Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

TUMER

Forum kullanıcıları
 • İçerik sayısı

  48
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  3

TUMER last won the day on 29 Ocak

TUMER had the most liked content!

Topluluk Puanı

4 Neutral

1 Takipçi

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. TUMER

  Hareket Komutu

  İyi çalışmalar, GMT Suite hareket ve ivme komutları, komut işlevini tamamlamadan hız değişimi yapmaya olanak tanıyor mu? Bir diğer sorum ise yaşadığım bir sorun ile ilgili yeni konu açmamak için buradan sormak istedim. 15 valf içeren bir montaj makinesi uygulaması yaptım. bu 15 valften sadece birini ayar yapmak amacıyla panele koyduğum bir buton ile makine stop halindeyken on/off yapmak istedim. buraya kadar sorun çıkmadı panele koyduğum buton ile valf açıp kapadı. ancak tek satırlık bu işlevi ilave ettikten sonra makine otomatik olarak çalışırken ilgili valf sırası geldiğinde çekmedi. sorunun neden kaynaklandığını çözemedim. ilgili satırı kaldırdıktan sonra makine normale döndü. sorun neden kaynaklanmış olabilir fikir verebilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
 2. TUMER

  proje açılırken program kapanıyor

  Merhabalar, GMTsuite ile çalışırken makinenin elektriği bir süreliğine gidip geldi. çalıştığım programı kaydedip kapattım. daha sonra yeniden açmayı denediğimde yazılım projeyi açarken kapanıyor. başka bir projeyi açmayı denediğimde ise normal açıyor. sorun neden kaynaklı olabilir? teşekkür ederim
 3. TUMER

  GLC-396T Baglanti sorunu

  bir de aşağıdaki bağlantıda gösterilen IP ayarları ile ilgili bölüme bakınız belki işinize yarar. Kolay gelsin http://forum.gmtcontrol.com/index.php?/topic/424-bağlantı-sorunu/&do=findComment&comment=1095
 4. TUMER

  GLC-396T Baglanti sorunu

  Merhaba, firmware güncellemesi yaptıktan sonra plcyi resetleyip bootloader yüklemesi yaptınız mı?
 5. TUMER

  Help Menüsü Güncelleme

  teşşekkür ederim, iyi çalışmalar
 6. TUMER

  Help Menüsü Güncelleme

  Merhabalar, GMTSuite Help menüsü kısa zaman içinde güncellenecek mi acaba? Eğer kısa süre içinde güncelleme gelmeyecekse Hareket Komutları içerisindeki Manuel Kalibrasyon ve Encoder Takip komutları ile ilgili uygulama örneği paylaşmanız mümkün mü? İyi çalışmalar.
 7. TUMER

  servo motor

  eğer plc de maksimum frekans değerne ulaştıysanız servo sürücüde elektronik dişli oranını değiştirerek hızı arttırabilirsiniz. c34 ve c35 parametre değerleri olması lazım
 8. TUMER

  servo motor

  merhabalar, sürücü parametre ayarlarını tekrar kontrol edebilirsiniz. c-0.3=1, c-0.6= 3, c1.6= 4, c3.6= 1 olduğundan emin olun. servo on çıkışınızı aktif ettikten sonra motorun on konumuna geçip geçmediğini kontrol etikten sonra puls verip tekrar deneyebilirsiniz.
 9. TUMER

  PLC olmadan simulasyon

  merhaba, gmtsoft ile programınızı hazırladıktan sonra üst sekmelerde help sekmesinin solunda simulasyon link sekmesini tıklarsanız offline simulasyon yapabilirsiniz.
 10. TUMER

  İnterrupt Komutları

  Bildiğim kadarıyla GMT Suite yazılımında interrupt-kesme komutu bulunmuyor. tabi gözümden kaçmış da olabilir.
 11. TUMER

  bağlantı sorunu

  teşşekkürler, sorun çözüldü. iyi çalışmalar dilerim
 12. TUMER

  bağlantı sorunu

  merhabalar, yanlış anlamadıysam plc'ye hub üzerinden bağlanıp bağlanmadığımı soruyorsunuz. böyle bir imkanım yok açıkçası, modemle çalışma alanım arasında herhangi bir Ethernet hattı mevcut değil. plc ile pc arasında direk bağlantı kurmaya çalışıyorum. dediğim gibi elimdeki iki bilgisayardan biri ile bağlantıda sorun yok, cpu çalışıyor hatta emin olmak için deneme program da attım sorunsuz çalıştı. ancak diğer pc plc'yi hiç görmüyor. iki pc arasındaki görebildiğim tek fark işletim sistemleri. biri Win 8.1 ( bağlanan) diğer win 10 (bağlanamayan- ki bu pc ile yine Ethernet kablosu kullanarak gmtSoft, omron sysmac gibi programlar ile cpulara bağlantı kurabiliyorum) her iki pc için ıpv4 ayarları aynı ( IP adresi 169.254.66.78 Ağ maskesi 255.255.0.0 Varsayılan ağ geçidi: 169.254.24.174 )
 13. TUMER

  bağlantı sorunu

  merhaba iyi çalışmalar, öncelikle iyi seneler dilerim. GMT süitte bağlantı ile ilgili sorun yaşıyorum. elimde iki adet leptop var biri bağlanırken IP ayarları da aynı olmasına rağmen bir türlü bağlanamadım. bağlanamadığım bilgisayarın Ethernet girişinden şüphelendim ancak gmt soft programı ile ( henüz süite güncellemediğim) farklı bir plc ye bağlantı kurabiliyorum. sorun nereden kaynaklı olabilir fikir verirseniz sevinirim. kolay gelsin.
 14. TUMER

  plc'den program cekmek

  Merhaba, GMT soft programını açtıktan sonra projeler sekmesi altında PLC Den yükleyi seçin. 296 T ile program çekmek mümkün olmasa da sanırım 196 t model plc ler buna izin veriyor.
 15. TUMER

  Project Update From PLC

  Merhabalar, X96 Serisi PLCler için GMTsoft yazılımında program çekme sorunu ile ilgili bir çalışmanız var mı acaba? Makinelerimizi temin eden fabrikalarda bakım elemanlarının sürekli yaşadığı bir sorun bu. Teşekkürler
×