 7. merhaba soft ile yazılmış bir programı süite ile açmanız mümkün değil
 8. merhaba, gmt plcler soft yazılımına uygun geliyor. süite ile programlamak için gerekli düzenlemeleri yapmanız gerekli
 9. merhaba arkadaşların söylediklerine ilave olarak eğer bilgisayarınızda gmt gop software yüklü ise gmt deki lib klasörünü nb designer lib klasörüne kopyalayın böylece nb designer gmt plc ayarlarını otomatik olarak tanıyacaktır. tüm gmt adresleri çıkacaktır. iyi çalışmalar
 10. Cevap için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
 11. İyi çalışmalar GMT ailesinin Spindle motorlar için önerdiği bir sürücü modeli var mı? Teşekkürler.
 12. Merhaba, PLC'nin röle çıkışlarını kullanarak dahili pozisyon modunda da servoyu kullanabilirsiniz.
 13. merhaba Erdal bey 1. step sürücü pul + ucu kanal 1 puls çıkışına, 2. step sürücü pul + ucu kanal 2 puls çıkışına, 3. step sürücü pul + ucu kanal 3 puls çıkışına bağlanır. Eğer mutlak pozisyonlama yapacaksanız gmt süite sırasıyla ( 0-1-2 çıkışlarının puls çıkışları olması nedeniyle) 3-4-5 nolu çıkışları yön çıkışları olarak atamakta. bu çıkışları da ilgili step sürücülerin dır + uçlarına bağlamanız gerekir. Eğer mutlak pozisyonlama yapmak istemiyorsanız plc de herhangi bir çıkışı yön olarak belirleyebilirsiniz. Pul - ve dır - uçlarına 0 v vermeyi ve direnç bağlamayı unutmayınız iyi çalışmalar.
 14. öncelikle cevap için teşekkürler, ileride yazılıma bununla ilgili ilave yapabilirseniz kullanıcılar açısından oldukça faydalı olacaktır diye düşünüyorum zira satır uzunluğu yüksek olan programlarda operandları tek tek bulup çıkarmak oldukça zaman alabilir. bir de başlıkla alakası yok ama uzak giriş/çıkış modülü üretme projeniz var mı? öğrenmek istedim. iyi çalışmalar.
×
×
 • Create New...