Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Bugün
 2. Emre

  plc'den program cekmek

  Merhabalar; X96 seri PLC'lerde GMTSoft ile yazılan projeyi çekmek mümkün değildir. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 3. TUMER

  plc'den program cekmek

  Merhaba, GMT soft programını açtıktan sonra projeler sekmesi altında PLC Den yükleyi seçin. 296 T ile program çekmek mümkün olmasa da sanırım 196 t model plc ler buna izin veriyor.
 4. Emre

  Tag list

  Merhabalar; 1-) GMTSuite'de Operand'lar kısmından kullanmak istediğiniz registerların Modbus'ını aktif ederseniz istediğiniz registerları Tag olarak HMI'a aktarabilirsiniz. 2-) Bunu iki farklı yöntem ile yapabilirsiniz. Etiket kullanarak Ana Programınızı bölebilir veya Alt program mantığı ile çalışarak yazdığınız alt programı Ana Döngüye çağırabilirsiniz. 3-)Komut > Matematik > Eşitle ile Operand B'yi A'ya eşitleyebilirsiniz. 4-) Eklemiş olduğumuz videoda detaylıca anlatım yapılmıştır. 5-) Temel olarak bir Register yapısı Haberleşme ayarları vs. gibi birçok farklar vardır. Örnek programları ve Video anlatım kısmındaki videoları izleyerek GMTSuite hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 5. secretagent

  Tag list

  Merhaba gmt programı ileilgili birkaç sorum olacak daha önce hiç kullanmadım GMT PLC nasip se bir projede kullanmak istiyorum 1-)Tag list oluşturabileceğimiz bir alan mevcut mu ? Veya tagları import etmek mümkün mü. Projeye başlamadan tagları oluşturabileceğimiz bir alan mevcut mu acaba ? 2-)Programı section ''lara bölebiliyormuyuz mesela start programı , otomatik çalışma programı gibi alt alta programlar açabiliyormuyuz okunabilirliği artırmak adına ? 3-)Programı biraz inceledim taşıma komutlarını (move) göremedim? 4-)Kodları yazmanın pratik bir yolu yokmu? (Klavyeden tuşlara basarak mesela ?) 5-) GmT suite ile GMTSoft arasındaki fark nedir ? Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.
 6. Dün
 7. Hansem

  plc'den program cekmek

  GMTSoft bölümüne yazdığınız için, PLC ye programın GMTSoft üzerinden yazıldığı sonucu çıkıyor. PLC den program geri çekmek GMTsoft ile programlanan PLC lerde mümkün değildir.
 8. hasan turdean

  plc'den program cekmek

  GLC-196T plc'den programı çekmek istiyorum . bunu nasıl yapılabilirim
 9. Hanifi

  Dışarıdan Resim alma

  Merhaba Demir Bey in bahsettiği şekilde yaparsanız olacaktır. Fakat Proje başka bir PC de açıldığında garfikler projeye değilde GMTSuite in kalsörüne eklendiğinde probleme neden olacaktır. Daha doğru olan, resminizi yaptığınız proje klasörüne koymanızdır. Aşağıdaki şekil referans olacaktır.
 10. Son hafta
 11. Hanifi

  Çevrimdışı simülasyon

  Merhaba Windows 7 de GMTSuite programımız çalışabiliyor. Programı kurarken Admin olarak kurduğunuza emin olunuz, birde antivirus programı varsa kaldırıp deneyin lütfen.
 12. zuhtusoylu

  HMI Eğitimi

  until
  GMTCNT HMI eğitim programımıza bekliyoruz. En güncel GMTCNT yazılım ve donanım uygulamalarıyla detaylı öğrenebileceğiniz HMI eğitimlerimiz için ücretsiz kaydınızı oluşturun. 19 Aralık 2018 / Çarşamba günü verilecek HMI eğitimimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt oluşturmak için; 0216 668 00 06 telefon numaramız üzerinden veya semrasari@gmtcontrol.com e-mail üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitmen : Hanifi SEMİZOĞLU Adres : Çubuklu Mahallesi Boğaziçi Caddesi No:6/B 34805 Beykoz / İstanbul
 13. selcukmola

  Çevrimdışı simülasyon

  Nasıl bir ladder oluşturursam oluşturayım her seferinde ekteki hatayı alıyorum. Sıkıntı Windows kaynaklı olabilir diye düşündüm. Virtual PC'de ayrı bir windowsta denedim yine aynı. Tüm işletim sistemlerim Windows 7 Professional. Sorun nerede acaba?
 14. malikenes

  gmt siute

  CPU nuzun durum ledi yanmıyorsa hiç boşuna uğraşmayın, ürünü servise gönderin. Onlar suite çevirsinler. Şayet suit ile kullanacaksanız ürünü alırken suitli isteyin. Dönüştürürken bireyleri yanlış yapıyoruz herhalde, sorun olabiliyor maalesef.
 15. yasirculha

  PC PLC'Yİ GÖRMÜYOR

  Çözüm için teşekkürler İşe yaradı
 16. yasirculha

  gmt siute

  Aynı sorunla karşı karşıyayım, sorunu nasıl çözmeyi başardınız ? Cihaz GLC -496R, suit programı indirdim firmware güncellemesini yaptım, bootloader güncellemesini yapamadım çünkü cihaza bir daha bağlanamadım. 2 cihaz vardı elimde aynı seri ikisini de yazılım görmüyor. ikisinde de sorun firmware güncellmesini yaptıktan sonra ortaya çıktı.
 17. malikenes

  Modbus rtu

  İlgili linkten indirdiğim rar lı dosyanın içinden ekli resimdekiler çıkıyor. Bir karışıklık var sanırım.
 18. murat07

  Modbus rtu

  Desteğin için teşekkürler. End dosyası olarak çıkıyor bu dosya için ayrı bir program mı lazım bilemedim.
 19. malikenes

  Modbus rtu

  Dosya sıkıntısız açılıyor murat07 sorun nedir?
 20. murat07

  Modbus rtu

  Arkadaşım dosyayı açmayı beceremedim
 21. Daha eskiler
 22. Hanifi

  Modbus rtu

  Merhaba HMI>Örnek uygulamalar> kısmına bakabilirsiniz Bunun dışında sorununuzu detaylı yazarsanız yardımcı olabiliriz.
 23. murat07

  Modbus rtu

  Merhabalar GMT markasında yeniyim ve modbus a fazla hakim değilim. GMT Hmi modbus rtu örnekleri dokümanları oldukça az yada ben bulamadım Lütfen ayrıntılı örnekleri paylaşır ve yardım ederseniz çok sevinirim.
 24. Samet

  GMT SUITE SAYICI FONKSİYONU HATASI

  Merhaba, Göndermiş olduğunuz programınızın görselde yer alan kısmında ki, durum sağlanarak test yapılmış olup herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır. Yeni bir proje açarak programınızı yeniden yazmanız, yaptığınız bir yazım hatası var ise görülmesini sağlayacaktır. Yapmış olduğunuz programı paylaşmanız halinde de bu konuda sizlere destek olabiliriz. İyi günler.
 25. şafak

  GMT SUITE SAYICI FONKSİYONU HATASI

  MERHABA HANİFİ BEY, GMT SUİTE PROGRAMINDA YAZILIM YAPARKEN SAYICI FONKSİYONUNU AKTİF EDERKEN EKTE YOLLADIĞIM FOTOGRAFTAKİ HATA ÇIKIYOR. BİR TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM SORUNU. YARDIMCI OLURMUSUNUZ
 26. leventtoker

  HMI Lokal Adres Bilgileri

  Merhabalar, Bit register ; LB, LW.B, RB, RBI, FRB, FRBI Word register ; LW, RW, RWI, ERW0~2, ERWI0~2, FRW, FRWI LB = Lokal bir bittir. Kalıcı hafızaya almaz. LW = Lokal bir word adresidir. Kalıcı hafızaya almaz. RW = Kalıcı hafızaya yazılan word adresidir. RB = Kalıcı hafızaya yazılan bit adresidir. RWI = Kalıcı hafızaya yazılan word adresinin ötelenmiş değeridir. RBI = Kalıcı hafızaya yazılan bit adresinin ötelenmiş değeridir. LW.B = Lokal word adresinin içinde ki bir bitin adresidir. FRB ~ FRBI = Gelen bit değerini flash belleğe kaydeden adreslerdir. FRW ~ FRWI = Gelen word değerini flash belleğe kaydeden adreslerdir. ERW0 ~ ERWI = Harici depolama adreslerdir. SD kart, U disk vb. İyi çalışmalar.
 27. DEMİR

  Dışarıdan Resim alma

  Pathimage alanına tıklanarak açılan pencerenin alt kısmında dosya yolu bulunmaktadır. Buradaki 'lib' dosyasının içinde yeni bir klasör oluşturun. İstediğiniz görseli (JPEG, bmp vs ) svg formatına dönüştürerek bu klasöre ekleyin. İnternette 'online svg converter olarak' aratabilirsiniz. Daha sonra buradan çekerek programınızda kullanabilirsinz. Kolay Gelsin...
 28. Soran

  Dışarıdan Resim alma

  Merhaba GMTScada programına dışarıdan resim nasıl ekleyebiliriz.
 29. Hanifi

  gmt soft programından gmt suite güncelleme

  PLC yi Suite çevirirken GMTSuite yazılımındaki en son versiyonu kullanın. 5.12.2018 itibari ile geçerli olan 418 dir.
 1. Daha fazla aktivite göster
×