Jump to content
Işın Ertuğrul

SD Serisi Sürücüyü Pulse İle Çalıştırma Hakkında

Önerilen İletiler

Öncelikle herkese merhabalar. SD serisi sürücüyü plc rampalı pulse çıkışı ile çalıştırmak istiyorum. Daha önce GSS3 ve GSSF serisi sürücüleri bu şekilde çalıştırmıştım. Önceki serilerde 29 - 33 nolu PUL- ve DIR- pinlerine NPN çıkışlı plc'den pulse vererek ve 27 -31 nolu PUL+ ve DIR+ pinlerini birbirlerine köprüleyip +24v vererek çalıştırabiliyordum. Parametreler ise; (H1.9: 7.5 - C0.3: 10 - C1.0: 1. - c3.5: 50) idi. SD serinde bu pinlere karşılık gelen 3 - 4 - 5 - 6 pinlerini kullandım. Fakat parametrelerde gerekli karşılıkları bulamadım. Parametreler çok farklı. Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arcann, 2 saat önce yazdı:

npn için 16-17 +24vdc

puls uçları 4-6 yeterli

İlginize çok teşekkür ederim. Peki parametlerde herhangi bir değişiklik yapmama gerek var mı? "Position mode" da kullanmam gerekiyor sanırım. Ayarlar fotoğrafdaki gibi. Birde sürücü enerjilendinde otomatik olarak aktif hale gelmesini sağlayan parametreyi bulamadım. 

20230923_231633-01.jpeg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sorunum çözüldü. P4.00 parametresine 83 değeri girerek sürücü enerjilendiğinde otomatik olarak aktif olmasını sağladım. Normalde P4.00 parametresi input id1 in parametresi olmasına rağmen. Tüm sorun bundan kaynaklıymış. Pc'den sürücüyü aktif ederek deniyordum hep. Fakat bu şekilde sürücü harici tetikler için aktif olmuyor sanırım. Herkese çok teşekkür ederim. İyi geceler.

tarihinde Işın Ertuğrul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş