Jump to content
eebo

GSSF-L1 servo mekanik fren bağlantısı nasıl yapılır?

Önerilen İletiler

Merhaba

İşletmemizde 2 adet makinada gmt GSSFL1 drive +gs80d-075-ayk-3lh servo motor kullanıyoruz.

GMT 196 plc kullanarak puls modunda çalıştırmaktayız.

Sorum şudur. Motoru frenliye dönmek istiyorum. Pdflerden anladıgım kadarıyla gs80d-075-afk-3lh servo motor ve GMFK-05KL  fren kablosu satın almam gerekiyor.

Ancak fren bağlantısını tam anlayamadım. İnverterde frenle ilgili  2ayrı bağlantı var.

X2 terminalinde   24VB , GNDB ucları    fren için güç kaynagı

X2 terminalınde   BR+ , BR-  ucları         fren kontrol uçları  yazıyor.

Benim anladıgım 24vB, GNDB uçlarına harici 24V vsreceğiz. BR+ BR- uçlarına servo motorrun fren uçlarını bağlayacagız.

1- bu bağlantı dogru mudur?

2- Fren için hangi parametrelere müdahele etmem gerekir ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, bahsettiğiniz bağlantı şekli doğrudur, herhangi bir parametre ayarlamanıza gerek yoktur. Servo enable olunca fren açılır.  Fakat bu ürün ailesi oldukça eski olduğundan bu model motoru tedarik edemeyebilirsiniz. Yeni nesil kullanabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hanifi, Bir saat önce yazdı:

Merhaba, bahsettiğiniz bağlantı şekli doğrudur, herhangi bir parametre ayarlamanıza gerek yoktur. Servo enable olunca fren açılır.  Fakat bu ürün ailesi oldukça eski olduğundan bu model motoru tedarik edemeyebilirsiniz. Yeni nesil kullanabilirsiniz

Tesekkur ederim.

ben de 1 set yedek kiti yeni nesil almayı dusunuyordum zaten. Yeni nesli makineye takarım, eskiler yedekte durur.  Sadece yeni nesil  frenli motor alsam mevcut drive ile sürebilir miyim?

Servo motorun freni sadece motorun çalışacağı anlarda mı açılıyor. Alarma gecince fren tutuyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni nesil motor eski nesil serici ile uyumlu değildir.

Fren biraz isteğe bağlı bir durum, Servo sürücü üzerinden çıkış alırsanız servo enable olunca fren açar, yada siz PLC nin çıkışından frene enerji verdirerek istediğiniz zaman freni aç kapa yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş