Jump to content

MORosman7

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1- Toplama işlemi gerçekleştiğinde yani 4. Dijital girişe yükselen geldiğinde diğer toplama işlemleri görevini yapıp Toplanan ve sonuç operantlarını artırıyoken sadece mavi daire içine aldığım işlem gerçekleşmemektedir. Not: Gördüğünüz sayıya kadar toplama işlemini yapmışken artık yapmıyor olmasına anlam veremiyorum. 2- Programı tekrar yüklediğimde sorun çözülüyor. Bunu 6-7 ay sonra yapıyor. Süre fazlaca yuvarlak bi süre tam bilmiyorum. Not: Genede program lazımsa gönderebilirim. Buhar_Tüketim_OZAN.gpf
 2. Merhaba, Uzun süredir çalışmakta olan PLC programında ektede görülen mavi daire içine alınmış değer yükselen gelmesine rağman toplama işlemini yapmamakta. Gene resimdeki diğer toplama işlemleri yaptığı halde. Sebebi ve çözümü hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
 3. 3 farklı USB kablosuyla aynı sonucu alıyorum maalesef. Sizde bir gelişme varmı acaba?
 4. Merhaba, PDesigner versiyon 3.4.5. Panel TSG-070 Projeyi yükleme yaptığım esnada PC "Flaş yazıyor..." kısmında, panelde "DOWNLOAD/SIM MODE" kısmında donup kalıyor. Bunun ile ilgili ne yaşıyor olabilirim yardımcı olabilir misiniz?
 5. Tekrar benzer bi sorun bildirilirse uzak bağlantı desteğiniz faydalı olabilir.
 6. Şuan güncel programla yüklenmiş şekilde çalışıyor. Fakat son zamanlarda HMI ile bağlantısı kesiliyor tekrar yükleme yapıldığında düzeliyor. HMI a (GOP43-070ET) GMTCNT programınında güncel haliyle tekrar yükleme yaptım. PLC deki modbus timeout süresi 1000 idi. HMI da ki COM 0 Ayarları kısmından "PLC Haberleşme zaman aşımı" kısmı 3 tü. Yorum yaparak o kısmıda 1000 yaptım eğer oldu ise. Şuan WMI kısmında çalıştığını görebiliyorum. Fakat HMI ne durumda bilgim yok. Yapmış olduğum zaman aşımı süre değişikliği doğru mu? Yoksa daha farklı bi çözüm şekli mevcut mu? Teşekkürler.
 7. Merhaba, Soruyu daha doğru sorayım. Duruma göre detaylandırılabilinir. Bugün farklı bi sistemde daha başıma geldi. Ekte paylaştığım resimde fiziksel girişlerde kilit ikonu çıkmış oluyor online olduğumda. Son olduğunda tüm girişlerin üzerinde geldiğimde çıkan (Nrm idi sanırım) butonuna basarak normal haline döndüdüm. Fakat bu ikon ne anlama geliyor ve neden fiziksel girişler çalışmaz oluyor. Teşekkürle.
×
×
 • Create New...