Jump to content
keremmm

PID

Önerilen İletiler

MRB

ben 6 adet rezistansı pid komutu kullanarak çalıştırmak istiyorum. 

glc-496t kullanıyorum. 

ben bu plc'nin dijital çıkışlarını pid çıkışı olarak kullanmak istiyorum. 

yani 6 adet ısıtıcıyı 6 adet dijital çıkışa bağlayıp pid ile kontrol etmek istiyorum 

bu mümkün müdür.

çünkü baktığım çoğu örnek analog çıkışlar kullanılmış. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

blob:https://web.whatsapp.com/9fce3ecb-f58c-416e-8233-d691ae1a3edd

mrb arkadaşlar bnm hmi enerjilendiğinde gmtcnt yazısı ve alt kısımdaki bar şeklindeki yükleme çubuğu görünüyor  ve orda takılı kalıyor herhangi bi şekilde yükleme yapamadım. yardımınız için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Panelinize güncelleme yapılması gerekmektedir. İlk olarak panelinizi Firmware Update Mod' a almak gerekiyor bunun için ekranda enerji yokken ekranın herhangi bir noktasına parmağınızla basılı tutun ve enerji verin. Ekran açıldığında 4 adet sekme karşınıza çıkacak bunlardan ikincisi olan Firmware Mode seçeneğine tıklayın. HMI kısmında yapmanız gerekenler bunlar. Daha sonrasında PDesigner programında üst kısımdaki sekmelerden Araçlar --> Sistem Yöneticisi kısmına girin daha sonra açılan pencerede 3. sekmeye geçiş yapın ve sağ alt kısımdaki Firmware yaz seçeneğiyle birlikte de güncelleme işlemini başlatın. Bu işlemlerden sonra bir kez HMI' ın enerjisini kesip tekrar verin daha sonrasında programınızı yükleyebilirsiniz. İyi çalışmalar.

image.png.13b2756dba5db72e2e620b48377abeaa.png

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş