Jump to content
osmankalhan

GSR-2118R de firma logosunun ekrana yüklenmesi

Önerilen İletiler

Merhabalar öncelikle GSR-2118R ile çalışmaya başlayalı uzun süre olmadı ama mükemmel bir cihaz. Marifetli bu cihazda standart resimler haricinde kendi yaptığınız resimleride cihaza yükleyebileceğimizi keşif ettim. İnternette araştırdım ama bulamadım. En azından başka arayan olursa fazla vakit harcamadan olayı çözüme kavuştursun. Vakit nakittir :) 

Öncelikle en basit yöntemi söyleyeyim. Resim'in çözünürlüğünü düşürüp bmp formatında proje dosyasının içine atın. Projeyi kapatıp tekrar açın ve resimlerin olduğu kısımda proje dosyasından olan kısımda bmp formatındaki resim görünecektir. Bir diğer yöntem ise çok kullanacağınız bir resim ise. 

C:\Users\osmankalhan\AppData\Roaming\gmtdata_hmi\scada_data\lib

içerisine bir klasör açın ve içine svg ve bmp formatında olan kullanacağınız dosyaları açılan klasöre atın. Bu klasörün adı program içerisinde çıkacaktır ve içindeki resimler GMT Suite içerisinde görünecektir.  Programdan seçip kullanabilirsiniz. İnşallah işinize yarar saygılarımla.

• Like 1
  • Thanks 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş