Jump to content
btqoffice

GMTCNT 186R Sorunu

Önerilen İletiler

Merhaba,

iki PLS ile ilgili bir sorun var, birisi bir şeyler tavsiye edebilirse minnettar olurum.

1 - GMT CNT GLC 186R - Açıldıktan sonra kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor ve LAN kablosu bilgisayara bağlandığında port üzerindeki ışıklar yanmıyor. (Bir şekilde hatasız olarak kendi kendine açıldığında, programa bağlanıp indirebildim ve her şey çalıştı, ancak bir hafta sonra hata tekrar yanıp sönmeye başladı). Sıfırlamayı nasıl yapacağımı bilmiyorum, RUN tuşuna basıp, gücü çekip, ardından RUN tuşuna basılı tutarak bağlanmayı denedim ama sonuç vermiyor, belki yanlış yapıyorum.

2 - GMT CNT GLC 196R - Açıldıktan sonra yalnızca ilk yeşil ışık yanıyor; bir LAN bağlantı noktası bağlandığında bağlantı noktası üzerindeki turuncu ışık yanıyor ancak GMT Soft bunu görmüyor.

Bu arada her iki PLC de GMT Soft üzerinden kullanıldı.

Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İkaz ışığı (Kırmızı ışık) aynı periyotla sürekli yanıp sönüyorsa besleme probleminiz olabilir. Besleme voltajınızı kontrol ediniz. Besleme voltajınızda sorun yok ise ürün fiziksel olarak arızalanmıştır.

diye yorumlanabilir. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malikenes, 5 saat önce yazdı:

İkaz ışığı (Kırmızı ışık) aynı periyotla sürekli yanıp sönüyorsa besleme probleminiz olabilir. Besleme voltajınızı kontrol ediniz. Besleme voltajınızda sorun yok ise ürün fiziksel olarak arızalanmıştır.

diye yorumlanabilir. 

Tavsiye için teşekkürler! Güç kaynağının değiştirilmesi yardımcı oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş