Jump to content
Vusal

Donanım eşleşme hatası.

Önerilen İletiler

İyi  günler arkadaşlar.

Böyle bir ilginc problemle  karşılaşdık ve yardımınıza ihtiyacım var.

Bir projede  1 adet  GLC-396R PLC ve 6 adet GXM-40AN ( 4 channal AI modul) kullanmak zorunda kaldım. 

Şimdi firmware, bootloader ve s... yüklemeler yapıldı CPU-ya, fakat 2-den fazla Aİ modul (GXM-40AN)  kullandıkda "Donanım eşleşme hatası" veriyor. 2 modulle normal fakat 3-cü modula eklendiyse böyle bir hata oluşuyor. Farklı-farklı kombinosyalar yaptım bu 6 modul ile lakin 2-den fazla olmuyor.

Modullar hamısı aynıdır ve bire-bir softla aynı seçdim. Hard-la soft bire-bir aynı. Modulların arızalı olma ihtimalıde görünmüyor. CPU-ya reset etdim lakin problem aynı.

Kimse böyle bir problemle karşılaşmışsa lütfen yardımçı olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vusal, 11.12.2022 - 20:08 yazdı:

İyi  günler arkadaşlar.

Böyle bir ilginc problemle  karşılaşdık ve yardımınıza ihtiyacım var.

Bir projede  1 adet  GLC-396R PLC ve 6 adet GXM-40AN ( 4 channal AI modul) kullanmak zorunda kaldım. 

Şimdi firmware, bootloader ve s... yüklemeler yapıldı CPU-ya, fakat 2-den fazla Aİ modul (GXM-40AN)  kullandıkda "Donanım eşleşme hatası" veriyor. 2 modulle normal fakat 3-cü modula eklendiyse böyle bir hata oluşuyor. Farklı-farklı kombinosyalar yaptım bu 6 modul ile lakin 2-den fazla olmuyor.

Modullar hamısı aynıdır ve bire-bir softla aynı seçdim. Hard-la soft bire-bir aynı. Modulların arızalı olma ihtimalıde görünmüyor. CPU-ya reset etdim lakin problem aynı.

Kimse böyle bir problemle karşılaşmışsa lütfen yardımçı olsun.

Merhaba,

Benzeri başıma Cuma günü gelmişti. Teknik destek için GMT den Hanifi Bey ile görüştüm. Benim kullandığım Suit versiyonu güncel değişlmiş. GMT nin internet sitesinden yazılımlar bölümünden güncelledim ve sorun çözüldü. Sizin de yazılım versiyonunuzun güncel olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş