Jump to content
smorc37

HMI ile enda etc4420 haberlestirme

Recommended Posts

merhaba  enda ısı kontreller  etc 4420 veya k tipi ölçüm yapabilen  baska  bi isi kontrol ile haberlestırebılırmıyım sıcaklık degerini görmem ve set degerini hmı'dan ayarlıyabılmem  yeterli benim için.  bunun la ilgili bi açıklama veya örnek bulamadım ama etc4420 moıdelınde rs485 haberlestırme yazıyor hmı'den kontrol edebilirsem çok muazzam olur sahsım adıma. tesekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

İyi günler,

Cihazda haberleşme seçeneği varsa tabii ki haberleştirebilirsiniz bunun için hmi kısmında nasıl ki plc ile haberleşiyorsunuz onun gibi modbus rtu driver seçerek haberleşebilirsiniz. Bunun dışındaki adresler haberleşme ayarları vs. bilgiler için cihaz üreticisi firma ile irtibata geçip onlardan destek almanız gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali bey yardımlarınız için teşekkür ederim bilgileriniz altın degerinde benim için hemen bakıyorum enda modeli içinde teknık destek ekibinden yardım almaya çalısacagım. iyi akşamlar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali bey son olarak aklımda kalan son bi sorun var hmı den meter bolumunden bir saat aldım bg dosyası dıyor bu saat ustundekı basınç mıktarını degıstırmem gerekıyor bunu nasıl editliyebılırım ve geri yuklıyebılırım gıf formatında bu ıslemı yapıyorum cozunurlugu çok kotu oluyor farklı saat orneklerinede ulasamadım bu konuda ne yapmam gerek acaba +2bar basınç. -1barda vacum olçmem gerekiyor normal konum o da durucak çıft taraflı bı saat yapmam gerek ve   bunu tek saatte yapmam gerekıyor. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

İyi günler,

Bunun için kendiniz bir görsel oluşturup bunu alt resim olarak ayarlayıp üzerine görsel kullanmadan meter koyarak yapabilirsiniz. Kütüphanede bulunanlar sabit görsellerdir.

İyi çalışmalar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...