Jump to content
YikAdnan

TSG-GHS Farkı

Önerilen İletiler

Yeni seri HMI’ larımızın şu özellikleri öne çıkmaktadır

image.png.be12a9d159cf104dc8d69708eef4f158.png

Yeni seri ürünlerimizin fiziksel olarak bir farklılıkları bulunmamaktadır.

Geçmişte yazılan programlar yazılım üzerinden sadece HMI modeli değiştirilerek yüklenebilmektedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hanifi  bey

Pdesignerin son sürümü ile TSG serisi HMI programını , GHS  serisi için update yaptığımızda resim buton vb komponentleri oransal olarak büyütüyor. ( 800x480 den 1024x600 yaklaşık %25 kadar büyütüyor. )  Fakat yazı fontları olduğu gibi kalıyor.   Projedeki bütün yazılar manuel olarak güncellemek gerekiyor. Bunun için bir çözümü varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TSG GHS dönüşümünde fontlarla ilgi problemim malikenes'cevabı ile ( HMI değiştirme penceresinin alt tarafında bulunan Fontları da ayarla kutucuğunu tikle.) çözülmüş oldu. Fakat dönüşümden sonra sayı komponentinde üst değer register adresi MW[294] ten MW[296] ya dönüştürülmüş. Bunu manuel olarak değiştirdim.  Problem düzeldi. Programı test ettim. Başka problem gözlemlemedim.  Fakat programın başka noktalarında buna benzer sorunlarla karşılaşabilirmiyim diye düşünmeye başladım.  Bunun neden olmuş olabileceği konusunda fikriniz nedir ?

Adsız.png

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş