Jump to content
şef112

loadcell ölçü_tartım

Önerilen İletiler

merhaba forum ;

gmt 296t model cpu bulunmakta üzerindeki analog girişten loadcell çeviriciden gelen 0-10v tu üzerindeki analog girişe girdim dara al ,kalibrasyon yaptım buraya kadar tamam.

aktüel kg değerini tam sayı değilde ,floating yani virgüllü değer okumak istiyorum daraligerçek (w42005 regıstırını) birkaç denemeler yaptım olmadı tag listesinde real yani floating format

2.sorum hassas tartım  yapmaya çalışıyorum.sistemde 1 tane sürücüm var ,sürücünün dijital girişlerine 3 tane hız ataması yaptım ,editörde karşılaştırma kontakları üzerinden 

istediğim sonucu alamadım .

darali gerçek yani aktüel çıkış kg -25kg set değerimden  küçük olduğunda dolum basla setlenmesi lazım set olmuyor ??

max sürücü çıkış frekansı 50 hz'i 3 farklı frekans atamasına bölerek hassas tartım yapmak  istiyorum yardımcı olurmusunuz.

not:vfd de dijital girişlerini kullandım ,sürücünün üzerindeki 0-10v analog  girişi kullansak hassas tartım yapabilirmiyiz?

gmt forum demo_loadcel tartım.gpf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Veriyi virgüllü şekilde görmek istiyor iseniz aynı eksendeki diğer değişken tiplerinin de real olarak atanması gerekiyor. Programınızdaki "gercekdeger" register'ı real olarak ayarlanlandı. Dolum miktarına göre hız değişikliği yapmak için programınızda birkaç değişiklik yaptım. Üç ayrı hız için 2 farklı offset değeri tanımlayıp yine karşılaştırma komutu kullanarak farklı frekansa geçiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz. gmt_loadcell.gpf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş