Jump to content
burak006

Dijital çıkışların voltajı düşüyor.

Önerilen İletiler

Merhabalar Gmtsuite ile plc programlıyorum.analog çıkış modülü kullanarak sürücü ile motor yavaşlatıp hızlandırıyoruz bunda bir sorun yok ancak analog çıkış voltajı neyse dijital çıkışlarında voltajı aynı şekilde düşüyor buda rolelerin çekmemesine neden oluyor bu sorun neden olur, ve aynı zamanda dijital girişleri kesintiye uğratıyor 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malikenes, 19 dakika önce yazdı:

Bağlantılarınızda bir sorun olduğu aşikar. Bağlantı çiziminizi ya da resimlerini atarsanız bir şeyler söyleyebiliriz.

Eski bir robot makinesi olduğu için bağlantıların çizimi yok malesef bir yerlerde kaçak olduğu aşikar ancak nasıl bir kaçak plc nin böyle bir hata yapmasına neden olur onu anlayamadım 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sorunu robot çizim yok eski diye uzatmanizin hiç bir anlami yok .

Elinizde madem 1 adet fazla plc var bunu ünite dışında bilgisayarın yanına koyarak programlayabilir  dijital girişlerin dijital çıkışların analog girişin analog çıkışın düzgün 0-10 yada 4.20 ma çalıştığını çok rahat görebilirsiniz.Sizin bu plc yi direk makinaya takip denemenize gerek yok yani.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

weron, 4 saat önce yazdı:

Sorunu robot çizim yok eski diye uzatmanizin hiç bir anlami yok .

Elinizde madem 1 adet fazla plc var bunu ünite dışında bilgisayarın yanına koyarak programlayabilir  dijital girişlerin dijital çıkışların analog girişin analog çıkışın düzgün 0-10 yada 4.20 ma çalıştığını çok rahat görebilirsiniz.Sizin bu plc yi direk makinaya takip denemenize gerek yok yani.

Bunu zaten yaptım. daha öncede dediğim gibi plc veya programda bir hata yok sorun kablolamada. Nasıl bir hata bunu yapabilir bilemiyoruz aradığımızın ne olduğunu bilmek yolu kısaltacaktır 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş